Oyun Haberleri

Microsoft Activision Blizzard’ı Satın Alıyor!

Microsoft-Activision-Blizzardi-Satin-Aliyor

Daha önce de oldukça büyük oyun firmalarını bünyesine alan Microsoft Activision Blizzard’ı satın alıyor. Henüz anlaşma tam olarak sonlandırılmamış olsa da yapılan teklif 70 milyar dolar ve pazarlık bitmeye oldukça yakın. Sadece bu haberlerin ortaya çıkması bile Sony’ nin hisselerinde düşüşe sebep olmaya yetti. Xbox konsolu ve Game Pass kullanıcıları bu oyun firmasının bünyesindeki oyunları yakın zamanda deneyimleyebilme şansı edinebilirler.

Microsoft Activision Blizzard’ı Satın Alıyor Haberi Şirketi Rahatlattı

World of Warcraft, Call of Duty, Diablo, Starcraft gibi büyük oyunların yapımcısı olan oyun şirketi Activision Blizzard uzunca bir süredir şirket içindeki skandallarla gündemdeydi. Özellikle cinsel taciz ve travma sorunları nedeniyle şirket oldukça çalkantılı bir dönemden geçmekteydi. Activision Blizzard CEO’ su Bobby Kotick’ in bu olaylar sebebiyle anlaşma sonrasında şirketten ayrılacağı yönünde bildiriler yayınlandı. Şirket tarafından yayılan bir diğer açıklamada satın almanın oldukça heyecan verici olduğu yönünde vurgular yapıldı.

Özellikle günümüzde kur farkı ile birlikte aşırı yükselen oyun fiyatları sebebiyle ülkemizde oyun oynamak oldukça lüks bir eylem olarak görülüyordu. Ortalama bir büyük bütçeli oyunun 600-800 TL fiyatlarında satıldığını düşünecek olursak gönül rahatlığıyla oyun oynamak bir hayli zorlayıcıydı. Microsoft tarafından sağlanan Game Pass hizmeti ise uygun fiyatı sayesinde oyuncuların yüzünü güldürmeyi başarıyor. Oldukça uygun bir fiyata aylık abonelik hizmeti ile geniş bir oyun kütüphanesine erişim sağlayabiliyor ve kütüphanedeki tüm oyunlardan dilediğinizce faydalanabiliyorsunuz. Microsoft bu şekilde büyük oyun firmalarını bünyesine kattıkça bu oyun kütüphanesi de büyüme gösteriyor. Oyuncular oldukça kaliteli oyunları uygun fiyatlar ile oynama şansı ediniyorlar.

Microsoft Activision Blizzard’ı satın alıyor, haberi ile birlikte Call of Duty oyunlarının Game Pass sistemine gelmesini bekleyebiliriz. Ayrıca World of Warcraft’ ın bu sisteme girişi MMORPG oyun türünde yeni bir çağın açılması anlamına gelebilir. Uzun yıllardan beri gelişimini sürdüren bu oyun hizmete dahil edilirse binlerce oyuncu hem Game Pass’ e hem de oyunun dünyasına dahil olacaktır. Son olarak da strateji türünde rakip olarak gösterilen Age of Empires ve Starcraft oyunlarının artık kardeş oyun olduklarını da söyleyebiliriz. Microsoft bu satın alım ile birlikte kendini üçüncü en büyük oyun şirketi yapıyor. Daha fazla güncel oyun haberi için sitemizdeki haberler bölümüne göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir