FiveM Oyundan Atma Sorunu Nasıl Giderilir?

FiveM Oyundan Atma Sorunu Nasıl Giderilir?

GTA 5 oyuncuları oyunun ana hikayesini tamamladıktan sonra genellikle diğer oyuncular tarafından kurulmuş rol yapma sunucularında takılıyor. FiveM, rol yapma sunucularında en çok tercih edilen platform olarak bilinmektedir. Çok fazla tercih edilmesine rağmen platformun halen daha bazı sorunları mevcut. FiveM oyundan atma sorunu da bunlardan bir tanesidir. Peki ya bu hatayı nasıl çözebilirsiniz?

FiveM Oyundan Atma Sorunu Çözümü

FiveM sunucuları oyuncular tarafından kodlandığı için hatalar ile karşılaşmak oldukça normaldir. Bunun nedeni ise çoğu zaman birbirinden uyumsuz kodların bir arada bulunmasıdır. Fakat bazı durumlarda FiveM’in bir anda kapanması oyunculardan da kaynaklanabilmektedir. Sizler için önerdiğimiz çözüm yöntemlerini deneyerek rol yaparken oyunun bir anda kapanmasının önüne geçebilirsiniz.

  • İlk önce oyundan atma sorununun sizden kaynaklanmadığını varsayalım. Bu durumda oynadığınız FiveM sunucusunun yetkilileri ile iletişime geçerek sorunu tam olarak anlatın. Şikayetiniz sonuçlanana ve sunucu düzeltilene kadar yapabileceğiniz herhangi bir şey yok.
  • Oynadığınız sunucu stabil bir şekilde çalışıyor ve sorunun FiveM programından kaynaklandığını düşünüyorsanız cache’leri temizleyebilirsiniz. Cache’leri temizlediğiniz zaman herhangi bir sunucuya giriş yaptığınızda her şeyi en baştan yükleyeceksiniz. Bu nedenle FiveM önbelleğini temizledikten sonra yapacağınız ilk yüklenmeler her zaman daha uzun sürebilir.
  • Son olarak deneyebileceğiniz bir çözüm yolu daha var. O da FiveM’i bilgisayarınızdan tamamen kaldırmaktır. Programı tamamen kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından FiveM internet sitesi üzerinden en güncel sürümünü indirin ve kurulumunu yapın. FiveM sunucularında rol yapmak istediğiniz zaman programı yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın!

Yaptığınız rolün en heyecanlı anında karşılaştığınız FiveM oyundan atma sorunu için hazırladığımız çözüm rehberi umarız işinize yarayacaktır. Yukarıdaki çözüm önerilerini denedikten sonra halen daha aynı sorunu yaşıyorsanız yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Daha fazla hata ve çözümleri içerikleri için sitemizi ziyaret etmeyi ve arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın!