FM 22 Elmas Taktiği (4-4-2)

FM 22 Elmas Taktiği (4-4-2)

Oyundaki kariyerlerinde başarıya ulaşmak isteyen oyuncular çok fazla taktik arayışı içerisindeler. Football Manager 2022 taktikleri arasında en meşhur olanlarından bir tanesi de elmas taktiğidir. FM 22 elmas taktiği 4-4-2 oyun düzeni üzerine kurulmuştur. Sizler için hazırladığımız rehberde bu taktiği en verimli şekilde kullanmayı anlatacağız.

FM 22 Elmas Taktiği (4-4-2) Nedir?

Football Manager 2022 oyuncuları geliştirdikleri taktikler ile rakiplerine karşı avantaj sağlamaya çalışıyor. Oyunda yapılabilecek taktiklerin ve dizilimlerin bir sınırı yok diyebiliriz. Fakat taktiği en başından yapmakla uğraşmak istemeyen oyuncular hazır taktikleri kullanmayı tercih ediyor. Elmas taktiği ise oyundaki en popüler taktiklerden bir tanesidir. Lakin klasik bir 4-4-2 taktiğine kıyasladığımız zaman bunu farklı kılan şey kanat oyuncularının olmamasıdır.

Oyun düzenini kanatlar üzerinden oluşturmak istemeyen oyuncular 4-4-2 taktiğinin bu formasyonunu tercih edebilir. Kanatlarda oyuncu olmayacağı için defans ve orta saha oyuncularını çok iyi veya genç yeteneklerden seçmelisiniz. Takımınızda bunu yapabilecek yetenekte bir oyuncu yok ise FM 22 wonderkid oyuncular listesi içerisinden bir oyuncu satın alabilirsiniz. Bu taktiği kullanıyorsanız eğer oyunu kurmak için yapacağınız düzenlemeleri sahanın ortası üzerinden oluşturmaya çalışın. Forvetteki iki oyuncunun da yaratıcılık yeteneklerinin yüksek olması gol atma konusunda çok yardımcı olacaktır.

Football Manager 2022 Elmas Taktiği Nasıl Kurulur?

Stabil ve dengeli maç geçirmek için kullanabileceğiniz elmas taktiğini problemsiz kurmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. Herhangi bir problemle karşılaşmanız durumunda oyun ilerlemenizi kaybetmemek için mutlaka yedeğini alın.

  • Download butonuna tıklayın ve taktiği bilgisayarınıza indirin.
  • İndirdiğiniz sıkıştırılmış klasör içerisindeki .fmf dosyasını masaüstüne ya da istediğiniz bir konuma çıkartın.
  • Oyun içerisinde taktikler kısmından aşağı yönlü oka tıklayın ve çıkarttığınız dosyayı seçin. Ardından tamam tuşuna basıp kurulumu tamamlayın.

FM 22 elmas taktiği (4-4-2) hakkında herhangi bir sorunuz veya kurulumda takıldığınız bir nokta olursa yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Oyunu daha öncesinde hiç oynamadıysanız Football Manager 2022 Steam sayfası üzerinden oyunu 299,00 ₺’ye satın alabilirsiniz. Ayrıca satın almadan önce demo versiyonu indirip oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.