Hata ve Çözümleri

FIFA 23 Secure Boot Sorunu Çözümü Nedir? Kesin Çözüm Adımlarını Paylaşıyoruz!

FIFA 23 Secure Boot Sorunu Çözüm Yöntemleri

Electronic Arts’ın geliştirdiği FIFA 23, çoğu oyuncu tarafından stabil bir şekilde oynanabiliyor. Ancak son zamanlarda FIFA 23 güvenli önyükleme sorunu yaşayan oyuncuların sayısı artmaya başladı. Bu yazımızda FIFA 23 Secure Boot sorunu için kesin çözüm adımlarını bulabilirsiniz.

FIFA 23 Secure Boot Sorunu Nasıl Çözülür?

FIFA 23 oynamak için Secure Boot’u aktifleştirmeniz gerekiyor. Eğer SecureBoot açık değilse diğer oyunlarda da sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir. Bu hata Windows 11 güncellemesinin ardından iyice yaygınlaştı diyebiliriz. İşte FIFA 23 güvenli önyükleme sorunu için çözüm adımları:

  1. İlk olarak işletim sisteminizin UEFI olarak kurulduğundan emin olun. Bunu kontrol etmek için bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra BIOS ekranına giriş yapın. BIOS’a girmek için kullanacağınız tuş her anakartta farklı olacağı için bilgisayarınızı yeniden başlatmadan önce internetten araştırma yapmanızı öneriyoruz.
  2. BIOS ekranına girdikten sonra “Boot” veya “Güvenlik Ayarları” içerisindeki Boot seçeneğini UEFI olarak değiştirin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrardan BIOS ekranına girin.
  3. Tekrardan “Secure Boot” ayarlarını açın. Bu sefer Secure Boot’u “Enabled” olarak değiştirin ve F10’a basıp ayarları kaydedebilirsiniz.
fifa 23 secure boot sorunu nasil cozulur

Sonuç

FIFA 23 Secure Boot sorunu yaşayan oyuncular bu çözüm rehberinde yer verdiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak bu problemi çözebilir. Yapamadığınız veya takıldığınız bir yer olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Diğer oyunlardaki sorunların çözümü için hata çözümleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir