Oyun İncelemeleri

Farmer’s Father İncelemesi

Farmer's Father İncelemesi

Farmer’s Father oyunu daha önce Farmer’s Life oyununu bilenler için ayrı bir önem taşımaktadır. Bir nevi çiftlik oyununda oynadığımız karakterin babasının hayatını anlatan Farmer’s Father oyununda amacımız savaş döneminde hayatta kalmak. Elbette tak başınıza değil. Beslemeniz ve korumanız gereken küçük bir çocuğunuzun yanı sıra birde eşiniz var.

Farmer’s Father İlk Bakış

Değişik bir konsept oyun arıyorsanız mutlaka göz atmanızı düşündüğüm Farmer’s Father oyunu 23 Mart 2023 tarihince piyasa çıktı. Yani oldukçe yeni olduğunu söyleyebiliriz. Heniz erken aşamada olan oyunun yapımcısı FreeMind S.A. yayıncısı ise PlayWay S.A. olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kendilerine oyunu test etmemiz için gönderdikleri ürün anahtarı içinde teşekkür ederiz.

Oyunda Türkçe dil desteğinin bulunduğunu belirterek oyun hakkında genel düşüncelerimi aktarayım. Oyunda looting ve silah sistemi biraz The Long Dark oyununu anımsattı. Bu yüzden bazı düşüncelerimin ekstra pozitif olduğunu söylememde sakınca olmayacaktır. Fakat henüz çok yeni ve erken erişimde olduğu için zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Grafikler

Farmer’s Father oyununda yer alan grafikleri ultra performans olarak test ettik. Gerçekten materyal ve çevre kalitesi çok güzel bir şekilde ayarlanmış. Bazı ışıklandırma problemleri olduğunu gördük fakat erken erişim oyunlarda bu tarz hataları normal karşılayabiliriz. Grafiklerin zamanla çok daha iyi bir hale geleceğini düşünebiliriz.

Grafikler: 85/100

farmers father optimizasyon

Hikaye

FreeMind ve PlayWay tarafından yapılan başka bir oyuna küçük bir bağlantı ile başlayan hikaye savaş döneminde geçiyor. Bir adamın eşi ve çocuğunu kurtarmak için çıktığı bu serüvende aç kalmamak ve hayatta kalmak fazlasıyla önemli. Farmer’s Life oynayanlar için belirtmek gerekiyor ki bu oyunda oynadığımız karakter o oyundaki bahsedilen babamız. Oyundaki küçük çocukta Farmer’s Life oyunundaki karakterin küçüklüğü oluyor.

Hikaye: 80/100

Sesler

Oyunda çevre sesleri kulağa güzel geliyor. Rahatsız edici bir durumun bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Efektler biraz daha gelişmiş olabilirdi. Oyun müziği ise yine oldukça güzel ve oyuna bağlayıcı bir havası var. Zamanla daha fazla ses eklenir mi bilmiyoruz lakin bu haliyle bile idare eder seviyede diyebiliriz.

Sesler: 80/100

Dünya Tasarımı

Farmer’s Father oyununun kendine has küçük bir dünyası var. Bu dünya içerisinde sığınaklar, çiftlikler, evler ve kamp alanları var. Aynı zamanda düşmanın belirli karargahları da mevcut. Oyunun kendine has bir dünyası olması oldukça güzel. Bu dünyanın güzel tasarlanması da çok çok iyi diyebilirim.

Dünya Tasarımı: 85/100

Optimizasyon

Erken erişim oyunlarda yaşanan ufak optimizasyon problemleri bu oyunada yansımış durumda. Çok fazla olmasa bile ara ara takılmalar olabiliyor. Sanıyorum ki bu takılmalar oyun içi geçiş yüklemesi yaparken meydana geliyor. Fakat oyunda bu durum 10 dakikada bir belki yaşanıyor ve anında sona eriyor. Dediğimiz gibi erken erişimde olan ve halen geliştirilmesine devam edilen oyunlar için bu tarz durumların normal olduğunu söyleyebiliriz.

Optimizasyon: 75/100

Fiyat

105 ₺ gibi bir fiyata sahip olan Farmer’s Father Türkiye şartlarında oldukça uygun diyebiliriz. Bu tarz yapımların yüksek fiyatlardan çıkmaya başladığını düşünürsek 105 ₺ böyle bir oyun için güzel bir fiyat. Bu tür farklı yapımların oyun kütüphanesinde bulunması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu yüzden eğer bütçeniz varsa denemelisiniz.

Fiyat: 90/100

Farmer’s Father incelemesi ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Eğer daha fazla oyun incelemeleri içeriklerine göz atmak isterseniz ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

[wp-review]

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir