Oyun Rehberleri

En İyi FPS Oyunları

En İyi FPS Oyunları

FPS (First Person Shooter) oyunları, birçok oyuncunun rekabeti doruklarda yaşayabileceği dikkate ve yeteneğe dayalı oyunlardır. Oyuncular genellikle birbirleri ile mücadele ederek en üst liglerde oynamaya çalışıyor. Tabi bunun yanında hikayeli veya görevlere dayalı FPS oyunları da mevcut. Bu içeriğimizde en iyi FPS oyunları ile karşınızda olacağız.

En İyi FPS Oyunları

Oyun dünyasında binlerce FPS türünde oyun bulunuyor. Bu oyunların her birisi piyasaya çıktığı yılın özelliklerini taşıyor. Her bir FPS oyununun kendine özgü grafikleri, oynanışı ve silah mekaniği bulunuyor. Aşağıdaki yer alan en iyi FPS oyunları listesi, günümüzdeki en popüler FPS oyunları içinden özenle seçilmiştir. Daha önce hiç FPS oyunu oynamadıysanız veya farklı bir oyun arıyorsanız listemiz size yol gösterici olacaktır.

CS:GO

en iyi fps oyunlari cs go

FPS oyunu dediğimiz zaman birçok oyuncunun aklına doğrudan Counter Strike geliyor. İnternet kafelerde 1.6 lobileri kurulup eğlenceli ve rekabetin en üst düzeyde olduğu karşılaşmalar oynanırdı. Şuanda ise CS:GO ile çok daha iyi oyun mekanikleri ve iyileştirilmiş grafikler oyunculara sunuluyor. Ancak oyunda rekabet çok üst düzey olduğu için high-end bilgisayarları olan profesyonel oyuncular bile ayarlarını en düşüğe çekip oynuyorlar. Temel olarak 5 vs 5 takımlar halinde mücadele edilen CS:GO’da oyuncuların aim yetenekleri ve iletişim ön plana çıkıyor. Yine haritalara özel olarak belirlenmiş taktikler kullanılıyor.

VALORANT

en iyi fps oyunlari valorant

Riot Games’in geliştirdiği FPS oyunu VALORANT en çok oynanan FPS oyunları içinde yerini alıyor. Durum böyle olunca bu listemizde de yer vermek istedik. Oyuncular karşılıklı olarak 5 kişilik takımlar halinde mücadele ediyor. Belirtilmiş maç skoruna ulaşan takım o karşılaşmayı kazanmış sayılır. VALORANT’ı diğer fps oyunlarından ayıran şey ise her bir karakterin spesifik yeteneklerinin bulunması. Böylece takımları bu yetenekler üzerinden kendi taktiklerini geliştirip her harita için farklı taktikler üretebiliyor.

Ready or Not

en iyi fps oyunlari ready or not

Co-op oynanışa sahip olan bu oyunda rakipleriniz gerçek oyuncular değil. Size verilen görevleri tamamlamak için ekipmanlarınızı kuşanıp gerçek bir operasyona katılıyormuş gibi hareket etmeniz gerekiyor. Asıl amacınız rehinelere ve sivillere zarar vermeden bölgeleri güvene almak. Bunu yaparken her bir harekete, köşeye ve özellikle kapıların arkasına kurulmuş tuzaklara dikkat etmelisiniz. Operasyon sırasında ekibinizden birisini kaybederseniz eğer bu size eksi puan olarak yansıyacaktır.

COD: Warzone 2

en iyi fps oyunlari cod warzone 2

Call of Duty serilerinin en yenisi Call of Duty: Modern Warfare II’nin modu olarak gelen Warzone 2 hem grafik hemde oynanış açısından oldukça başarılı. Oyuncular, hikaye modu, oyuncular arası rekabetin üst düzey olduğu battle-royale modu veya COD DMZ modunu oynayabiliyor. DMZ modunu ilk defa duyuyorsanız COD DMZ modu başlangıç rehberi içeriğimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

APEX Legends

en iyi fps oyunlari apex legends

En iyi FPS oyunları listemizde yer vermek istediğimiz son oyun, APEX Legends. Hızlı ve aksiyonun hiç bitmediği bir FPS oyunu arıyorsanız APEX Legends muhteşem bir tercih olacaktır. Battle Royale oyun türü ile FPS karışımı olan oyunda karakterlerin özellikleri ile nişan alma yeteneğinizi eş zamanlı kullanmanız önem arz ediyor. Git gide daralan haritada en iyi silahları bulup rakiplerinizi teker teker elemeniz gerekiyor.

Değerli okurlarımız içni hazırladığımız en iyi FPS oyunları listesi umuyoruz ki hoşuna gitmiştir. Listemizdeki oyunları nasıl buldunuz? Cevaplarınızı yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir