TFT Nedir? Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

TFT Nedir? Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

Riot Games’in geliştirdiği oyunlar dünya çapında ses getirmeye ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Riot Games’in oyunlarından birisi olan Teamfight Tactics, düzenli meta değişiklikleri ve güncellemeler ile daha hatasız ve keyifli hale getiriliyor. Peki ya TFT nedir? ve Teamfight Tactics nasıl oynanır?

Teamfight Tactics TFT Nedir?

Teamfight Tactics, şirketin diğer bir oyunu olan League of Legends içerisindeki şampiyonlar ile oynan auto battler oyunudur. TFT oynanış anlamında Dota Auto Chess’e benzese de mekanikler açısından bazı farklılıklar bulunuyor. Özellikle her yeni setle birlikte gelen meta değişiklikleri oyunculara farklı mekanikleri deneyimleme imkanı sunuyor. Bir TFT karşılaşmasında 8 oyuncu bulunuyor. Amacınız belirlediğiniz kompozisyon ve dizilim ile en son hayatta kalan olmak.

TFT Nasıl Oynanır?

TFT nedir? sorusunu cevapladığımıza göre oyunu nasıl oynayacağınız hakkında bilgileri paylaşabiliriz. TFT oynamak için bilmeniz gerekenler çok basit. İlk olarak hangi kompu oynamak istediğinize karar vermelisiniz. Oynayabileceğiniz komplar düzenli olarak değiştiği için oyun kendisini çok fazla tekrar etmiyor. Şuanda TFT set 8 başladı ve herkesin rankları sıfırlandı. Yeni setin henüz daha başındayken TFT set 8 meta komp ile üst liglere kolayca çıkabilirsiniz.

tft nasil oynanir

Oyuna girdiğinizde sizden hariç 7 kişiyle birlikte bir çemberin etrafında dizili olarak engelin kalkmasını bekliyorsunuz. Engeliniz kalktıktan sonra yapmak istediğiniz kompa uygun şampiyonu veya kullanmak istediğiniz eşyanın bulunduğu şampiyonu almaya çalışıyorsunuz. Ardından her bir oyuncu 100 can ile oyuna başlıyor. Bu süreçten sonrası artık hem şans hemde yeteneğinize bağlı olarak ilerliyor.

tft nasil oynanir augment secimi

Her bir karşılaşmanın ardından 2 deneyim puanı ve bir miktar gold elde edersiniz. Elde edeceğiniz deneyim puanları sabittir ancak gold miktarları kazanma veya kaybetme durumunuza göre değişiklik gösteriyor. Üst üste kazandığınız veya kaybettiğiniz karşılaşmaların ardından daha fazla gold elde edebilirsiniz. Bazı aşamalarda oyuncular ile değil moblarla karşılaşacaksınız. Burada tamamen şansa bağlı olarak eşyalar veya gold düşmektedir. Ayrıca Augment seçimi ekranı ile 3 farklı güçlendirmeden birisini seçebilirsiniz. Burada belirlediğiniz komp ile uyumlu olan augmenti seçerek ilerlemenizi tavsiye ediyoruz.

Belirli turlarda oyunun başında olduğu gibi bir seçim alanına ışınlanacaksınız. Buradaki şampiyonlar ve onların üstündeki eşyalar her oyunda rastgele olarak dağıtılmaktadır. Bu aşamada oyuncular en az cana sahip olandan en yüksek cana sahip olana doğru bir sıralama ile almak istedikleri şampiyona doğru koşar. Rakibinizle aynı şampiyonu almak istiyorsanız ve aynı anda açıldıysanız, istediğiniz şampiyonu almak için iyi bir farenizi iyi kontrol etmeniz gerekiyor.

TFT nedir? ve TFT nasıl oynanır sorularını merakl oyuncular için cevaplandık. Aklınıza takılan bir şey varsa eğer yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir