Terraria Para Kasma Rehberi

Terraria-Para-Kasma-Rehberi

Terraria içerisinde hayatta kalma maceranızda silahlarınızı yenilemek, alet ve malzeme satın almak gibi birçok işlem için paraya ihtiyaç duyuyorsunuz. Ayrıca maalesef ki evinizden uzakta öldüğünüz zaman paranız da düşüyor ve bu parayı geri almak bazen oldukça zorlayıcı olabiliyor. Sizler için derlediğimiz Terraria Para Kasma Rehberi tüm bu sıkıntıları başınızdan atmada yardımcı olacak.

Terraria Para Kasma Rehberi

Oyunda nasıl para edinebileceğinize geçmeden önce edindiğiniz paraları nasıl güvende tutabileceğinizden bahsedelim. Oyunda Merchant isimli NPC’ den satın alabileceğiniz Piggy Bank isimli eşyayla paranızı kolayca koruyabilir ve tüm alışveriş işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Bir tanesini keşiflerinizde yanınıza alarak paranızı öldüğünüzde kaybolmaktan koruyabilirsiniz. Oyundaki satın alacağınız tüm Piggy Bank’ ler aynı envanteri paylaştığından başka bir tanesine koyduğunuz paraya diğerinden de erişebilirsiniz.

Oyunda en çok para kazandıran yöntem ise boss kesmek ve etkinlikler olacaktır. Oyunda kestiğiniz bir bossu tekrar çağrı eşyası aracılığıyla ortaya çıkarabildiğinizden tekrar tekrar bossları kesmek oldukça iyi paralar kazandırmaktadır. Örneğin oyunun normal zorluk seviyesindeki bir boss kesmeniz durumunda 10 altın kazandırmaktadır. Bu oyunun ileri safhasındaki oyunculara çok büyük bir değer olarak gözükmeyebilir ancak henüz zor seviyeye geçmemiş bir oyuncu için bu para oldukça değerlidir.

Erken oyunda para kasmak için kullanabileceğiniz bosslar ve etkinlikler şu şekilde;

 • Blood Moon: Lens elde etmek için oldukça güzel bir zamandır. Ayrıca burada keseceğiniz yaratıklardan biraz malzeme almanıza yetecek kadar para da elde edebilirsiniz.
 • Eye of Cthulhu: 6 adet Lens ile çağrı eşyasını üretebilirsiniz. Lensi geceleri uçan göz şeklindeki yaratıklardan düşürebilirsiniz. Demon ya da Crimson Altar kullanarak çağrı eşyasını üretebiliyorsunuz. Kesmenizde 3 altın ve maden vermekte. Bu sebeple erken oyunda para kasmak için kullanabileceğiniz bosslardan bir tanesidir. Ancak gece çağırma gereksinimi nedeniyle diğer iki bosstan da bahsetmekte yarar var.
 • Eater of Worlds: Çağrı eşyasını yapmak için 30 vile powder ve 15 rotten chunks gerekmekte. Günün herhangi bir vaktinde Corruption biyomunda eşyayı kullanarak çağırıp kesebilirsiniz.
 • Brain of Cthulhu: Çağırmak için gerekli olan eşyayı 30 vicious powder ve 15 vertebrae ile yapabilirsiniz. Eşyayı yaptıktan sonrasında Crimson biyomunda kullanmanız gerekiyor yoksa bir işe yaramıyor.
 • Bunlar dışında kalan bosslar ya kârlı olmuyor ya da tekrar çağırması zor. Bu sebeple onları listeye dahil etmedik.

Oyunda zor seviye bossları 30 golda çıkan ödüller vermekte. Kasmanız gereken boss türü sahip olduğunuz eşyalara ve en hızlı hangisini kesebildiğinize göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak ise Destroyer yüzeyde kesmesi en kolay olanıdır. Ayrıca çağrı eşyası için gereken malzemeleri günün herhangi bir vaktinde kısıtlama olmadan toplayabilirsiniz.

 • Destoyer: Çağrı eşyası için 6 adet vertebrae/ rotten chunk, 5 adet iron/ lead bar ve 6 adet Soul of Night gereklidir. Çağrı eşyasını gece kullanmalısınız.
 • The Twins: Çağrı eşyası için 3 adet lens, 6 adet Soul of Night ve 5 iron/ lead bar gereklidir. Çağrı eşyası gece kullanılmalıdır.
 • Skeletron Prime: 30 bone, 5 lead/ iron bar ve 3 soul of night ile çağrı eşyasını yapabilirsiniz. Çağrı eşyasını gece kullanın.

Şimdi asıl paranın bulunduğu kısma geldik. Para kasmak için kullanabileceğiniz zor seviye etkinlikler şu şekilde;

 • Pirate Invasion: Çok aşırı bir para vermiyor. Tanesi 2 altına satılan mobilyalar düşüyor. Diğer yöntemlerin yanında soluk kalıyor.
 • Solar Eclipse: Water Candle ve Battle Potion ile bir gecede alabileceğiniz öldürme miktarı düşünüldüğünde bir önceki etkinlikten daha iyi. Bu etkinliği Jungle Temple içerisinde Solar Tablet ve parçaları toplayarak etkinleştirebilirsiniz.
 • Martian Madness: Solar Eclipse etkinliğinden daha çok para elde etmeniz mümkün ancak yaratıklar daha zorlu. Canavarlar öldürme başına platinum düşürmekte. Bu etkinlik paradan çok zırhlar için etkili.
 • Frost Moon: Canavarlar öldürme başına 10-30 gümüş düşürüyor ancak düşen eşyaların tanesini 20 golda kadar satabilirsiniz. Ancak bu diğer etkinliklere göre daha zor olduğu için hazırlıklı olmalısınız.
 • Pumpkin Moon: Etkinliği Pumpkin Moon Medallian yaparak başlatabilirsiniz. Normal savaşla en çok para kazanabileceğiniz etkinlik budur. Gece boyunca dalgalar halindeki canavarlarla savaşarak para kazandığınız bir etkinlik.

Ayrıca ek bir gelir olarak Tax Collector isimli NPC’ yi yerleşiminize getirerek diğer NPC’ lerden vergi toplamasını sağlayabilirsiniz. Çok bir getiri olmasa da hiçbir şey yapmadan para kazanabilirsiniz.

Terraria Para Kasma Rehberi oyunda eşya ve malzeme satın almanızı bir hayli kolaylaştıracaktır. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret edin.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Eyer Yapımı
Oyun Rehberleri

Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft oyununda çok fazla hayvan türü var. Bu hayvanların bazılarına binerek Minecraft'ın uçsuz bucaksız haritasında keşifler yapabiliyorsunuz. Herhangi bir mod paketi kullanmıyorsanız eyer yaparak binilebilen hayvanları yönetebilirsiniz. Bu içeriğimizde Minecraft

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir