Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Dünyanın en büyük online oyun mağazası Steam, milyonlarca oyuna ve oyuncuya ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Bazen oyuncular, aldıkları oyundan memnun olmayabilir ve iade etmek isteyebilir. Sizler için hazırlamış olduğumuz Steam oyun nasıl iade edilir? rehberimiz ile memnun kalmadığınız bir oyunu nasıl iade edebilirsiniz, öğrenebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam’de iade etmek için bazı koşullar bulunmaktadır. Özellikle ülkemizde çok pahalı olan oyunlar, her oyuncuya hitap etmeyebilir ve iade edilmesinin istenmesi normaldir. Ancak Steam, kendi politikaları doğrultusunda iade için bazı kurallar bulundurmaktadır. Oyun iade etmek için ise şu şartları karşılamanız gerekmektedir;

  • Satın almış olduğunuz oyunu 2 saatten fazla oynamamış olmanız gerekmektedir,
  • Oyunu aldığınız andan itibaren 14 gün içerisinde iade etme hakkınız bulunmaktadır,
  • Ön sipariş ile alınan oyunlarda yayın tarihinden sonra ilk 14 gün içerisinde iade edilebilir.

Oyunları 2 saatten fazla oynamadığınız sürece iade etme şansınız bulunmaktadır ancak süreye dikkat etmenizde büyük bir önem bulunmaktadır. Oyunu arkaya aldığınızda ya da duraklattığınızda bile süre işlemeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra oyun içi satın almalarda da 48 saat şartı bulunmaktadır. Oyun içi herhangi bir alım yaptığınızda ve kullanmadığınızda 2 gün içerisinde iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı yapımcılar ise oyun içi satın almalarda iade kabul etmemektedir. Satın alma işlemini yaparken, iade edilip edilmeyeceği hakkında bilgi verilmektedir.

Para İadesi Nasıl Yapılır?

Steam’de yapmış olduğunuz para iade işlemleri bir hafta gibi bir süreçte gerçekleşmektedir. Şartları karşıladığınız taktirde, Steam Cüzdanınıza ya da ödeme yaptığınız yönteme para iadeniz gerçekleşir. Steam’de VAC ban yediğiniz durumda ise herhangi bir iade işlemi kabul edilmemektedir.

Ayrıca Steam, politikası gereği iade işlemlerini gerçekleştirmeye de bilir. Sistemi kötüye kullandığınız belirlendiği taktirde iade işlemi kabul edilmeyebilir hatta hesabınız kapatılabilir. Size önerim ufak tefek buglar yapmak için bu yöntemi kötüye kullanmamanızdır.

İade İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam’de iade etme işlemi oldukça basittir. İlk olarak Steam’de yer alan sol üst köşeden Yardım kısmına gitmeli ve buradan Steam Destek demelisiniz. Açılan kısımdan hesabınıza giriş yaptıktan sonra Satın Almalar butona tıklamalısınız. Tüm satın alma geçmişini görüntüle dedikten sonra çıkan pencereden istediğiniz iade işlemini belirlemeli ve Para iadesi istiyorum seçeneğine basmalısınız. Buradan sonra isteği gönder demeniz yeterli olacaktır.

2 saat ve 14 gün kuralını geçen oyunları iade etmek için ise Steam’e ufak bir yalvarışta bulunabilirsiniz. Steam’e destek talebi açmanız doğrultusunda eğer cömert bir Steam çalışanı ile karşılaşırsanız, muhtemelen iade işleminizi gerçekleştirecektir. Ancak bu garanti değildir, denemenizde fayda vardır. Steam, genel olarak ülkemizde de sevilen bir firma olduğu için bu tip jestler geçebilmektedir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Steam oyun nasıl iade edilir? rehberi ile kolayca oyunlarınızı iade edebilir ve sevebileceğiniz oyunları satın alabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ise bültenimize abone olabilir ve herkesten önce yenilikleri takip edebilirsiniz.