Oyun Rehberleri

WoW Addon Yükleme Rehberi

WoW Addon Yükleme Rehberi

World of Warcraft oyuncuları oyunun vanilla sürümünü oynamaktan ziyade diğer oyuncular tarafından geliştirilen addon’ları kullanmayı tercih ediyorlar. WoW mod paketleri sayesinde çok daha zengin oyun deneyimi elde edilebiliyor. Hazırladığımız WoW addon yükleme rehberi sayesinde sorunsuz bir kurulum yapabileceksiniz.

WoW Addon Nedir?

Addons olarak adlandırılan WoW mod paketleri, oyundaki bazı verilerin oyunculara sunulmasını sağlıyor. Buna örnek olarak zindanlardaki bossların yapacağı saldırıların süresini gösteren WoW addons paketleri verilebilir. Tabi bu sadece bir örnek, buna ek olarak oyunun HUD’unu değiştirip daha kullanışlı hale getiren addon’lar da var.

Önemli bir hatırlatmak yapmak istiyoruz. Mod paketleri resmi olarak Blizzard tarafından geliştirilmemektedir. Yani bunların hepsi oyuncular tarafından hazırlanıyor ve çoğu oyunun kurallarına aykırı değil. Bu nedenle kuracağınız addon’dan dolayı hesabınız ban yemeyecektir.

WoW Addons Yükleme Rehberi

Birçok oyuncu WoW addon yükleme aşamasında sorun yaşayabiliyor. Özellikle addons kurma konusunda çok yeni olan oyuncular bir şeyleri eksik yaptığı için kurulumdan sonra problemlerle karşılaşabiliyor. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak sorunsuz bir kurulum yapabilirsiniz.

Adım 1: CurseForge Uygulamasını Kurun

wow addon curseforge

CurseForge’u daha öncesinde duymadıysanız ufak bir tanıtım yapalım. CurseForge, birçok oyun için hazırlanmış mod paketlerini bulabileceğiniz ve kurabileceğiniz uygulamadır. Buradaki modları oldukça kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Uygulamanın kendi internet sitesi üzerinden indirip kurulumu tamamlayın.

Adım 2: Uygulamadan World of Warcraft’ı Seçin

wow addon yukleme curseforge kurulumu

Uygulama içerisinde birçok oyun için modlar bulunuyor. Kurulumu tamamladıktan sonra World of Warcraft’ı seçin. Ardından ” Get More Addons ” sekmesine geçin. Burada popüler olan ve yeni çıkan WoW addons karşınıza çıkacaktır. Ayrıca yukarıdaki arama alanından kendi istediğiniz addon’u da bulup indirebilirsiniz.

Adım 3: WoW Addon Yükleme Sürecine Geçin

wow addon yukleme

Yüklemek istediğiniz addon’u bulduktan sonra artık indirme işlemine geçebilirsiniz. Bu adımda tek yapmanız gereken Install butonuna basıp yüklenmesini beklemek olacaktır. WoW mod paketleri düşük boyutlu oldukları için çok hızlı bir şekilde yüklenmektedir. Yüklediğiniz addon’ları My Addons sekmesinden görebilirsiniz.

Adım 4: WoW Mod Paketleri Etkinleştirme Zamanı

wow addon etkinlestirme

İstediğiniz addon’ları kurduktan sonra bunları oyun içerisinden etkinleştirmeniz gerekiyor. Karakter seçim ekranında sol alt kısımda AddOns butonuna basın. Buradaki bütün addon’ları tikleyin ve Enable All butonuna basın. Ardından okay butonuna basıp bu pencereyi kapatın. Artık oyunu indirdiğiniz WoW addon’lar ile oynayabilirsiniz.

WoW addon yükleme rehberi ile karşınızdaydık. Kurulum sırasında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yorumlar kısmından bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir