Oyun Rehberleri

TFT Set 8 Meta Komp Önerisi

TFT Set 8 Meta Komp Önerisi

Riot Games tarafından geliştirilen Teamfight Tactics, eğlenceli ve rekabetçi auto battler oyunudur. Oyunda sürekli bir rotasyon halinde olan meta komplar, oyunculara farklı karakterleri de deneme imkanı sunuyor. Yeni güncellemeyle birlikte oyunda 8. set aktif olarak oynanıyor. TFT set 8 meta komp önerisi arayanlar için hazırladığımız bu içeriğimzideki kompu kullanarak yeni setin başında rakiplerinize karşı üstünlük kurabilirsiniz.

TFT Set 8 Meta Komp Nedir?

Bu içeriğimizi paylaşırken TFT Set 8 çıkış tarihi ile denk getirmeye çalıştık. Oyunu ileri seviyede oynayan oyuncuların çoğu yeni set çıkmadan önce PBE hesapları üzerinden oyuna yeni gelecek kompları ve seti deniyor. Fakat bunu yapma imkanı olmayan oyuncular, TFT set 8 en iyi komplar arasından seçtiğimiz ve bu metanın erken aşamasında fark yaratan kompozisyonu kullanabilir. Seçtiğimiz kompozisyon TFT set 8 meta komp sıralamasında ilk üç içerisinde yer alıyor. Bunun nedeni ise hem yapımı için oldukça az maliyet gerektirmesi hemde doğru eşyalar ile çok güçlü hale gelmesidir.

TFT Set 8 Supers Duelist Kompozisyonu

Bu komp herhangi ara güncelleme gelmeden önce tercih edilebilecek oynanması en rahat komplardan birisidir. Çünkü bu kompu kurmak için 51 gold harcamanız yeterli oluyor. Supers Duelist kompunda oynayacağınız ana şampiyonları savaş alanına dizdikten sonra onları geliştirmek için gold harcamaya başlayabilirsiniz.

Supers Duelist kompu ile oynayacaksınız savaş alanına dizmeniz gereken şampiyonlar; Gangplank, Kayle, Fiora, Lee Sin, Malphite, Yasuo, Vayne ve Zed olmalıdır. Supers güçlendirmesini alabilmek için Gangplank, Lee Sin ve Malphite‘ı tercih etmeniz gerekiyor. Takımın ön saflarında mükemmel bir tank görevini görecek olan karakteriniz Lee Sin olmalıdır. Lee Sin’e vereceğiniz eşyalar sırasıyla; gün ateşi pelerini, ejder pençesi ve warmog zırhı olmalı. Böylece Lee Sin rakip şampiyonlardan gelen hasarı tutarken sizin takımızdaki uzakçı karakterler onları eritebilecektir.

tft set 8 meta komp nedir

Savunma tarafını anlattığımıza göre sıra geldi takımın hasarını çıkartacak şampiyonlara ve onlara verilecek eşyaları anlatmaya. Takımınızdaki hasarı çıkartacak şampiyonlar bu komp için çok önemlidir. Duelist güçlendirmesini açabilmek için Gangplank, Malphite, Kayle, Fiora, Yasuo, Vayne ve Zed herolarını tercih edebilirsiniz. Yasuo’yu 3. seviye yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak bunu yapamadıysanız Kayle’ı güçlendirmeye yönelebilirsiniz. Kayle’ı mükemmel bir hasar makinesine çevirecek olan eşyalar Guinsoo’s Rageblade, Giant Slayer ve Infinity Edge olacaktır.

TFT set 8 meta komp önerisi arayan oyuncular için hazırladığımız içeriğimiz umuyoruz ki bilgilendirici olmuştur. Dilerseniz Lolchess üzerinden kendi oyun tarzınıza göre kompları inceleyebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriye göz atmayı unutmayın. Yeni sette bol şans!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Alet Hasarları
Oyun Rehberleri

Minecraft Alet Hasarları

Minecraft oyuncularının maden yaparken veya ağaç keserken kullandıkları aletler bir anda savaş silahına dönüşebiliyor. Oyuncular arkasından gelen zombi veya örümcekleri yenmek için ellerinde balta, kazma, kürek gibi aletleri kullanmak durumunda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir