Sims 4 Vampirlik Rehberi

Sims 4 Vampirlik Rehberi

Sims 4 içerisine Vampires ek paketi ile birçok yeni özellik ve vampirler ekleniyor. Vampirler kendilerine özel bir bölgeye, yaşam stiline, ihtiyaçlara sahipler. Oyuna ek paketle birlikte oldukça detaylı bir vampirlik sistemi de eklenmekte. Sizler için Sims 4 vampirlik rehberi içerisinde nasıl dönüşebileceğiniz, yetenekleriniz ve dikkat etmeniz gerekenler gibi konulara değineceğiz.

Sims 4 Vampirlik Rehberi

Siminizi vampire dönüştürmenin birkaç yolu bulunuyor. En basiti daha henüz oyunda ailenizi yaratırken sol alttaki “+” butonuna basarak siminizi vampir yapmak. Böylece oyuna direkt olarak vampir olan bir sim ile başlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem, genellikle kullanılan, halihazırda vampir olan bir sim ile ilişkinizi ilerletmek. Vampirler geceleri evinizi ziyaret ederler. Bu şansı onlarla konuşmak ve arkadaş olmak için kullanabilirsiniz. Bu konudaki en kesin yöntem oyuna yeni eklenen Forgotten Hollow bölgesindeki malikaneyi ziyaret etmek. Buradaki usta bir vampir ve ilişkinizi yeterince ilerletirseniz sizi vampire dönüştürebilir. Arkadaşlığınızı yeterince ilerlettiğinizde “Ask to Turn” şeklinde bir seçenekle karşılaşacaksınız. Bu vampirin sizden beslenmesini daha sonrasında da sizin ondan beslenmenizi sağlar. Böylece ölümsüzlüğe ve plazmaya karşı olan açlığa kavuşursunuz.

Bir vampir tarafından ısırılmak ve vampirden beslenmek siminize “Strangely Hungry” ruh halini kazandıracaktır. Bu siminizin normal yemeklerden iğrenmesini ve açlığının %50 daha hızlı bir şekilde azalmasını sağlar. Bir süre sonra siminizin dönüşmesi için birkaç gün kaldığına dair bir bildirim ekranınızda belirecek. Ayrıca vampirliğe sizi kabul eden ustanız size hoş geldin hediyesi olarak birkaç plazma paketi verecektir. Ayrıca oyunda size bu mekaniği öğretecek mini bir rehber ile karşılaşacaksınız.

Vampirlikte seviye atlamak için yeteneklerinizi kullanmanız ve vampirlerin tarihi hakkında araştırma yapmanız gerekiyor. Seviye atladıkça güç puanları kazanacaksınız ve bunları yeni yetenekler almak için kullanabilirsiniz. Ancak vampirler zayıflıklar edinmeden güçlenemiyorlar. Seviyeniz yükseldikçe daha fazla ilerlemek için bir zayıflık da seçmeniz gerekiyor.

Oyunda birçok vampir diğer simleri beslenmek için zorlayabilir. Bunun dışında vampirlikte işinize oldukça yarayacak iki yetenek “Hibernate” ve “Dark Meditation”. Dark Meditation yeteneği vampirinize nerede olursa olsun enerji yenileme şansı tanıyor. Hatta bu enerji yenileme hızı +10 konforlu bir yatakta uyuduğunuza eşdeğer bir şekilde yenileniyor. Hibernate yeteneği ise vampiriniz uyurken ihtiyaçlarını sabitliyor. Vampirinizi elle kendiniz uyandırmanız gerekmekte. Ayrıca vampirler kendi aralarında arkadaşça düellolar yaparak ya da diğer vampirlerden ders alarak deneyim kazanabilirler.

Oyunda vampir olduğunuzda siminizin normal halinden farklı bir form kazanacaksınız. Bu forma kendi isteğinizle dönüşme imkânınız var. Çoğunlukla vampir yeteneklerinizi kullanırken otomatik olarak siminiz bu forma geçecektir. Bu görünüşü özelleştirmek için bir dolap ile sim yaratma ekranına girdikten sonra sol alt kısımdan seçebilirsiniz.

Oyunda vampir olduğunuzda ihtiyaç ekranınızın değiştiğini fark edeceksiniz. Vampirler Hunger ve Bladder ihtiyacı yerine Thirst isimli yeni bir ihtiyaca kavuşurlar. Bu ihtiyacı gidermenin tek yolu kan ile susuzluğunuzu dindirmek. Ayrıca bu ihtiyacı gidermek için geçici olarak plazma paketleri ya da plazma meyvesi kullanabilirsiniz. Ancak en iyi giderecek olan başka bir simden beslenmektir. Ayrıca Vampire Energy isimli bir ihtiyaç çubuğu bulunuyor. Bu vampir yeteneklerinizi kullanmak, güneşte kalmak ya da geç saatlere kadar ayakta kalmak için gerekli.

Vampirler güneşe karşı büyük bir zayıflığa sahipler. Güneşte kalmak Vampire Energy çubuğunun azalmasına ve siminizin negatif bir ruh hali edinmesine sebep olur. Çubuk 0 değerine inerse siminiz alev alıp yanmaya başlar. Bu etkiden kurtulmak için bir binanın içine ya da gölgeye saklanmanız gerekiyor. Bu sebeple gündüzleri etrafta çok dolaşmamaya çalışın. Vampirler ayrıca sarımsağa karşı da zayıflar. Büyük miktarda sarımsağın yanında bulunmak siminizi negatif ruh haline sokar ve bu durumdayken siminiz beslenemez. Bu sebeple sarımsağın yakınında bulunmaktan kaçının.

Vampirlikten kurtulmak için Vampire Lore yeteneğinde seviye atlayıp 10 adet sarımsak, plazma meyvesi ve Wolfsbane isimli malzemeyi bulmalısınız. Bu karışım güçlerini almak için başka bir sim üzerinde kullanılabilir. Böylece dilerseniz vampirlik özelliklerinizden feragat edebilirsiniz. Sims 4 vampirlik rehberi sizlere genel hatlarıyla vampirlik mekaniğini anlatıyor. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kategorisine bir göz atmayı unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2024 Wonderkid Kaleciler
Oyun Rehberleri

FM 2024 Wonderkid Kaleciler

FM 2024 wonderkid kaleciler sayesinde takımlarınızı üst liglere kolaylıkla çıkartabilir, oyuncu satışlarından yüksek gelirler elde edebilir veya şampiyonluklar kovalayabilirsiniz. Football Manager 2024'ün en potansiyelli genç kaleci adaylarını bulabileceğiniz bu içerikte
New World Balıkçılık Rehberi
Oyun Rehberleri

New World Balıkçılık Rehberi

New World dünya çapında yarım milyondan fazla oyuncu tarafından severek oynanıyor. Oyun yeni çıktığı için bir çok oyuncu oyundaki bazı mekaniklerin nasıl çalıştığını bilmiyor. Özellikle toplayıcılık, madencilik ve balıkçılık oyuncuların

Kaydır Gelsin!

Lost Ark Tower Rehberi

Lost Ark Tower Rehberi

Lost Ark içerisinde 50 seviyeye ulaşarak oyun sonu denilen kısma adım atarsınız. Bu noktadan sonra oyunda katılabileceğiniz birçok içerik bulunmakta. Her biri karakterinizin gelişimi için gerekli olan farklı ödüller içermekte.
Lost-Ark-Evcil-Hayvan-Rehberi

Lost Ark Evcil Hayvan Rehberi

Lost Ark içerisinde evcil hayvanlar büyük önem taşımaktadır. Oldukça yararlı etkiler ve stat bonusları sağlarlar. Böylece karakterinizin gelişmesinde yardımcı olurlar. Sizlerle Lost Ark Evcil Hayvan Rehberi içerisinde nasıl evcil hayvan
Terraria-Lunatic-Cultist-Boss-Rehberi

Terraria Lunatic Cultist Boss Rehberi

Terraria’ da Lunatic Cultist ile savaşmanızdan sonra Lunar Etkinlikler aktif hale gelir ve oyunun son bossu olan Moon Lord ile savaşmaya giden yolu da açmış olursunuz. Bu savaş bir sonrakine
Gamescom 2021 Etkinliğinde Tanıtılan Oyunlar

Gamescom 2021 Etkinliğinde Tanıtılan Oyunlar

Gamescom 2021 etkinliğinde tanıtılan oyunlar izleyicilerin büyük ilgisini topladı. Hemen hemen her oyun türünden oyunların tanıtıldığı etkinlik bu yıl da korona önlemleri kapsamında canlı olarak yayınlandı. Dünyanın her yerinden izleyiciler
dont-starve-together-kisin-nasil-hayatta-kalinir.

Don’t Starve Together Kışın Nasıl Hayatta Kalınır

Don’t starve içerisinde oyuncuların hayatta kalma yeteneklerini test edecek açlık, delilik gibi değerler, bolca yaratık bulunmakta. Ayrıca oyuncular için olduk zorlu meydan okumalar olan mevsim şartları da yer alıyor. Özellikle
New World Sunucu Değiştirme

New World Sunucu Değiştirme

Amazon Games tarafından geliştirilen New World, çok fazla sorunla oyun dünyasına giriş yaptı. Oyunun ilk dönemlerinde çok fazla hata ve açık olduğu için oyuncular yavaş yavaş oyunu terk etmeye başlamıştı.
Discord Ücretsiz YouTube Premium Nasıl Alınır?

Discord Ücretsiz YouTube Premium Veriyor!

Haziran ayında Epic Games ve Discord iş birliği ile herkese 3 aylık ücretsiz Discord Nitro dağıtılmıştı. Şimdilerde ise Discord ücretsiz YouTube Premium veriyor. Üstelik ücretsiz Nitro aboneliği yapanlar da bu
Oxygen İncelemesi

Oxygen İncelemesi

Oxygen incelemesi yaptığımız bu içeriğimizde oyunun tüm iyi ve kötü taraflarına değinmeye çalışacağız. Hayatta kalma ve şehir kurma kategorisinde yer alan Oxygen oyunu Turquoise Revival Games tarafından geliştirildi. Bir doğal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir