Oyun Rehberleri

The Finals FPS Arttırma Rehberi 2024

The Finals FPS Arttırma Rehberi

Oyuncuların çoğu oyunu oynarken kasma ve takılma sorunu yaşadığı için The Finals FPS arttırma yöntemlerini merak ediyor. Embark Studios tarafından geliştirilen The Finals, grafikleri ve içeriği ile oyunculara farklı bir oynanış deneyimi sunuyor. Steam platformundan ücretsiz olarak oynanabilen oyunda bazı performans sorunları mevcut. Güncellemeler ile birlikte bu sorunlar düzeltilmeye çalışılsa da güncellemeyi beklemek istemeyenler içeriğimizdeki The Finals FPS yükseltme yöntemlerini kullanabilir. Böylece oyundan çok daha iyi performans alınabilir.

The Finals FPS Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

the finals fps arttirma yontemleri

The Finals, geçtiğimiz yılın Aralık ayında oyunculara kapısını açtı. Oyunda kullanılan grafikler ve genel çevre tasarımı çok fazla oyuncu tarafından beğenildi. Grafik, modelleme ve detaylar konusunda yeterli olsa da performans konusunda biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Oyunu akıcı FPS değerlerinde oynayamayan oyuncular aşağıda yer verececeğimiz FPS arttırma önerilerini kullanarak The Finals kasma sorunu gibi can sıkıcı durumların önüne geçebilir.

Ekran Kartı Sürücüsü Güncelleyin

Grafik kartı sürücü güncellemesi, The Finals FPS arttırma rehberi içerisinde paylaşmak istediğimiz ilk öneri olacaktır. Kullandığınız ekran kartı ne olursa olsun güncel oyunlarda mutlaka en güncel sürücüyü kullanmanız gerekiyor. Bunun nedeni ise firmaların bu tarz yeni oyunlar için özel sürücü sürümü yayınlamasıdır. Mevcut sürücüyü bilgisayarınızdan tamamen kaldırdıktan sonra NVIDIA, Intel veya AMD üzerinden güncel ekran kartı sürücüsünü indirip kurulum işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bütün kurulumu tamamladığınızda ayarları yapıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Düşürün

Optimizasyon konusunda sorunlu bir oyun oynuyorsanız oyun için grafik ayarlarınızı düşürerek stabil bir oyun deneyimi yakalayabilirsiniz. Oyunu açtıktan sonra grafik ayarlarına girip birkaç ayarı düşürmeniz yeterli olacaktır. Özellikle gölgeler, kenar yumuşatma, efektler ve post-processing gibi ayarları bilgisayarınızın donanımına göre düşürebilirsiniz. Bu ayarları Low veya Medium seçerek oyunu çok daha yüksek FPS değerlerinde oynayabilirsiniz. Ayrıca DLSS veya FSR gibi teknolojilerden faydalanarak da FPS değerini yükseltmeniz mümkün olacaktır.

Windows Güç Modunu Değiştirin

Windows güç modunu değiştirmek en iyi The Finals FPS arttırma yöntemleri arasında yer alıyor. Bilgisayarın güç modunu yüksek performans olarak belirlediğiniz zaman işlemci her zaman için tam güçte çalışarak oyunlarda yüksek FPS değerlerini sunacaktır. Bunu yapabilmek için Windows ayarları içerisinde güç seçenekleri içerisinden tercih edilen planı “Yüksek performans” olarak seçebilirsiniz. Değişiklik yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna girebilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Sonlandırın

The Finals oynarken bir yandan da internet tarayıcısı veya başka uygulamaları kullanıyorsanız FPS kaybı yaşayabilirsiniz. Oyunu çalıştırmadan önce CTRL+ALT+DEL tuşlarına basarak görev yöneticisini açın. Detaylar kısmına geçin ve kullanılmayan bütün arka plan uygulamaları sonlandırın. Özellikle oyuna girmeden önce kullandığınız internet tarayıcısını tamamen kapatın.

The Finals FPS arttırma rehberi içerisinde oyunu en yüksek FPS değerlerinde oynamanız için uygulamanız gereken önerileri sizlerle paylaştık. Bilgisayarınızda bulunan donanımlara göre alabileceğiniz FPS değeri de değişkenlik gösterecektir. Bütün önerilerimizi uyguladıktan sonra FPS değerinde bir değişiklik olmuyorsa yeni bir bilgisayar almanın vakti gelmiş demektir. Güncel donanımlara sahip bilgisayar satın alarak hem The Finals oyununda hem de diğer oyunları akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri içeriklerine göz atmak için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

En İyi Minecraft Skinleri
Oyun Rehberleri

En İyi Minecraft Skinleri

En iyi Minecraft skinleri arayanlar için hazırladığımız bu içeriğimizde bütün sunucularda kullanabileceğiniz görsel açıdan en güzel skinlere yer verdik. Minecraft karakteriniz için özenle seçtiğimiz skinleri kullanarak oyunu daha zevkli bir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir