Hata ve Çözümleri

Medieval Dynasty Co-Op Bağlantı Sorunu Çözüm Yöntemleri!

Medieval Dynasty Co-Op Bağlantı Sorunu Çözüm

Oyuncuların büyük bir çoğu Medieval Dynasty çıktığı ilk günden itibaren oyunu arkadaşları ile birlikte oynamak istiyordu. Aradan geçen uzun yılların ardından oyun nihayet co-op oynanabilir oldu. Ancak bazı oyuncular, bağlantı kopması nedeniyle oyundan zevk alamıyor. Bu yazımızda Medieval Dynasty co-op bağlantı sorunu çözüm yöntemlerini sizinle paylaşacağız.

Medieval Dynasty Co-Op Bağlantı Sorunu Çözüm Yöntemleri

  • Medieval Dynasty Dosyalarını Doğrulatma
  • Modemi Yeniden Başlatma
  • Ethernet veya Wi-Fi Bağlantısını Kontrol Etme
  • Oyunu Baştan Yükleme

Medieval Dynasty Dosyalarını Doğrulatma

Medieval Dynasty çok oyunculu oyun modunda sürekli bağlantı kopması yaşanıyorsa bunun nedeni bazı oyun dosyalarının bozulması olabilir. Dosyaları doğrulamak bazı bağlantı problemlerini çözecektir.

Oyun dosyları doğrulanırken bilgisayarda herhangi bir işlem yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Böylece gerekli olan bütün dosyalar en doğru şekilde indirilip kurulacaktır.

Modemi Yeniden Başlatma

Modemini uzun süre boyunca yeniden başlatmayan oyuncular, Medieval Dynasty co-op bağlantı sorunu yaşayabilir. Özellikle 3-4 günden daha fazla süredir modem yeniden başlatılmadıysa internet bağlantısı stabil olmayabilir.

Modemi Yeniden Başlatma
Modemi Yeniden Başlatma

Modemi tamamen kapatıp 10-15 saniye sonra tekrar açmak bağlantı sorununu çözecektir. Sabit IP kullanan oyuncular ise internet servis sağlayıcıları ile iletişime geçerek yeni bir IP isteyebilir.

Ethernet veya Wi-Fi Bağlantısını Kontrol Etme

Medieval Dynasty co-op bağlantı sorunu çözüm yöntemlerinden biri de Wi-Fi ve Ethernet bağlantılarını kontrol etmektir. Bilgisayarı Wi-Fi ile internete bağlı olan oyuncular, kablosuz ağ adaptöründe sorun olup olmadığını test edebilir.

İnternete kablo ile bağlanan oyuncular ise kabloda herhangi bir yıpranma olup olmadığına bakabilir. Eğer LAN kablosunda yırtık varsa temassızlık nedeniyle internet bağlantısında sorunlar yaşanabilir.

Oyunu Baştan Yükleme

Yukarıdaki çözüm yöntemlerine rağmen aynı sorun devam ediyorsa oyunu baştan yüklemek sorunu ortadan kaldıracaktır. Oyunu Steam veya Xbox Game Pass kütüphanesinden tamamen silip, baştan indirerek sorunsuz bir co-op deneyimi elde edilebilir.

Medieval Dynasty Oyunu Kaldırma
Medieval Dynasty Oyunu Kaldırma

Sonuç

Bu rehberimizde Medieval Dynasty co-op bağlantı sorunu çözüm yöntemleri ile karşınızda olduk. Bütün yöntemleri sırası ile uygulayarak, kopma problemi yaşamadan oyunda eğlenceli vakit geçirilebilir. Oyuna ilk defa girecek oyuncular oyuncukonseyi.com/medieval-dynasty-baslangic-rehberi/ bağlantısına tıklayarak hazırladığımız Medieval Dynasty başlangıç rehberi içeriğine göz atabilir.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir