Oyun Rehberleri

Lost Ark Sıra Problemi

Lost Ark Sıra Problemi

Lost Ark sıra problemi yüzünden oyun çıktığından beri birçok oyuncu sıralamaya giremiyor. Sıralamaya giren oyuncular ise sunucuya göre yüksek saatler sıra beklemek zorunda kalıyorlar. Bir sunucudaki ortalama sıra sayısı ise 15000 civarında yer alıyor. Durum böyle olunca birçok oyuncu durumdan fazlasıyla şikayetçi diyebiliriz.

Lost Ark Sıra Problemi ve Sebepleri

Birçok soru işaretine yer veren Lost Ark sıra problemi neden var? Bunun onlarca farklı sorunu olsa da başlıca sebepler şu şekilde;

 • Yapımcı firma Lost Ark oyununun bu kadar tutacağını tahmin edemedi. Bu yüzden yetersiz sunucu sayısı Lost Ark sıra problemi için en büyük sebep diyebiliriz.
 • Oyun şuan en popüler günlerini yaşıyor. Bu yüzden oyuna bağlanmaya çalışan kişi sayısı çok fazla. Sunucular aşırı yüklenip kapanmasın diye yine firmanın aldığı bir tedbir yüzünden yüksek sıra bekliyoruz. Hatta öyle ki Lost Ark anlık oyuncu sayısı 1,3 milyon civarına ulaştı.
 • Oyun yıllardır geliştiği için çok yüksek bir boyuta ulaştı. Bu yüzden oyuncu sayısı yüksek olduğunda senkron problemi yaşanmaması için ekstra optimizasyon yapılması gerekiyor. Bunun içinde gelecek güncellemeleri beklemek lazım.
 • İlk çıkan oyunlarda küçük hatalar her zaman olur. Anlık olarak hataları oyunu kapatmadan çözmek için uğraşan yapımcı firma gün içerisinde ekstra ekstra kısıtlamalarda getirebiliyor.

Güncelleme: Son yapılan açıklamaya göre oyunun altyapısının bu denli yüksek oyuncuya hitap etmediğini firma kabul etti. Bunun üzerinde çalışmalar devam etse de çok çözüm odaklı olacağını düşünmüyoruz. Bu yüzden EU West bölgesi oyuna eklendi. Fakat kimse kastığı karakteri bırakıp gitmek istemediği için bu konuda tartışmalar devam ediyor. Oyuncu sayısı azalmadan bu problemin gideceğini düşünmüyoruz.

lost ark sira problemi nedenleri

Lost Ark sıra problemi neden oluyor? sorusuna daha birçok cevap bulabiliriz. Fakat başlıca sebepler bu şekildedir. Bu nedenle Lost Ark oyununa bir süre daha zaman vermek gerekiyor. Zamanla gelecek güncellemeler ve oyuna olan ilginin azalmasıyla sıra problemi ortadan tamamen kalkacaktır. Hatırlayan oyuncular bilirler; New World ilk çıktığı zamanda Amazon dolayısıyla bu şekilde benzer problemler yaşanmıştı. En azından New World’e göre Lost Ark çok daha iyi bir şekilde başladı. Şuan oyuncuların en büyük sıkıntısı sıra probleminden ibaret.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

1 Yorum
 • mamazon
  mamazon
  23:34'de 16/02/2022

  lost arkı eu da binlerce kişinin bekledigini gayet iyi biliyorlardı yoksa eu ya yatırım yapıp oyunu nedne getirsinler korede çinde ve rusyada aktif yıllardır oynanılan bir mmo zaten erken erişim paketi alanların sayısından bunu tahmin edemedilermi yani gayet komik bir açıklama ve yorum olmuş oyunu oynayanların %70 i paket almış oyuncular bunuda belirtmekde fayda var kısacası amazon yine bizlere kazığını attı paket sattı 900 tl verip paket alıp oynayamayan birisi olsan ne düşünürdüm mesela yada 3 saat bekleyen girme şansın olursa tabi

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir