ETS 2 Cloud Eşitleme Uyuşmazlığı Nasıl Çözülür?

ETS 2 Cloud Eşitleme Uyuşmazlığı Nasıl Çözülür?

Tır sürme simülasyonu Euro Truck Simulator 2 eski bir oyun olmasına rağmen halen daha çok fazla oyuncu tarafından oynanıyor. ETS 2 için genel anlamda problemsiz bir oyun diyebiliriz. Fakat bazı oyuncular ETS 2 cloud eşitleme uyuşmazlığı hatası ile karşılaşabiliyorlar. Bu hata ile karşılaşan oyuncular aşağıdaki adımları izleyerek kariyerlerini kurtarabilirler.

ETS 2 Cloud Eşitleme Uyuşmazlığı Çözümü

SCS Software tarafından geliştirilen Euro Truck Simulator oyun serileri dünya çapında çok fazla oynanan bir simülasyon oyunudur. Oyuncular ilk başlarda oyundaki şirketlerin verdiği araçlar ile bir noktadan başka bir yere ağır yükleri taşıyorlar. Yük taşırken ülkelerin trafik kurallarına uygun olarak gitmek gerekiyor. Aksi takdirde ceza yiyebilir ve zarara uğrayabilirsiniz. Yükleri sorunsuz bir şekilde teslim ederek ilk önce kendi tırınızı ardından kendi hangarınızı satın alabiliyorsunuz. Oyundaki kariyerinizi Steam bulut sunucularına kayıt edebilirsiniz. Böylece harcadığınız emek boşa gitmemiş olur. Euro Truck Simulator 2 oyunundaki gelişmelerin bulut sunuculara kayıt edilip edilmediğini öğrenmek için;

  • Steam programının sol üstündeki “Steam” yazısına tıklayın ve ayarlara girin.
  • Sol menüden Cloud sekmesini açın ve “Destekleyen uygulamalarda Steam Cloud eşitlemesini etkinleştir.” yazısının yanındaki kutucuğu tikleyin.
  • Ardından Steam kütüphanenizden Euro Truck Simulator 2 oyununa sağ tıklayıp özellikler penceresini açın.
  • Genel ayarlar bölümünde Steam Cloud bölümünü tikleyin. Artık oyundaki gelişmeleriniz bulut sunuculara kayıt edilecek.

Steam hesabınızla farklı bir bilgisayardan giriş yaptığınızda ETS 2 kariyerinizdeki gelişmeleri o bilgisayara da aktarabilirsiniz. Oyun dosyalarınızı Steam cloud’a sorunsuz yedekleseniz bile bazı durumlarda cloud eşitleme uyuşmazlığı penceresi ile karşılaşabilirsiniz. Bu pencerede göreceğiniz “BU MAKİNEYE İNDİR” butonuna basarak cloud üzerine kaydettiğiniz kariyere yeni bilgisayardan devam edebilirsiniz. ETS 2 cloud eşitleme uyuşmazlığı probleminin çözümü bu kadar basit. Diğer oyunlar için hazırlayacağımız hata ve çözümleri rehberlerinden bildirim almak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.