Hata ve Çözümleri

Halo Infinite Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Halo Infinite Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Yakın zamanda beta sürecinin başlamasıyla karşımıza çıkan ve XBox Gamepass uygulamasının en sevilen oyunlarından bir tanesi haline gelen Halo Infinite, mavi ekran hatasıyla birlikte geldi. Özellikle Windows 11 kullanıcılarının yaşamış olduğu bu problem oyuncuları ciddi anlamda kanser edebilecek nitelikte. Peki Halo Infinite mavi ekran hatası nasıl çözülür?

Halo Infinite Mavi Ekran Nedir?

Oyunu kurduktan ve başlattıktan sonra karşınıza çıkan eski tip bir hata. Mavi ekran.. Windows’un kronik problemlerinden bir tanesi olan bu sorun yüzünden oyunu başlatır başlatmaz bilgisayarınız Windows kapatılıyor mesajı ile karşı karşıya kalıyor. Daha sonrasında ise sistem kendini aniden yeniden başlatıyor. Evet! 2022 yılına girmek üzereyken böyle bir hata ciddi anlamda oyuncuların canını fazlasıyla sıkmış gibi görünüyor.

Halo Infinite oyununu başlattıktan hemen sonra bilgisayarınızın Halo Infinite mavi ekran hatası verip aniden kapanması geçici bir problem olarak duyuruldu. Sorunun üzerinde çalıştıklarını açıklayan yapımcı firma aynı zamanda birkaç çözüm önerisi de sundu!

Halo Infinite Mavi Ekran Hatası Çözümü

Bu hatayı çözmek için yapmanız gerekenler fazlasıyla basit. Eğer bu hata ile karşılaştıysanız aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Eğer Nvidia ekran kartına sahipseniz ekran kartı sürücünüzü yenilemeniz gerekiyor. Son sürüm kurulu olsa dahi! Bunu yapabilmeniz içinse ilk olarak: https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/drivers/ adresine giriş yapıyoruz. Daha sonrasında oradan otomatik olarak son sürüm sürücünüzü bulabilirsiniz. Eğer otomatik işlem yapmak istemiyorsanız ekran kartınızın modelini seçerek manuel olarak son sürüm driver yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Nvidia kullanmayan ve bu hatayı alan oyuncuların yapması gereken ilk şey ise oyunu onarmak. Eğer hızlı bir internet bağlantısına sahipseniz oyunu tamamen silip tekrar yükleyebilirsiniz. Hızlı bir bağlantınız yoksa istemcinizden oyunu onar seçeneğini seçerek dosya doğrulaması yapabilirsiniz.
  • Yapabileceğiniz bir diğer işlem ise bilgisayarınızı performans moduna almak! Başlatta bulunan arama kısmına güç yazarak güç seçeneklerinden yüksek performans seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Tüm bunları denedikten sonra Halo Infinite oyunu mavi ekran hatası vermeye devam ediyorsa yapacağınız tek şey beklemek. Düzeltme yamasının yakın zamanda çıkacağını düşünüyoruz. Bu sayede sizden kaynaklı olmayan Halo Infinite mavi ekran hatası otomatik olarak çözülmüş olacak. Yukarıda sunmuş olduğumuz seçeneklerin bu sorunun çözümü olacağını düşünsek bile kanser olmadan lütfen sabırla bekleyin. Çünkü hot fix yolda! Ayrıca daha fazla hata ve çözümleri için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir