Hata ve Çözümleri

Lost Ark Bağlantı Hatası [10027]

Lost Ark Bağlantı Hatası [10027]

Lost Ark oynayanların bu sıralar karşılaştığı en büyük problemlerden bir diğeriyse bağlantı hatası. Tam olarak “We’re sorry. Cannot connect to the server due to heavy traffic [10027]. Oyuna ilk girdiğinizde sunucu listesi gelmeden alınan bu Lost Ark bağlantı hatası yüzünden kanser olmuş olmanız gayet doğal. Çünkü hatayı verdikten sonra direkt olarak oyundan atıyor!

Lost Ark Bağlantı Hatası Neden Oluyor?

Eğer Lost Ark oyununa giriş yaptığınızda “We’re sorry. Cannot connect to the server due to heavy traffic [10027] hatasını alıyorsanız bunun en bilinen sebebi şu şekilde:

  • Hata aşırı yoğunluktan kaynaklıyor. Bu yüzden sunucular şişmiş durumda. Bunu Lost Ark sıra problemi olmasından kolayca anlayabiliyoruz. Kapasitesini aşan sunucular o an sizin oyuna girdiğinizi fark edemiyor. Bu yüzden client – server sorunu yaşıyorsunuz.
  • Oyunun sunucu lokasyonları Türkiye’den biraz uzak. Ülkemizin yurtdışı çıkış hatlarında geçici sorunlar olabiliyor.
  • Kullandığınız internet yüksek ping değerlerine sahip. Bu yüzden oyuna girdiğinizde sunucu ile bağlantı kuramıyorsunuz.

Lost Ark bağlantı hatası sebepleri az çok bu şekilde. Peki bu sorunlar nasıl giderilir?

Lost Ark Bağlantı Hatası Çözümü

Oyunda bağlantı hatası alanların çözüm için uygulaması gerekenler şu şekildedir:

  • Özellikle Lost Ark 10027 hatası alanlar oyundan attıktan sonra tekrar giriş yapmayı denesin. Bu hatanın sebebi genellikle sunucu kaynaklı olduğu için tekrar 1-2 kez denediğinizde düzelecektir.
  • Yapımına her ne kadar yıllar önce başlansa da Lost Ark A+++ sınıfında bir oyun. Bu yüzden güncel ekran kartı sürücüleri isteyecektir. AMD veya Nvidia hangi ekran kartına sahipseniz en güncel sürücüyü yükleyin.
  • Oyunu normal diskten SSD diske taşıyın.
  • Windows 11 kullanıcıları diğer kullanıcılara göre daha fazla hata almakta. Bu yüzden kullandığınız işletim sistemini güncelleyin.

Tüm bunları yaptığınız zaman Lost Ark bağlantı hatası sorunu çözülecektir. Bu hatanın geçici bir hata olduğunu düşünüyoruz. Oyunun popüler dönemi bitip kullanıcı sayısı azaldığı zaman bu hata ile karşılaşmazsınız. Zaten zamanla yapılan güncellemeler etki edecektir.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir