Oyun Rehberleri

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Stardew Valley, çiftçiliğin yanında bizlere hayvancılık yapma imkanı da sunmaktadır. En temel olarak buna başlamak için kümes yapmanız gerekmektedir. Birçok tavuk alabilir ve yumurtalarını gündelik olarak toplayabilirsiniz. Bu oyunun erken aşamaları için iyi bir gelir kaynağı olacaktır. Stardew Valley kümes nasıl yapılır? rehberimiz ile bu binayı kolayca inşa edebilir ve oyunda gelişim kaydedebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Kümes yapmak için ilk olarak gerekli olan hammaddeyi toplamanız gerekmektedir. İnşa ve yükseltmeler için gerekli olan malzemeleri Robin’den öğrenebilirsiniz. Ayrıca binaların işlemlerini de Robin yapmaktadır. Robin, Pelikan Kasabası’nın marangozudur. Kasabanın kuzeyinde bir dükkanı bulunmaktadır. Robin genel olarak sabah 9 ve akşam 5 arası açıktır. Ancak bazen dükkanından ayrılabilir ve onu dükkan dışında görebilir ancak bu sırada herhangi bir alışveriş işlemi yapamazsınız.

Robin, ilk kümes için 4.000 altın, 300 odun ve 100 taş istemektedir. Yapacağınız ilk kümes için 4 adet tavuk alabilirsiniz. Robin’e gerekli olan malzemeleri verdikten sonra ertesi gün çiftliğinize gelecek ve çalışmaya başlayacaktır. Birkaç günden sonra çiftliğinizde kümesi tamamlanmış halde görebilirsiniz. Tavuk almak için Marnie’nin Çiftliği’ne gitmeniz gerekmektedir. Çiftliğinizin hemen altında yer alan patikayı takip ederek, buraya ulaşabilirsiniz. Marnie, her tavuk için 800 altın talep etmektedir.

Tavukları kümese koyduktan sonra yemlerini vermeniz gerekmektedir. Oyunda çimleri hasat ederek saman elde edebilirsiniz. Kış mevsimi hariç otlardan saman elde etmek mümkündür. Kışın samanınız olmadığı taktirde Marnie’ye gidebilirsiniz. Ayrıca stok yapmak için de silo inşa etmeniz gerekmektedir.

Kümeslerden elde ettiğiniz geliri arttırmak için en basit yöntem mayonez üretmektir. Yumurtayı dönüştürdükten sonra 4 katı fiyata satabilirsiniz. Ayrıca yemek yapmak için de yumurta çok önemlidir. Stok yapabilir ve tarifleri öğrenerek, daha iyi yemekler oluşturabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Stardew Valley kümes nasıl yapılır? rehberimiz ile oyundaki gelişiminizi ilerletebilirsiniz. Daha fazla Stardew Valley ve oyun rehberleri için bültenimize abone olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2023 Wonderkid Stoperler
Oyun Rehberleri

FM 2023 Wonderkid Stoperler

Stoperler savunmanın bel kemikleridir. Savunma odaklı oynamayı seviyorsanız gerçekten iyi ve yetenekli stoperlere ihtiyacınız olacak. FM 2023 wonderkid stoperler içinden seçeceğiniz geleceğin yıldızı oyuncular ile en iyi savunma hattını kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir