Oyun Rehberleri

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü Çözüm Nedir?

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü Çözüm Nedir?

Valorant için yapılan optimizasyon sayesinde oyun neredeyse bütün bilgisayarda çalışabiliyor. Buna rağmen bazı oyuncuların donanımları yetersiz kalabiliyor. Bu durumda olan çoğu oyuncu Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası alabiliyor. Peki ya bunun çözümü nedir?

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarı çok iyi olan oyuncular Valorant’ı akıcı ve çok iyi grafiklerle oynayabiliyor. Bunun yanı sıra düşük donanımlara sahip bilgisayarı olanlar oyunu oynamak için bazı ayarları kısmak veya kapatmak durumunda kalabiliyor. Her ne kadar ayarları kapatsalar ya da kıssalar bile oyunda çeşitli takılmalar ve hatalarla karşılaşan oyuncular mevcut. Ekran kartı sürücüsünün çökmesi sonucu oyunun kapanması ise oyuncuların karşı karşıya kaldığı en sık hatalardan birisidir. İşte çözüm yolları;

Ekran Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Kullandığınız ekran kartı sürücüsünün en güncel sürümü çıkmış olabilir. Eski bir ekran kartı sürücüsü kullanıyorsanız mutlaka güncelleme yapmalısınız. İlk olarak DDU (Display Driver Uninstaller) yazılımı ile mevcut ekran kartı sürücüsünü bilgisayarınızdan tamamen kaldırın ve yeniden başlatın. Ardından ekran kartınızın modeline göre en yeni sürücüyü indirin ve kurun. Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası çözümü için yapabileceğin en iyi şey budur.

Ekran Kartı VRAM Boyutu Yetersizdir

Bilgisayar toplarken veya hazır bir sistem alırken ekran kartının modeli ve kaç GB RAM içerdiğine dikkat edilmelidir. Valorant çok fazla ekran kartı VRAM kapasitesine ihtiyaç duymasa da oyundaki grafikleri ve efektlerin stabil çalışabilmesi için yüksek VRAM kapasiteli ekran kartına ihtiyaç vardır. Eski ve düşük ram boyutuna sahip ekran kartı modeli kullanıyorsanız bu hatayı almanız muhtemeldir. Özellikle yeni gelen güncellemeler ile birlikte oyuna eklenen yenilikler ve değişiklikler mevcut ekran kartınızın destekleyeceğinden yüksek olabilir. Bu durumda çözüm maalesef ki yeni ekran kartı almaktır.

Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası çözümü için yapabilecekleriniz sınırlıdır. Güncel bir ekran kartı sürücüsü kullanmanıza rağmen halen daha aynı sorunla karşılaşıyorsanız çözüm yeni bir ekran kartı almaktır. Valorant için önerilen ekran kartı ise NVIDIA GTX 10xx serisi ve üzeri olanlardır. Fiyat performans açısından NVIDIA GTX 1050 Ti ekran kartı Valorant oyunu için fazlasıyla yetecektir. Sizce hangi ekran kartı Valorant’ta en iyi performansı verir? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıca daha fazla hata çözümleri için ilgili kategoriyi ziyaret etmeyi unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir