Oyun Rehberleri

Monster Hunter Rise Avı Yakalamak/Öldürmek

Monster-Hunter-Rise-Yaratiklari-Yakalamak-Oldurmek

Monster Hunter Rise içerisinde oyuncular en büyük ve tehlikeli yaratıklar ile karşılaşacaklar. Oyunda tek yapmanız gereken şey yaratık bulup kesmek değil. Tabii dilerseniz sadece bunu da yapabilirsiniz ancak bazı görevlerde yaratıkları yakalamanız da gerekecek. Ancak kararı kendileri vermeleri gerektiğinde ise oyuncular Monster Hunter Rise avı yakalamak/öldürmek konusunda karar verirken zorlanıyorlar. Her iki tarafı da tercih eden birçok oyuncu bulunmakta. Bazı oyuncular direkt olarak aksiyonu ve savaşı kovalarken, bazı oyuncular sessizce yaratıkları avlayıp yakalamaktan zevk alıyorlar. Sizlerle her iki yöntemin de avantaj ve dezavantajlarını paylaşacağız.

Monster Hunter Rise Avı Yakalamak/Öldürmek

Monster Hunter Rise içerisinde yaratıkları yakalamak iki seçenekten en kolay olanı. Hem işlem daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor, hem de yaratığı keserek elde edemeyeceğiniz eşyalara ulaşma imkânınız oluyor. Yaratıkları yakalamak için öncelikle hedefinizi savunmasız hale getirmelisiniz. Bunu da ekranın sağ tarafında yaratığın portresinin altındaki mavi sembol aracılığıyla anlayabilirsiniz. Ayrıca bu durumdaki yaratığı topallamasından ve salya akıtmasından da anlayabilirsiniz. Bu durumdaki bir yaratık yakalanmak için hazır olacaktır. Basitçe yapmanız gereken tuzağı yerleştirmek ve yaratığı ona doğru çekmek. Daha sonrasında birkaç bayıltıcı bombayla işiniz tamam. Genellikle bir yaratığı yakalamak için 2-3 bayıltıcı bombadan fazlasına ihtiyacınız olmuyor.

İşin öldürme kısmı için tuzak ve bomba üretmeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Tek yapmanız gereken hızlıca hedefinizi bulmak ve işini bitirmek. Avlanmanın en saf hali. Yaratık öldükten sonrasında ise üzerinden parçalarını toplayabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem bu kadar basit.

Maalesef Monster Hunter Rise avı yakalamak/öldürmek konusunda hangisinin daha iyi bir tercih olduğu yönünde kesin bir cevap yok. Cevap biraz kişinin tercihine ve yaratığın hangi malzemesinin peşinde olduğuna göre değişiklik gösteriyor. Oyunda yaratıkların parçalarının hangi işlemde, ne gibi oranlarla elde edilebileceği farklılık gösteriyor. Bu oranları istediğiniz parçayı internette aratarak ulaşma imkânınız var. Buna göre tercihinizi değiştirebilir ya da basitçe içerisinde olduğunuz gruba uyarak tercihi onlara bırakabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına her gün girerek dilediğiniz oyun hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir