FIFA 23 Kasma Sorunu Çözümü

FIFA 23 Kasma Sorunu Çözümü

Son dönemlerde FIFA 23 kasma sorunu yaşayan oyuncuların sayısı artmaya başladı. Oyun her ne kadar güncelleme alsa da bazı oyuncular oyunu akıcı şekilde oynayamadıklarından şikayetçi. Bu içeriğimizden oyuncuların yaşadığı FIFA 23 takılma ve kasma sorunu için çözüm önerilerinde bulunacağız.

FIFA 23 Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? 2023

fifa 23 kasma sorunu nasil cozulur

Yalnızca FIFA’da değil diğer oyunlarda da yaşanılan kasma sorunları oyuncuların oyun zevkini kaçırmaktadır. Bu tarz performans sorunlarının nedeni çoğunlukla oyunlar için yapılan kötü optimizasyondan kaynaklanmaktadır. Optimizasyon sorununa ek olarak oyuncuların bilgisayarlarındaki donanımların yetersizliği de FPS sorunlarını tetiklemektedir. FIFA 23 kasma sorunu için hazırladığımız çözüm önerileri mükemmel bir çözüm olacaktır.

Dosya Doğrulatma

FIFA 23’e gelen güncellemeler oyunu çok daha iyileştirmektedir. Güncellemeleri düzenli olarak yükleyerek oyunu stabil bir şekilde oynayabilirsiniz. Ancak güncellemeler sırasında kötü bir internet bağlantınız varsa güncelleme dosyaları eksik veya hatalı olacaktır. Dosya doğrulaması yapmak bu sorunu tamamen çözecektir.

FIFA 23 Önceliğini Arttırın

Oyun oynarken arkaplanda açık uygulamalarınız varsa işlemcinizin çekirdek kullanımı dağıtılacaktır. FIFA 23 oyununun işlem önceliğini arttırmak FIFA 23 kasma sorunu için çözüm olacaktır. Bunu yapabilmek için oyuna girdikten sonra görev yöneticisinden detaylar kısmına geçiş yapın. Oyuna sağ tıklayın ve önceliklendirmeyi ayarla seçeneğinden yüksek veya gerçek zamanlıyı seçin.

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Değiştirin

Bilgisayarınızda eski nesil donanımlar varsa ve FIFA 23’ü akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız grafik ayarlarını değiştirmelisiniz. Özellikle gölgeleri ve kenar yumuşaklığı ayarlarını değiştirerek ciddi FPS kazanımları elde edersiniz. Buna ek olarak oyundaki texture quality ayarını da ekran kartınıza göre değiştirerek oyunu akıcı hale getirirsiniz.

Ekran Kartı Ayarlarını Yapılandırın

Ekran kartı sürücülerini güncelledikten sonra ayarlarınız sıfırlanabilir. Güncelleme sonrasında ekran kartı kontrol panelini açın. 3D ayarların yönetilmesi sekmesine girin ve program ayarlarını açın. Burada FIFA 23’ü seçin ve güç yönetimi modunu maksimum performans olarak değiştirin. Bu sayede oyun çalışırken ekran kartı tam performans verecektir.

FIFA 23’ü Sıfırdan Kurun

Oyunu sıfırdan kurmak donma ve takılma sorunlarının genelini çözmektedir. Bilgisayarınızdaki donanımlar güncel olmasına rağmen oyun kasıyorsa FIFA 23’ü sıfırdan kurarak kasma sorununu halledebilirsiniz. Oyunu en baştan kurarken stabil internet bağlantısına ve yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor.

FIFA 23 kasma sorunu için önerdiğimiz çözümler sayesinde oyun daha akıcı olacaktır. Önerilerimizi denedikten sonra halen daha performans sorunu yaşıyorsanız bunu yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Diğer oyunlarda karşılaşılan sorunlar için hazırladığımız çözüm rehberlerine hata çözümleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir