Oyun Rehberleri

M&B II: Bannerlord Klan Seviyesi Yükseltme

M&B II: Bannerlord Klan Seviyesi Yükseltme

M&B II: Bannerlord klan seviyesi yükseltme rehberi içerisinde sizlere Bannerlord oynarken kurduğunuz klanın seviyesini en hızlı ve kolay bir şekilde nasıl yükseltebileceğinizi anlatıyoruz.

M&B II: Bannerlord zamanla iç sistemindeki zorlukları arttırdı ve artık yeni başlayan oyuncular için klan yükseltme gibi işlemler daha zor hale geldi. Oyuncular klan seviyesini nasıl yükselteceklerini tam olarak bilmedikleri için oyundan soğumaya başladılar. Bu yüzden sizlere M&B II: Bannerlord klan seviyesi yükseltme rehberi hazırlama gereği duyduk.

M&B II: Bannerlord oynarken klan seviyesi en kolay şekilde 4. seviyeye nasıl gelir;

M&B II: Bannerlord Klan Seviyesi Yükseltme Rehberi

Aşağıya başlıklı maddeler halinde sizlere klan yükseltme rehberi hazırladık. Bu maddelerde yazanları uygulayarak en kısa yoldan klan yükseltme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Klan Yükseltme Unsuru

M&B II: Bannerlord oyununda klan seviyeleri en hızlı şekilde nam & şöhret ile doğru orantılı yükselir. Eğer yüksek bir nama sahipseniz klanınızda hızlıca gelişim gösterecektir.

1-) Turnuvalar

M&B II: Bannerlord oynarken nam kazanmak istiyorsanız turnuvalara katılım göstermeniz büyük bir önem arz eder. Katıldığınız ve kazandığınız her turnuvadan büyük bir namın yanında güzel gelirlerde kazanabilirsiniz. Ayrıca oyunda kazandığınız her turnuva için özel bir eşya hediye ediliyor. Bu özel eşyaları ister karakterinizi geliştirmek ister yoldaşlarınızı geliştirmek isterseniz de markette satarak kullanabilirsiniz.

Not: Turnuva sistemine alışan oyuncular Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Rehberi içerisinden klanına güçlü yandaşlar alarak turnuvalardaki zorluğu artırabilirler. Aynı zamanda yoldaşlarınızın turnuvalara katılması onların yeteneklerini ve profillerini güçlendirir.

2-) Çapulcu & Haydut & Yağmacı Avlamak!

M&B II: Bannerlord oyununda erken aşamada yapılacak en iyi aktivitelerden bir tanesi de kaçakları avlamaktır. Oyunda bulunan çapulcular, haydutlar ve yağmacılar sizlere savaş tecrübesi, para, yiyecek ve eşya kazandırır. Tüm bunların yanında nam seviyesini artırır ve civardaki yerleşimlerle ilişkilerinizi güçlendirmeye olanak sağlar.

Haritanın çeşitli yerlerine konumlanan bu haydutları ortalama 10 kişiden oluşan ve orta seviye gelişmiş bir ordu ile kolaylıkla alt edebilirsiniz. Elbette bu yapacağınız mücadeleler acemi askerlerinizi eğitmek içinde oldukça iyi bir yoldur. Aynı anda görevlerde alabilirsiniz.

Sığınakları yok etmek, biriken yağmacıları alt etmek ve oyun başında size atar yapıp siz güçlenince sizden kaçan bu haydutları avlamak oldukça eğlenceli olacaktır. Bu konuda sizlere birde Konsey tavsiyesi verelim; Sturgiya bölgesinin etrafında doluşan deniz yağmacıları oldukça iyi ganimet, para ve nam bırakır. M&B II: Bannerlord klan seviyesi yükseltme işlemleri için vazgeçilmez haydut cinsidirler. Bu yüzden o bölgelerde sürekli deniz yağmacılarını kovalayabilirsiniz.

3-) Paralı Askerlik ve Savaşlar!

Oyunun ilk aşamalarında çapulcu kovalamak ve belirli bir seviyede küçük çatışmalar yaşamak elbette güzel getiriler sağlar. Fakat oyunun bir savaş oyunu olduğunu unutmamak gerekiyor. Herhangi bir krallığa paralı asker olarak katılabilir ve klanınızla birlikte savaşlarda yer alabilirsiniz. Kazanacağınız her savaş yüksek nam puanları elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Düşman birlikleri ile gireceğiniz birebir çatışmalarda savaşı kazandığınız taktirde kelle almaya kalkmayın. Zira bu durum tüm krallıklarda olumsuzluklara sebebiyet verir. Bu yüzden centilmen ve adaletli olmaya özen gösterin. M&B II: Bannerlord oynarken kan gördükten sonra daha fazla savaş istemeniz olağan bir durum, endişe etmeyin ^^

4-) Ticaret ile Nam Kazanmak

M&B II: Bannerlord klan seviyesi yükseltme rehberinde çoğu kişinin bilmediği bir detay vereceğiz. Oyunda sadece ticaret yaparak da para kazanabilmeniz mümkün. Eğer savaşlardan bıktıysanız ve farklı maceralar arıyorsanız ticaret ve turnuvalar ile klan seviyenizi 4. seviyeye getirebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için karakter ağacından ticaret seviyenizi en az 125’e getirmeniz gerekiyor. Böylelikle oyunun size sunduğu iki seçenekten birisini seçerek size en uygun yoldan nam kazanabilirsiniz. Bu iki seçenek ise;

  • Büyük Yatırımcı: Kâr bırakan her kervan için günlük 1 nam kazanırsınız.
  • Zanaatçılar Cemiyeti: Kâr bırakan her atölye için günlük 1 nam kazanırsınız.

Eğer kervan yapıyorsanız “Büyük Yatırımcı” yeteneği sizlere güzel nam bırakabilir. Fakat oyunun orta aşamasında bu yeteneğe eriştiyseniz “Zanaatçılar Cemiyeti” çok daha büyük nam kazandıracaktır.

M&B II: Bannerlord klan seviyesi yükseltme rehberi ile karşınızdaydık. Eğer Bannerlord hakkında daha fazla merak ettikleriniz varsa ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. Kalradya topraklarında tüm şövalyelerimize bol eğlenceler dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Canavarları Kapatma Yöntemleri
Oyun Rehberleri

Minecraft Canavarları Kapatma Yöntemleri

Tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte Minecraft oynarken yaratıkların sizi zorladığını düşünüyorsanız Minecraft canavarları kapatma yöntemi sayesinde bunu yapabilirsiniz. Oyundaki canavarları kapattıktan sonra çevrede size zarar verebilecek başka bir şey kalmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir