Minecraft Olta Yapımı, Nasıl Yapılır?

Minecraft Olta Yapımı

Minecraft oyununu survival yani hayatta kalma modunda oynayarak oyundan son derece keyif almakta olan pek çok oyuncunun olduğunu söyleyebiliriz. Durum bu şekilde olunca da oyuncuların oyun içinde gerçekçi bir şekilde hayatta kalabilmeleri için besin değerlerini karşılayabilmeleri ve balık tutma, koyun avlama ve meyve toplama gibi işlemleri yerine getirmeleri gerekiyor. Olta yapımı oyuncuların oyun içinde balıkları tutarak pişirip yiyebilmeleri için oldukça önemlidir. Oltayı yaptıktan sonra oyun içinde herhangi bir su birikintisinin kenarına gidebilir ve bu noktada oltayı sallayarak balık tutabilirsiniz. Veya yaptığınız sandal ile de suya açılarak derinliklerde daha büyük balıkları tutma imkanı sağlayabilirsiniz.

Minecraft Olta Nasıl Yapılır?

Minecraft olta yapımı oldukça basittir. Sadece elde etmeniz gereken birkaç oyun için parça olduğunu söylememiz mümkün olacak;

  • 3 adet çubuk
  • 2 adet ip
minecraft olta nasil yapilir

İp ürünlerini de çeşitli koyun vb. hayvanların yünlerinden elde edebilirsiniz. İp ve çubuğu elde ettikten sonra ise olta yapımına geçebilirsiniz. Olta yapımı için ise;

  • Çalışma masasını açın.
  • Çubuklardan bir tanesini en sol alta, diğerini ortaya, son çubuğu da en sağ üste koyun. İplerden birini en sağ alta diğerini ise onun üstüne yerleştirin. Böylece olta elde etmiş olacaksınız.

Minecraft olta yapımı aşamalarını öğrendikten sonra artık balık tutmaya hazır hale geleceksiniz. Oltanın ucuna havuç benzeri gıda ürünlerini takarak suya doğru sallayabilirsiniz. Salladığınız oltalara ucunda yem olduğu için daha fazla balık tutma ihtimaliniz artar. Aynı zamanda oltaların son derece dayanıklı ürünler olduğu için kazma ve kürek gibi bir süre sonra yıpranarak eskiyip ortadan kaybolması gibi bir durum söz konusu olamaz. Diğer Minecraft içerikleri için oyun rehberleri kategorisine göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir