Oyun Rehberleri

FM 21 Korner Taktiği Nasıl Yapılır?

FM 21 Korner Taktiği Nasıl Yapılır?

Hareketli toplardan gol bulamayan oyuncular çareyi duran toplardan gol atmakta arıyor. Football Manager 21 taktik anlamında oyuncuları baya bir özgür bırakmış diyebiliriz. Korner pozisyonundan gol atma oranını artıran FM 21 korner taktiği bir çok oyuncu tarafından kullanılmaktadır. Lakin bu taktiği verimli bir şekilde uygulayıp güzel sonuçlar alabilmek için dikkat edilmesi gereken püf noktalar var.

FM 21 Korner Taktiği Nasıl Kullanılır?

Football Manager 2021 oyununda yönettiğiniz takımı şampiyonluğa ulaştırmak için yapabileceğiniz bir çok yöntem bulunmaktadır. Yalnızca etkili bir taktik kullanmak seçtiğiniz takımın maç kazanması veya şampiyon olması için yeterli olmayabilir. Özellikle stabil bir takıma sahip olup bir türlü gol atamayan ve hiç gol pozisyonu elde edemeyen oyuncular bazı şeyleri değiştirmeliler. Bu değişimi yaparken takımın hangi yönden eksik kaldığının tespit edilmesi çok önemlidir.

Hareketli toplar ile bir çok gol pozisyonu yakalamış fakat bir sonuç alamayan takıma sahipseniz duran toplar üzerinden taktik geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Korner vuruşları gibi duran top üzerinden pozisyon yaratıp gol atmak bu problemi çözebilecektir. Korner taktiğinin çalışabilmesi için ilk 11’de yer verdiğiniz oyuncuların bazı yetkinliklerinin olması önemlidir.

Korner atışlarında ortayı açacak oyuncuların korner kullanma yeteneğinin en kötü ihtimalle 14 olması gerekiyor. Bu köşe vuruşunu gol ile sonuçlandırmak için ceza sahasında bekleyen oyuncuların kafa topuna çıkma yetenekleri yani zıplama ve kafa topu yeteneklerinin yüksek olması gerekmektedir. Buna ek olarak korner vuruşlarında 5 oyuncuyu ceza sahasında konumlandırıp geride de mutlaka oyuncu bırakmalısınız. Aksi takdirde rakip takıma kontra atak fırsatı verip gol yiyebilirsiniz.

FM 21 korner taktiği ile en iyi verimi alabilmek için önerilerimizi sunduk. Sizce Football Manager 2021 taktikleri arasında en iyi sonucu veren taktik hangisidir? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Bunun gibi daha fazla FM 21 oyun rehberleri içerikleri paylaştığımız zaman haberdar olmak için bültenimize ücretsiz katılabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir