Türkçe Yama

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama %100

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama

Rockstar Games tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen Red Dead Redemption 2, hala birçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanmaya devam ediyor. Online kısmında da birçok oyuncunun olmasıyla birlikte oyuna gelen yenilikler ve güncellemeler sürüyor. Oyun, Türkçe bir şekilde çıkmaması üzerine birkaç farklı ekip birkaç farklı yol izleyerek Türkçeleştirme çalışmalar yürüttü ve yürütmeye devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl kurulur? bundan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Genel olarak bir oyunun Türkçe’ye çevrilmesi bu iş ile ilgilenenler için kolay süreçler içermektedir. Ancak Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 için farklı bir çeviri sistemi hazırladığından dolayı, Türkçe çeviri yapan ekipler kısa süre içerisinde bir yama elde edememişti. Bunun üzerine bir ekip, program geliştirerek sadece diyalogları çevirmeyi başardı. Bu yöntem bir süre etkili olsa da tam tatmin edici değildi. Oyunda yer alan diğer yerler tamamen İngilizce olarak kalıyordu.

rdr 2 turkce yama kurulumu

NexusMods üzerinde yayınlanan bir mod ile oyunun çeviri metinleri tamamen Türkçeleştirildi. Charlesherman isimli geliştirici, yaptığı bu mod ile RDR 2 oyuncularını sevindirdi. RDR 2 Türkçe yama paketini entegre etmek için ilk olarak NexusMods sitesine kayıt olmanız gerekiyor. Daha sonra ilgili dosyayı indirmeli ve oyunun yüklü olduğu dizine giderek, içindekileri aktarmalısınız. Bir sonraki adımda klasörün içerisinde yer alan RDR2_TR.exe dosyasını çalıştırmalısınız. Bu adımları yaptığınız taktirde Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama başarılı bir şekilde kurulmuş olacaktır.

RDR 2 Türkçe Yama: https://s6.dosya.tc/server19/5ol0n3/Red-Dead-Redemption-2-Turkce-Yama.rar.html

Yama ile İlgili Sorunlar ve Çözümler

Her yamanın kusursuz olamayacağı gibi bu yamada da bazı sorunlar bulunuyor. Bu sorunların önüne geçmek için aşağıda yer alan hatalara ve çözümlere ulaşabilirsiniz.

 • Fontlarda bir sorun olması durumunda Rockstar Launcher ile giriş yapmanız gerekmektedir,
 • Oyunu kurmuş olduğunuz dizinde Türkçe karakterler yer almamalıdır,
 • Çevrimiçi modlara girmek yamanın bozulmasına ve ban yemenize neden olabilir,
 • Trainer modu ve yama birlikte çalışmamaktadır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama kurulum rehberimiz ile oyunu daha iyi anlayabilir ve hikayeyi öğrenebilirsiniz. Yama kurulumuyla ilgili sorun yaşarsanız yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Red Dead Redemption 2 ile ilgili daha fazla oyun rehberleri için sitemizde yer alan bültene ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Papers Please Türkçe Yama
Türkçe Yama

Papers Please Türkçe Yama %100

Oyun dünyasında en başarılı bağımsız yapımlarından birisi olan Papers Please, Lucas Pope tarafından geliştirilmiştir. Oyundaki amacınız size verilen görevler ve süre içerisinde sınırdan geçen insanları kontrol etmek. Papers Please'in farklı
2 Yorum
 • Merhamet
  Merhamet
  19:59'de 25/09/2022

  Normalde oyun oyayan biri değilim boş vakitlerimde ama Western tarzı gibi filmlere bayılırım gerçekten çok güzel ve keyif verici çok teşekkürler

  Reply
 • Zana
  Zana
  18:20'de 25/09/2022

  Normalde hiç oyun oynayan biri degilimdir ama Western tarzı filmlere bayılırım ve bu sitede de şans eseri bu tür bir oyunla karşılaştım bağımlılık yaptı desem yeridir çok hoduma gitti.

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir