Age of Empires 4 Abbasi Hanedanı Rehberi

age-of-empires-4-abbasi-hanedani-rehberi

Abbasi Hanedanı, Age of Empires 4 oyunu içerisindeki her koşula uyum sağlayabilen bir medeniyet olmasıyla öne çıkıyor. Diğer medeniyetlerden farklı bir oynanış mekaniğine sahip. Bu mekanik Abbasi Hanedanı’ nı oyun içerisinde oldukça özgün kılıyor. Derlediğimiz Age of Empires 4 Abbasi Hanedanı rehberi medeniyet hakkında sizlere tüm bilgileri öğretecek.

Age of Empires 4 Abbasi Hanedanı Rehberi

Abbasi Hanedanı oyuncuları medeniyetin özel simgesi olan Beyt’ül Hikmet merkezli bir oyun geçiriyor. Bu Simge aracılığıyla oyuncular medeniyetini geliştirecek teknolojiler araştırabilir ve buradan Kanatlar inşa ederek sonraki Çağlara geçiş yapabilirler. Genel hatlarıyla medeniyete değinecek olursak.

Abbasi Hanedanı’nın sahip olduğu tüm medeniyet bonusları şu şekilde;

 • Böğürtlen Çalılarından %25 daha hızlı Yiyecek toplarsın ama Yaban Domuzu Yiyecek vermez.
 • Piyadeler, Kuşatma Mühendisliği araştırması yapmadan Koçbaşı, Kuşatma Kulesi, Springald ve Mancınık inşa edebilir.
 • Beyt’ül Hikmet Kanatları inşa ederek Çağ atla. Yakındaki binalar +5 ateş zırhı kazanır.
 • Kaynak toplama oranını, araştırma sürelerini ve üretim hızını hızlandırmak için bir Altın Çağ’a gir.
 • Kara Tüccarları %33 daha ucuzdur.
 • Rıhtımlar %50 daha ucuzdur.

Abbasi Hanedanı’nın sahip olduğu askeri bonuslar ve birimler ise şu şekilde;

 • Develi Okçu ve Deve Binicisi üretir.

Oyundaki İlk Çağ’dan son Çağ’a kadar neler yapmanız gerektiğinden detaylıca bahsedelim.

 • İlk Çağ: Yapacağınız ilk şey daha fazla Köylü üretmek olacak. Aynı zamanda Köylüleriniz ile koyun ve odunları toplamalısınız. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde Beyt’ül Hikmet inşa etmelisiniz. Birkaç ev inşa ettikten sonra Köylülerinizi korumak için birkaç piyade üretebilirsiniz. Erken oyunda savunmanızı ve ekonominizi büyütmelisiniz. Yeterli kaynak topladığınızda Beyt’ül Hikmet aracılığıyla Ekonomi Kanadı inşa etmelisiniz. Bu Kanat kaynak üretiminizi hızlıca arttıracak ve Taze Gıdalar teknolojisi aracılığıyla Köylü üretiminiz %50 daha ucuz olacak. Bu yatırım oyunun ileriki safhalarında oldukça işinize yarayacak.
 • İkinci Çağ: İkinci Çağ’ da Kültür Kanadı kurmalısınız. Bu Kanadı kurmanın avantajı Bilginin Korunması teknolojisinde yatıyor. Böylece tüm teknoloji araştırmaları %30 ucuzlayacaktır. İleriki safhalarda bu teknoloji sizi gereksiz Kaynak harcamalarından kurtaracaktır. Tüm bu kısım araştırmalara odaklanmakta ancak aynı zamanda askeri ordunuzu da büyütmelisiniz. Ayrıca altın gelirinizi arttırmak için Market ve Tüccar üretebilirsiniz.
 • Üçüncü Çağ: Üçüncü Çağ’ da Askeri Kanat ya da Ticaret Kanadı inşa edebilirsiniz. Ticaret Kanadı deniz haritalarında daha çok işinize yarar, ancak oldukça fazla sayıda Tüccar üretmeyi planlıyorsanız da bu Kanattan yararlanabilirsiniz. Diğer bir yandan Askeri Kanat genel olarak ordunuza ve Deve birimlerinize oldukça fazla iyileştirme sağlar. Buradaki seçim oyunun o anki gidişatına göre değişiklik gösteriyor. Örneğin rakibinizin sizi yok etmek için askeri birlikler ürettiğini gördüyseniz siz de aynını yapmalısınız. Eğer daha fazla araştırma yapmaya vaktiniz varsa Ticaret Kanadı kurmalısınız.
 • Dördüncü Çağ: Bu kısım erken oyundaki yatırımlarınızın getirisini göreceğiniz kısım. Kalan Kanatları da inşa edin ve araştırmaları yapmayı sürdürün. Eğer oldukça yüklü Kaynaklara sahipseniz Dünya Harikası inşa edebilirsiniz. Ya da Kutsal Alan üzerinde bir hakimiyetiniz varsa buraya da oynayabilirsiniz. Hatta yeterli askeri güce sahip olduğunuzu düşünüyorsanız rakiplerinizi yok etmeye de gidebilirsiniz. Abbasi Hanedanı’ nın oyun sonu planı hangi araştırmaları yaptığına göre değişiklik gösteriyor. Son hamlenizi yaparken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Sizler için derlediğimiz Age Of Empires 4 Abbasi Hanedanı rehberi içerisindeki taktikler sizi zafere taşıyacaktır. Daha fazla rehber için sitemizi takipte kalın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Valorant Crosshair Kodları
Oyun Rehberleri

Valorant Crosshair Kodları

Valorant crosshair kodları çok daha kullanışlı hale getirildi. Özellikle son güncellemeden sonra oyuncular kendi crosshair ayarlarını çok daha özgür şekilde yapabiliyorlar. Bu içeriğimizde oyunda kullanabileceğiniz en iyi Valorant nişangah ayarları

Kaydır Gelsin!

GTA 6 Benzeri GTA 5 Mod Paketi Çıktı!

GTA 6 Benzeri GTA 5 Mod Paketi Çıktı!

GTA 5 mod yapımcıları arasında en meşhur olan Razed, geliştirdiği NaturalVision Evolved (NVE) mod paketi ile oyunu çok daha gerçekçi bir hale getiriyor. En son yaptığı GTA 6 benzeri GTA
FM 2023 Agresif Taktik

FM 2023 Agresif Taktik [4-2-3-1]

Football Manager 2023'te aynı formasyon ile çok farklı taktikler yapılabiliyor. En bilindik formasyonlardan birini kullanan FM 2023 agresif taktik bunlardan birisidir. Bu taktiği denemeden önce yetenekli orta saha oyuncularını takımınıza
Fivem Telsiz Kodları 2022 (LSPD Polis)

Fivem Telsiz Kodları 2024 (LSPD Polis)

Fivem telsiz kodları, GTA 5 rol yapma sunucularında oyuncuların en çok aradıkları arasında yer alıyor. Bu telsiz kodlarını oyunda LSPD rolü yapacak oyuncuların mutlaka öğrenmesi ve ezberlemesi gerekiyor. Telsiz üzerinden
LOL FPS Arttırma (Güncel Ayarlar)

LOL FPS Arttırma (Güncel Ayarlar)

League of Legends, geliştiricilerin optimizasyon anlamında yaptıkları iyi çalışmalar sayesinde neredeyse bütün bilgisayarlarda oynanabiliyor. Lakin oyuncular çok daha akıcı LOL oynamak için LOL fps arttırma üzerine araştırma yapmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir