Lost Ark Flame Fox Yoho Boss Rehberi

Lost Ark Flame Fox Yoho Boss Rehberi

Lost Ark içerisinde girdiğiniz her Guardian Raid sonunda ödüllere ulaşmadan önce bir adet boss ile savaşıyorsunuz. Flame Fox Yoho, savaşacağınız bu bosslardan yedincisi olacak. Siz değerli takipçilerimizle Lost Ark Flame Fox Yoho boss rehberi içerisinde savaş öncesinde yapmanız gereken hazırlıklardan, savaş sırasında bossu kesmek için hangi taktikleri izlemeniz gerektiğinden ve savaşı kazandıktan sonra ne gibi ödüller alacağınızdan bahsedeceğiz.

Lost Ark Flame Fox Yoho Boss Rehberi

İlk olarak bu raide girmek için eşya seviyenizin en azından 540 ya da üzerinde olması gerekiyor. Tabii yine raide girmeden önce kullanacağınız eşyaları, yetenekleri ve potları hazırlamış olmanızda fayda var. Ön hazırlıkları tamamladığınıza göre artık yavaş yavaş savaş aşamasına geçebiliriz.

Flame Fox Yoho ile yapacağınız savaşın ana mekaniği, ateşten hasar aldıktan sonra karakterinizin üzerine yerleşecek olan yanma hasarı olacak. Bu debuff 20 saniye sürmekte ve 20 kez birikebilir. Bu da bir anlık dalgınlıkta farkında olmadan çok yüksek hasarlar almanıza sebep olur. Bu sebeple savaşa girmeden önce yanınıza Panacea alarak ya da takım arkadaşınızın Sacred Charm kullanmasıyla bu debufftan kurtulabilirsiniz.

Boss savaş sırasında kullanabileceği birçok saldırıya sahip. Takip etmenin kolaylaşması adına bu saldırıları, özel saldırılar, aşama 1 ve aşama 2 saldırıları şeklinde kategorize ettik. Böylece savaşın hangi aşamasında hangi saldırıları gerçekleştireceğini öngörmeniz kolaylaşacaktır. Bossun sahip olduğu özel saldırılar şu şekilde;

 • Fire Breath: Boss önündeki koni şeklindeki alana ateş püskürtür. Bu saldırıyı savaş boyunca kullanır. Daha önce bahsettiğimiz yanma debuff’ ını genel olarak alacağınız saldırı budur.
 • Orbital Flame Ring: Savaşın ilk aşamasında boss geniş bir çapla ateş topları çevirmeye başlar. En sonunda ise patlama etkisi uygular. Hasardan kaçınmak için atılma yeteneği kullanabilirsiniz.
 • Orbs of Power: Aşama 2’ de boss sabit duracak ve periyodik olarak vücudundan 5 adet ateş küresi fırlatacaktır. Bu halkalar tekrar ateş küreleri ateşleyen yeni portallar oluşturacaktır.
 • Powerup: Periyodik olarak boss enerji toplayarak kendini güçlendirecektir. Bunu sarsma uygulayan yeteneklerle bozabilirsiniz. Alternatif olarak Whirlwind Grenade ya da Clay Grenade isimli eşyalar da bu yeteneği iptal edecektir.
 • Flame Patches: Savaş boyunca boss yaptığı saldırıların ardında yerde ateş havuzları oluşturacaktır. Buranın içerisinde kalmak yanma debuff’ ı uygular ve yetenek atmanızı engelleyebilir. Bu havuzlar savaş boyunca birikir ve iyi konumlanmanızı gerektirir.
 • Flame Spin: Boss 360 derece dönerek alandaki rastgele bölgelerde yanma alanları oluşturur.

Bossun savaş boyunca kullanabileceği özel saldırılar bu şekilde. Boss savaşı 3 aşamada gerçekleşmekte. Her aşamanın sonunda boss kaçacak ve onu tekrar bulmanız gerekecek. Her ilerleyen aşamada bossun saldırıları güçlenecek ve yeni saldırılar kullanmaya başlayacak. İlk aşamada kullandığı saldırılar şu şekilde;

 • Charge: Boss bir oyuncuya doğru döner, gerinir ve hızlı bir hücum gerçekleştirir. Kaçınmak için boss hangi oyuncuya döndüyse hızlıca o oyuncu bossun önünden çekilmelidir.
 • Swift Charge: Bir önceki saldırıdan farklı olarak boss bir oyuncuya doğru eğilir ve sonrasında hücum eder. Hazırlık animasyonu daha kısa, bossun eğildiğini gördüğünüz an önünden çekilmelisiniz.
 • Spin Clone: Boss uluyacak ve ışınlanmaya başlayacak. Her ışınlandığı bölgede dönerek hasar verecek ve aynı zamanda kendi gibi dönen bir klon oluşturacak. Saldırıdan kaçınmak için ışınlandığı anda bosstan uzaklaşmalı, klon ortaya çıktığında ise ilk dönme saldırısından sonra tekrar saldırıya geçmelisiniz.
 • Jump Slam: Boss kükreyerek hızla zıplayıp yere vurur. Kaçınmak için bossun yükseldiğini gördüğünüz anda atılmalısınız.
 • Random Fireballs: Boss başını kaldırarak bağırır, sonrasında başının yanında rastgele alanlara düşen ateş topları oluşur. Bu ateş topları yerde yanan bölgeler bırakırlar. Kaçınmak için ateş toplarının gideceği yönü tahmin ederek uzaklaşabilirsiniz.
 • Targeted Fireballs: Boss kaskatı kesilerek bir oyuncuya doğru dönecek ve hareketlerini takip edecektir. Aşama 1’ de iki adet menzilli saldırı ateşler. Bu saldırıdan yakın mesafede kaçınma şansınız yok, uzak mesafede ise bossun baktığı yöne dik bir şekilde hareket ederek kaçınabilirsiniz.
 • Meteor: Boss rastgele bir hedefe doğru döner, havaya uçar ve meteor şeklinde hedefin üzerine iner. Bu saldırıdan sadece koşarak kaçınmanız mümkün, ancak yavaş kalırsanız atılarak kaçınabilirsiniz.
 • Tail Attacks: Boss başıyla bir yöne doğru bakar ve sonrasında kuyruğunu baktığı yöne doğru vurur. Bu saldırılar genellikle çok hızlı gerçekleşir ve kaçınmak zordur. Atılarak kaçınma ihtimaliniz bulunuyor.

Savaşın ilk aşamasında bossun kullanabileceği tüm saldırılar bunlar. Savaşın diğer aşamalarında ise aynı saldırıların daha gelişmiş versiyonlarını kullanıyor. Bu saldırılarda genellikle ya aynı saldırının üzerine ateş topları fırlatıyor ya da saldırının gerçekleşme sayısı artıyor. İlk aşamadaki saldırılardan kaçındığınız taktiklerle aynı şekillerde bu saldırılardan da kaçınabilirsiniz. Lost Ark Flame Fox Yoho boss rehberi içerisinde daha önce bahsettiğimiz yanma debuff’ ını almamak için yanan bölgelerin içerisinde kalmamaya dikkat edin. Savaşı kazandığınızda ise alacağınız ödüller şu şekilde;

 • Splendid Vanguard Necklace
 • Splendid Watcher Earrings/ Splendid Vanguard Earrings
 • Splendid Watcher Ring/ Splendid Vanguard Ring
 • Destruction Stone Fragment
 • Guardian Stone Fragment
 • Harmony Leap Stone    
 • Rare Ability Stone
 • Flame Fox Yoho Card
 • Class Engraving Recipe
 • Galewind

Tüm bu eşyalar ile oyunda gelişmeyi ve ilerlemeyi sürdürebilirsiniz. Böylece eşya seviyeniz yükselecek ve daha zorlu oyun içeriklerine giriş yapabileceksiniz. Sizlerle Lost Ark Flame Fox Yoho boss rehberi içerisinde bu zorlu rakibi yenmeniz için izlemeniz gereken tüm taktikleri paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizde yer alan rehberler kategorisini her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Mod Paketleri
Oyun Rehberleri

Minecraft Mod Paketleri

Minecraft oyuncuları, tek başlarına veya arkadaşlarıyla birlikte oluşturdukları Minecraft dünyasında diledikleri gibi eğlenebiliyor. Özellikle oyunculara çeşitli gelişme imkanı sunan Minecraft mod paketleri, oyuncuların oyundan aldıkları eğlenceyi arttırıyor diyebiliriz. En iyi

Kaydır Gelsin!

Twitch Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitch Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?

Popüler yayın platformları arasında en iyisi olan Twitch sitesinde nick değişikliği nasıl yapılır? Oldukça karmaşık bir durum olmasa bile Twitch politikaları gereği birçok hesapta isim değiştirme kapalıydı. Twitch.tv bu durumu
Stardew Valley Halkevi Ne İşe Yarar?

Stardew Valley Halkevi Ne İşe Yarar?

Son zamanların en popüler RPG oyunlarından birisi olan Stardew Valley, içerisinde birçok gizemi ve başarımı barındırıyor. Sizler için hazırladığımız Stardew Valley Halkevi ne işe yarar? rehberimiz ile oyunda birçok farklı
Valorant Crosshair Yapma Sitesi 2022

Valorant Crosshair Yapma Sitesi 2023

Valorant, rekabetin ve mücadelenin en üst seviyede olduğu FPS oyunudur diyebiliriz. Valorant oyuncuları rekabette bir adım önde olmak için kendilerine has ayarlar yapabilmekteler. Özellikle crosshair şekli bu ayarların en başında
cNed Valorant Crosshair Ayarları

cNed Valorant Crosshair Ayarları

Şimdiye kadar bir çok oyunu profesyonel olarak oynayan Mehmet Yağız "cNed" İpek şuanda Valorant E-spor turnuvalarında boy gösteriyor. Oynadığı her oyunda akıl dolu ve muhteşem aim yeteneği ile izleyiciler tarafından
FM 2023 Chelsea 4-3-3 Taktiği

FM 2023 Chelsea 4-3-3 Taktiği

Football Manager oyuncularının kullanabileceği binlerce taktik var. Oyuncular kendi takımlarına göre geliştirdikler taktikler sayesinde FM 23 kariyerlerinde başarıya ulaşabiliyor. Eğer oyundaki kariyerinizde Chelsea ile oynuyorsanız FM 2023 Chelsea 4-3-3 taktiği
Assassin’s Creed Odyssey Game Pass'e Geldi

Assassin’s Creed Odyssey Game Pass’e Geldi

Assassin’s Creed oyunları Ubisoft tarafından geliştirilen en başarılı oyunlar listesinde yer alıyor. Çıktığı her döneme damgasını vuran yenilikleri içerisinde barındırması oyuncuların beğenisini topluyor. Geçtiğimiz günlerde ise serinin sevilen oyunu Assassin’s
En İyi 5 Valorant Bıçak Skinleri

En İyi 5 Valorant Bıçak Skinleri

VALORANT, ücretsiz oynanabilen fps shooter oyunu olmasına rağmen oyuncuların büyük bir bölümü oyuna para yatırıp en güzel Valorant skinleri ile oynamayı seviyor. Çoğu oyuncu ilk olarak oyundaki bıçak skinlerini almayı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir