Hata ve Çözümleri

Escape From Tarkov Çökme Sorunu Çözümü

Escape From Tarkov Çökme Sorunu Çözümü

Unity oyun motoru ile geliştirilen ve her güncellemede iyileştirmeler sunan Escape From Tarkov, geçtiğimiz haftalarda wipe’landı. Yeni güncelleme ardından oyuncuların bir kısmı EFT çökme sorunu ile karşılaşmaya başladı. Escape From Tarkov çökme sorunu için sunduğumuz çözüm önerileri, oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmanızı sağlayacaktır.

Escape From Tarkov Çökme Sorunu Kesin Çözüm

Battlestate Games tarafından geliştirilen Escape From Tarkov çok fazla oyuncu tarafından sevilerek oynanmaktadır. Grafikleri, silah tutuş animasyonları ve vuruş hissiyatıyla oyunculara tam olarak ortamı hissettirme konusunda oldukça başarılı. EFT birçok alanda oyunculara isteneni verebilse de bazı hatalar oyuncuların canını sıkabiliyor. EFT çökme sorunu da can sıkıcı hatalardan biridir diyebiliriz. İlk defa Escape From Tarkov crash sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemleri bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

escape from tarkov crash sorunu cozumu

Tam Ekran Optimizasyonunu Devre Dışı Bırakın

Tam ekran optimizasyonu, Windows 10 işletim sistemiyle birlikte hayatımıza dahil oldu. Bu özellik sayesinde sistem hem uygulamalarda hemde oyunlarda çok daha optimize edilmiş bir şekilde çalışıyor. Ancak bazı oyuncular bu özelliği açtığı zaman EFT crash sorunu ile karşılaşıyor. Özelliği kapatmak için oyun Exe’sine sağ tıklayıp özellikler penceresini açın. Uyumluluk bölümünden tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak yazısının yanındaki kutucuğu tikleyin ve önce uygula butonuna sonra da tamam butonuna basıp pencereleri kapatın.

Grafik Sürücülerini Güncelleyin

Sürücü güncellemesi, Escape From Tarkov çökme sorunu için kesin çözümdür. Mevcut ekran kartı sürücünüzü kaldırmak için Display Driver Uninstaller programını kullanabilirsiniz. Bu program ile eski sürücüyü tamamen temizledikten sonra web sitesinden en güncel sürümü indirip kurulumu tamamlayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunu yönetici olarak çalıştırın.

Sanal Belleği Yükseltin

Oyuncuların birçoğu sanal bellek boyutunu yükselterek oyunları biraz daha stabil oynayabileceğini bilmiyor. Sanal belleği yükselterek bilgisayarın biraz daha rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sanal bellek boyutunu arttırmak için Windows arama kutucuğuna ” control sysdm.cpl ” yazın ve en üstteki sonuca tıklayın. Açılan pencereden gelişmiş > Performans alanındaki ayarlar butonuna tıklayın.

Tekrardan gelişmiş sekmesini açın ve değiştir butonuna basın. En son açılan pencere içerisindeki en üstteki kutucuğun tikini kaldırın. Custom size bölümünden sanal bellek değerlerini girin. Bilgisayarınıza uygun sanal bellek değerini öğrenmek için internette kısa bir araştırma yapabilirsiniz.

Escape From Tarkov çökme sorunu için yapabileceğiniz çözümler bunlardı. İçeriğimizdeki önerileri uygulayarak oyunu sorunsuz bir şekilde oynamaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz diğer oyunlar için hazıladığımız çözüm rehberlerine hata çözümleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir