Hata ve Çözümleri

Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Hogwarts Legacy, oyunculara muhteşem bir oyun deneyimi sunuyor. Büyüleyici grafikleri ve oldukça detaylı çevre tasarımlarıyla oyunculara adeta oradaymış hissini başarılı bir şekilde verebiliyor. Birçok oyunu stabil olarak oynayabilse de bazı oyuncular Hogwarts Legacy siyah ekran sorunu ile karşılaştığını belirtti. Black screen problemi yaşayan oyuncular yazımızdaki çözüm yöntemleri sayesinde bu sorunu çözecektir.

Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorunu Çözümü

hogwarts legacy siyah ekran sorunu cozumu

Genel olarak eğlenceli ve kaliteli oynanışa sahip olan Hogwarts Legacy çok fazla oyuncu tarafından beğenildi. Hem hikayesi hemde mekanikler sayesinde oyuncuların gözdesi haline geldi. Oyun genel anlamda sorunlardan arındırılmış olarak piyasaya çıktı diyebiliriz. Lakin geçtiğimiz günlerde black screen’de kalan oyuncular oyuna erişemedi. Hogwarts Legacy siyah açılış ekranında kalıyor ise aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücülerini En Baştan Kurun

Çoğu oyunda karşılaşılabilen siyah ekran sorunu için en temel çözümlerden bir tanesi ekran kartı sürücüsünü tekrardan kurmaktır. DDU (Display Driver Uninstaller) programı ile mevcut ekran kartı sürücünüzü tamamen kaldırın. Ardından kullandığınız ekran kartına ait en güncel sürücüyü sitesinden indirip temiz bir kurulum gerçekleştirin. Sürücüleri kurduktan sonra gerekli ayarlamaları yapın ve oyunu yönetici olarak çalıştırın.

Bilgisayarınızdaki Donanımları Kontrol Edin

Eğer Hogwarts Legacy oyununu çalıştırdığınız zaman siyah açılış ekranında takılma sorunu yaşıyorsanız sorun donanımsal olabilir. Bilgisayarınızı tamamen kapatıp elektrik bağlantısını kestikten sonra RAM ve ekran kartının düzgün bir şekilde oturtulduğundan emin olun. Dual-kit RAM kullanıyorsanız ana kartının kullanım kılavuzunda yer alan doğru RAM slotlarına takılı olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca ekran kartının güç bağlantısını da kontrol etmeyi unutmayın.

Mod Paketlerini Kaldırın

Hogwarts Legacy için hazırlanmış mod paketleri oyunu çok daha eğlenceli hale getirebiliyor. Ancak birbiriyle uyumsuz veya sorunlu modları kullanıyorsanız oyunu açma konusunda sorunlar yaşabilirsiniz. Kullandığınız mod paketlerini kaldırmak, Hogwarts Legacy siyah ekran sorunu için iyi bir çözüm olacaktır. Mod paketlerini tam olarak kaldırmak için ne yapmanız gerektiğini indirdiğiniz yerden öğrenebilirsiniz.

Oyunu Tamamen Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Bazı hataları çözebilmek için oyunu baştan kurmayı tercih edebilirsiniz. Böylece bütün dosyaları eksiksiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Hogwarts Legacy oyununu tamamen kaldırdıktan sonra stabil internet bağlantınız olduğu zaman tekrardan indirin. Ayrıca oyunu kurduktan sonra dosya bütünlüğünü doğrulatarak karşılaşabileceğiniz sorunları da engelleyebilirsiniz.

Oyuncular tarafından şikayet edilen Hogwarts Legacy siyah ekran sorunu için çözüm önerilerini paylaştık. Bu öneriler sayesinde oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz Hogwarts Legacy FPS arttırma rehberimize bakarak akıcı oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir