Oyun Rehberleri

Cyberpunk 2077 Başlangıç Rehberi

Cyberpunk 2077 Başlangıç Rehberi

CD Projekt Red’in popüler oyunu olan Cyberpunk 2077, bizlere birçok farklı başlangıç yöntemi sunuyor. Bu başlangıç yöntemleri neleri değiştiriyor, neler aynı kalıyor gelin inceleyelim. Sizler için hazırladığımız Cyberpunk 2077 başlangıç rehberi ile izlediğiniz yaşam yolunun ne gibi farklılıklar getirdiğini öğrenin. Keyifli okumalar.

Cyberpunk 2077 Başlangıç Rehberi

Karakterimiz V, bir paralı asker ve geçmişimizi belirlemek ise tamamen kendi ellerimizde. Bunun için oyun bizden bir yaşam yolu seçmemizi istiyor. Bu yaşam yolunda yaptığımız seçime göre bazı farklılıklar meydana geliyor. Toplamda 3 adet yaşam rehberi bulunuyor ve her birin yolun kendine göre avantajları ya da dezavantajları bulunuyor.
Herhangi bir yaşam yolunu seçtikten sonra merak etmeyin, oyunun akışı genel olarak aynı ilerliyor ancak geçmişteki hikayeniz büyük oranda etkileniyor. Yaptığınız seçim ne olursa olsun, oyunda bazı şeyler aynı kalıyor;

Jackie Welles ile tanışmak ve iş yapmak,
• Yaşanan daire,
• Oyunun verdiği araç.

Yaşam yolları arasında farklılıklar ise genel olarak Jackie ile tanışılan ortam ve şekil değişiyor. Ayrıca yaptığınız diyaloglar da yaşam yolunuza uygun bir şekilde oluyor. Ancak belirtmeliyim ki bu diyaloglar, oyunun her aşamasında bulunmuyor. Bunun için bazı özel diyaloglar oyuna eklenmiş durumda. Örnek vermek gerekirse, şirketçi olarak oyuna başladığınızda mega şirketlerin konuşmalarını daha iyi anlayabiliyorsunuz. Ya da bir sokak çocuğu iseniz yasadışı işler yürüten ve paralı askerlik yapan kişiler ile daha iyi diyaloglar kurabiliyorsunuz.

Cyberpunk 2077 Şirketçi Yaşam Yolu

Şirketçi yaşam yolunda büyük bir mega şirkette başlıyoruz. Burada Arasaka’ya karşı istihbarat ajanı rolünde görev alıyoruz. Arasaka, Cyberpunk 2077 evreninin en büyük ve en önemli şirketlerinden bir tanesi olarak yer alıyor. Oyunda ilerledikçe, bu şirketin ne denli büyük ve kapsamlı olduğunu göreceksiniz. Fakir halkı istediği gibi yönlendirebilen ve zenginlerin keyfine düşkün olduğu için bunu rahatça yapabilen bir şirket ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Cyberpunk 2077 Göçebe Yaşam Yolu

Night City’nin etrafında yer alan bir kurak çöl bulunuyor. Göçebe yaşam yolunu seçen kişiler, Badlands’de başlıyor. Bu kurak alanda klanımızdan ayrılıyor ve tek başımıza maceraya çıkıyoruz. Kısa bir süre yalnız kaldıktan sonra bir hayat yaşamak için Night City’ye gitmeye karar veriyoruz. Ancak şehre girmeden önce riskli bir görev bizi bekliyor.

Cyberpunk 2077 Sokak Çocuğu Yaşam Yolu

Night City’de belki de gerçekçi olacaksak, tek ayakta kalabilecek tipleme sokak çocuğudur. Sokak çocuğu; hayatını bu şehirde geçirmiş, her türlü illegal işe tanık olmuş ve büyük bir çevre edinmiş. Sokak çocuğunu seçtikten sonra oyuna, El Coyote Cojo Bar’da başlıyoruz ve bazı maddi sıkıntılar çeken arkadaşımıza yardımcı olmak için riskli bir iş alıyoruz. Arkadaşımızın borcunu temizleyelim derken eski illegal işler yapan tanıdıklara, ufak çetelerle ve suçlarla karşılaşıyoruz.

Kendimden örnek vermek gerekirse, oyuna ilk başladığımda şirketi yaşam yolunu seçmiş ve oldukça beğenmiştim. Özellikle açılış kısmında bara giderken bir helikopterle seyahat etmek baya hoşuma gitmişti. Şehri havadan görmek ve izlemek güzeldi. Ancak hayal kırıklığına uğradığım nokta, diğer yaşam yollarının da 30 dakikadan sonra aynı yere bağlanmasıydı. Ufak diyaloglar dışında, çokta önemli olmayan bir yaşam yolunu istediğiniz şekilde seçebilir ve oyuna devam edebilirsiniz. Diğer yaşam yollarını oynamadığınız için de bir şey kaybetmezsiniz.

Cyberpunk 2077 başlangıç rehberi ile yaşam yolları hakkında bilgiler verdik. Daha fazla Cyberpunk 2077 ve oyun rehberleri için bültenimize ücretsiz abone olabilir ve yenilikleri takip edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

GTA 5 Karakterleri
Oyun Rehberleri

GTA 5 Karakterleri

Grand Theft Auto V 2013 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen bazı oyuncular hikayeyi en baştan oynamak istiyor. Özellikle, oyun ilk çıktığında sorun yaşayan veya grafikleri beğenmeyen oyuncular bunu yapıyor diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir