Oyun Rehberleri

Lost Ark Wardancer Class Rehberi

Lost Ark Wardancer Class Rehberi

Sizler için hazırladığımız Lost Ark Wardancer Class rehberi içerisinde sınıfın oyun tarzını paylaşacağız. Ayrıca sınıfın güçlü ve zayıf yönlerini, seviye kasarken kullanacağınız yetenekleri, oyun sonu içeriklerindeki rolünü tartışacak, sınıfa tam anlamıyla hâkim olmanızda yardımcı olacağız. Rehberimizin sonunda Wardancer sınıfı ile Lost Ark‘ a sıfırdan başlasanız bile her detay hakkında bilgili olacaksınız.

Lost Ark Wardancer Class Rehberi

Lost Ark Wardancer sınıfı oyunda hafif bir yumruk silahı kuşanmış, Martial Artist sınıfının bir alt sınıfıdır. Rakiplerine yakın mesafeden yüksek hasar çıkartan, DPS ağırlıklı bir sınıftır. Yumruklarını, tekmelerini ve elemental yeteneklerini ard arda kullanarak rakiplerini havaya uçurabilmektedir. Sıfının özel barı, elemental metresidir. Düşmanlara yapılan düz saldırılar ve normal yetenekler bu barı doldurur. 3 adet küre bulunur ve bu küreler Esoteric yetenekleri kullanmak için kaynak olarak kullanılır. Bu Esoteric yetenekler, kullanılan yeteneğe bağlı olarak 1 ya da 2 küre kullanırlar.

Sınıfın seçilen Engraving’ e göre 2 farklı oynanış tarzı bulunmaktadır.

 • First Intention: Hasar artar ancak artık elemental küre kullanılmaz. Yani esoteric yetenekler de kullanılamaz.
 • Esoteric Skill Enhancement: Küre sayısını 4′ e çıkartır. Kullanılan Esoteric yetenekler tüm küreleri harcar ve harcanan küre başına ekstra hasar verir.

Oyun sonu içeriklerinde First Intention sürekli olarak sağladığı ani hasar sebebiyle daha popüler bir tercihtir. Esoteric Skill Enhancement ise daha düşük hasar sağlaması sebebiyle çok tercih edilmemektedir.

Oyun İçeriklerindeki Rolü

Lost Ark Wardancer sınıfı oyunda tamamen DPS olarak rol almaktadır. PVE içeriklerinde birçok ofansif buff ile birlikte alınan hasarı azaltabilirler. Bunun yanında orta miktarda hasar sağlarlar ancak genel olarak en yüksek hasara sahip değillerdir. Özellikle arkadan vuruşlarla etkili olan yetenekleri kullanarak ani kombolar çıkarmaları gerektiğinden oynaması biraz zorlayıcı olabilir. PVP içeriklerinde ise sağladıkları bufflar ile birlikte kombolar ile rakipleri havaya atabilirler. Ancak birçok yeteneğin saldırı alanı düşük olduğundan, tutturmak zor olabilir. Birkaç hareket yeteneği ile savaşa hızlıca girip, çıkabilirler.

Wardancer sınıfının güçlü yönleri şu şekilde;

 • Yüksek ani hasar
 • Yüksek mobilite
 • Saldırı hızı, hareket hızı ve kritik şansı veren parti buffları
 • Zayıf hasar azaltma
 • Öğrenmesi kolay

Sınıfın zayıf yönleri ise şu şekilde;

 • Düşük sürekli hasar
 • Arkadan vuruşları tutturmakta ustalaşmak zorlayıcı olabilir.

Yetenekleri

Aşağıda Lost Ark Lost Ark Wardancer sınıfı için oyun içerisinde bulunan tüm yetenekleri, açıldığı seviyeleri ve açıklamalarını görebilirsiniz.

wardancer moon flash kick

Moon Flash Kick: Tekmeleyerek hücum edin ve 73, 56 hasar verin. Beceri kısayol tuşuna 3 kez daha basarak aşırı hızlı 4 tekme ile toplam 144,4 hasar, bir dönen tekme ile 68 hasar, takip eden son vuruşla 225 hasar verin ve rakipleri geri savurun. Yetenek 10. seviyede açılır ve 22 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer triple fist

Triple Fist: 4 metre ileriye doğru ilerlerken yumruklarınızı 3 kez şiddetle savurun, 41, 41 ve 98 hasar verin. Yetenek 10. seviyede açılır ve 6 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer lightning kick

Lightning Kick: Üç kez düşmana 43 [Lightning] hasarı veren hızlı tekmeler atın ve 175 hasar vererek düşmanları yere vurun. Yerdeki düşmanlar havaya uçurulur, havadaki düşmanlar ise yere düşerek 43 hasar alırlar. Yetenek 10. seviyede açılır ve 9 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer sky shattering blow

Sky Shattering Blow: 66 hasar veren dönen tekme atın. Beceriyi tekrar kullanarak yukarıya doğru bir tekme atın, 92 hasar verin ve rakipleri havaya fırlatın. Ek saldırılarda, saldırı yönünüzü değiştirebilirsiniz. Yetenek 10. seviyede açılır ve 8 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer flash heat fang

Flash Heat Fang: 9 Vuruşta toplam 258,2 hasar vermek için yumruklar atın, ardından 169 hasar veren bir son vuruş yapın. Yetenek 10. seviyede açılır ve 14 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer esoteric skill spiral impact

Esoteric Skill- Spiral İmpact: Alanı bozabilecek güçlü bir vuruş yapın. Vurulan düşmanlar 409 hasar alır. Yetenek 10. seviyede açılır ve 8 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer seismic strike

Seismic Strike: Depremin menzilindeki düşmanlara her saniyede bir 5 kereye kadar 94 hasar verin. Yetenek 12. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer esoteric skill rising fire dragon

Esoteric Skill- Rising Fire Dragon: Ateş enerjisini toplarken 29 hasar verin, sonra havaya uçun ve 72, 51, 86, 123 ve 362 hasar veren 5 vuruş yapın. Yetenek 14. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer sleeping ascent celebration

Sleeping Ascent Celebration: Düşmanlarınıza girişerek 51,9 ve 79,3 hasar verin. Yukarı doğru tekme atmak için kombo olarak kullanın ve 192 hasar verin, düşmanları havaya fırlatın. Ek saldırıyı yaparken saldırı yönünüzü değiştirebilirsiniz. Yetenek 16. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer esoteric skill lightning strike

Esoteric Skill- Lightning Strike: 3 vuruşta 364 hasar vermek için [Yıldırım] enerjisini serbest bırakın, 2 saniye boyunca düşmanları sersemletin. Donmuş düşmanlara karşı hasarı %20 artırır. Yetenek 18. seviyede açılır ve 14 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer swift wind kick

Swift Wind Kick: Havada dönen bir vuruş yapın, düşmanlara 22 kez saldırın, 2.5 saniyede 559,1’e kadar varan hasar verin. Bu beceriyi kullanırken imlecinizle yönü değiştirerek 14 metreye kadar hareket edebilirsiniz. Yetenek 20. seviyede açılır ve 20 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer winds whisper

Wind’s Whisper: 24 metre yarıçapındaki tüm parti üyeleri için rüzgarın kutsamasını kazanın, 6 saniye boyunca hareket hızını ve atağı %11 ve %5,5 arttırın. Yetenek 20. seviyede açılır ve 30 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer phoenix advent

Phoenix Advent: [Fire] enerjisini odaklayın ve 7 metre içinde hedef yere inmek için havaya uçun. Aşağı inerken 19 ve 18 Hasar verin ve yere çarptığınızda 295 Hasar verin, düşmanları yere düşürün. Yetenek 24. seviyede açılır ve 18 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer esoteric skill call of the wind god

Esoteric Skill- Call of the Wind God: Düşmanlara 3 saniye boyunca 13 kez saldıran ve kendine çeken, 81 hasar veren bir kasırga çağırın. Bu beceriyi kullanırken 12 metreye kadar hareket edebilirsiniz. Yetenek 28. seviyede açılır ve 16 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer roar of courage

Roar of Courage: Bir savaş çığlığı atın, 241 hasar verin ve çevredeki düşmanları uzaklaştırın. Hasar alan düşmanların kritik dayanıklılığı 6 saniye boyunca -%3 azalır. Yetenek 32. seviyede açılır ve 25 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer sweeping kick 1

Sweeping Kick: Düşmanların ayaklarını yerden keserek 2 kez 56 hasar verin. Yönünüzü değiştirmek ve 76, 95, 190 hasar veren, havada dönen bir vuruş yapmak için beceriyi bir kez daha kullanın. Yetenek 36. seviyede açılır ve 25 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer esoteric skill blast formation

Esoteric Skill- Blast Formation: Yere vurarak 3 patlama oluşturun. Patlamalar art arda ilerleyerek 195, 293 ve 488 hasar vererek düşmanları geri savurur. Bu beceriyi kullanırken felç bağışıklığına sahip olursunuz. Yetenek 40. seviyede açılır ve 20 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer energy combustion

Energy Combustion: 43 hasar vererek düşmanları uzaklaştırmak için içinizdeki enerjiyi patlatın. Ardından, vücudunuzu çeviren ve 20 saniye boyunca her 0.5 saniyede bir 34 hasar veren bir fırtına çağırın. Yetenek 50. seviyede açılır ve 36 saniye bekleme süresine sahiptir.

wardancer ultimate skill fist of dominance

Ultimate Skill- Fist of Dominance: Elementallerin gücünü serbest bırakarak düşmanları kendine çeken bir enerji alanı oluşturun. Düşmanların üzerinden uçun ve 6 elemental kuvveti emerken 6 kereye kadar saldırın ve 666.1’e kadar hasar verin. Son saldırıdan sonra, tipsiz enerji alanını absorbe edin ve merkeze doğru vurun, 111 hasar verin ve düşmanları geri savurun. Düşmanların üzerinden uçarken aldığınız hasar %80 azalır. Yetenek 50. seviyede açılır ve 5 dakika bekleme süresine sahiptir.

wardancer ultimate skill flash rage blow

Ultimate Skill- Flash Rage Blow: Çömelin, sonra düz bir çizgide 6 metre ileriye atılın. 1,332.1’e kadar hasar veren saldırılar yapmak için beceri kısayol tuşunu basılı tutun, ardından 111 hasar veren şok dalgası ile düşmanları geri savurun. Basılı tutma sayacını maksimuma çıkarmadan önce beceri tuşunu serbest bırakmak 111 Hasar veren küçük bir şok dalgası yaratacaktır. Yetenek 50. seviyede açılır ve 5 dakika bekleme süresine sahiptir.

Seviye Kasma

Lost Ark Wardancer sınıfı ile oyuna başlangıç aşamasında tüm yetenekleri deneyebilir ve sizin için en eğlenceli olanı kullanabilirsiniz. Kaydedilen beceri ağacı yuvaları arasında istediğiniz zaman ücretsiz olarak geçiş yapabilirsiniz (bekleme süresinde hiçbir beceri olmadığı sürece savaşta bile). Her iki beceri kitabı yuvanızı kullanmanız ve buna dayalı yetenekler seçmenizi öneririz. Örneğin biri alan etkili yetenekler için (normal düşman ordularında kullanmak için) ve biri tek hedefe saldırı yapan yetenekler için (boss ve elitlerde kullanmak için). Hangi yeteneğin iyi olduğunu denemekle uğraşmak istemiyorsanız basitçe bu rehberdeki sıralamayı kullanabilirsiniz.

Yetenek İlerlemesi

Lost Ark Wardancer sınıfı kasarken kullanacağınız genel hasar yetenekleri;

 • Swift Wind Kick (AoE) (lvl 20)
 • Wind’s Whisper (AoE ve Buff) (lvl 20)
 • Lightning Kick (Mobilite)
 • Moon Flash Kick (Bar doldurma)
 • Seismic Strike (AoE) (lvl 12)
 • Sweeping Kick (Hasar) (lvl 36)
 • Sleeping Ascent Celebration (Mobilite) (lvl 16)

Sırasıyla mevcut olduğunda kullanmanız gereken Esoteric yetenekler şu şekilde;

 • Call the Wind God (en iyi mobilite)
 • Rising Fire Dragon (en iyi hasar)
 • Blast Formation
 • Spiral Impact
 • Lightning Strike

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız yetenek ilerlemesini ve tripodları kullanarak hızlı bir şekilde 50 seviyeye kasabilirsiniz.

SeviyeYetenekYetenek SeviyesiTripod 1Tripod 2Tripod 3
11Lightning Kick4Sharp Movement
12Seismic Strike4Sustain Enhancement
13Moon Flash Kick4White Flame Kick
14Seismic Strike7 (diğer tüm puanları kaldırın)Sustain EnhancementLaw of the Jungle
15Lightning Kick4Sharp Movement
16Moon Flash Kick4White Flame Kick
17Sleeping Ascent Celebration4Spiral Kick
18Esoteric Skill: Rising Fire Dragon4Absorption Strike
20Swift Wind Kick10 (diğer tüm puanları kaldırın)Lightning Round KickQuick PreparationExtreme Training
21Seismic Strike4Sustain Enhancement
22Lightning Kick4Sharp Movement
Moon Flash Kick4White Flame Kick
23Sleeping Ascent Celebration4Spiral Kick
24Seismic Strike7 (diğer tüm puanları kaldırın)Sustain EnhancementLaw of the Jungle
28Esoteric Skill: Call of the Wind God7Earth StormOver Revolution
30Wind’s Whisper10 (Swift Wind Kick hariç diğer tüm puanları kaldırın)Oath of the WindQuick PreparationSuperwind
33Esoteric Skill: Call of the Wind God7Earth StormOver Revolution
36Seismic Strike7Sustain EnhancementLaw of the Jungle
38Lightning Kick10 (Seismic Strike ve Wind God yeteneklerinden puan kaldırın)Sharp MovementThunder KickFlash Lightning
41Esoteric Skill: Call of the Wind God7Earth StormOver Revolution
43Seismic Strike7Sustain EnhancementLaw of the Jungle
46Moon Flash Kick7White Flame KickSingle Strike
49Moon Flash Kick10White Flame KickSingle StrikeFull Moon Kick
Lost Ark: Wardancer Yetenekleri

Zırh olarak eşya seviyesi en yüksek olan ekipmanları kullanabilirsiniz. Odaklanmanız gereken istatistikler; sürat, düşük yetenek aktivasyon süresi, ve bekleme süresinde azalma. İkincil olarak odaklanacağınız istatistik ise kritik olmalıdır.

Sizlerle Lost Ark Wardancer class rehberi içerisinde paylaştığımız yetenek ilerlemesi ve taktikler ile sunucunuzdaki en iyi Wardancer oyuncularından birisi olabilirsiniz. Lost Ark classları arasında DPS rolü altında yer alan Wardancer sınıfı ile oyun sonu içeriğinde oldukça etkili olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir