Hata ve Çözümleri

Easy Anti Cheat Kurulu Değil Hatası

Easy Anti Cheat Kurulu Değil Hatası

Easy Anti Cheat, oyun dünyasında çoğu oyun firması tarafından kullanılıyor. Program, oyunları 3. parti illegal yazılımlara karşı koruma konusunda sürekli olarak geliştiriliyor. Genellikle sorunsuz çalışan bir hile koruma yazılımı olsa da bazı oyunlarda Easy Anti Cheat kurulu değil hatası gibi enterasan sorunlar ile oyuncuların karşısına çıkabiliyor.

Easy Anti Cheat Kurulu Değil Hatası Çözümü

Herhangi bir sebepten ötürü anti hile yazılımı dosyaları zarar gördüyse, eksik yüklendiyse veya anti virüs programı tarafından engellendiyse Easy Anti Cheat kullanan oyunlar açılmayabilir. Özellikle Fortnite, Rainbow Six Siege ve Apex Legends gibi rekabetin oldukça yüksek olduğu oyunlarda Easy Anti Cheat yazılımı kullanılmaktadır. Bu oyunlarda Easy Anti Cheat kurulu değil hatası ile karşılaşılma nedenleri ve sorunu çözmek için yapılması gerekenlere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Yönetici yetkilerinin verili olup olmadığını kontrol edin. Oyunları yönetici olarak çalıştırmadığınız durumlarda oyunun veya anti hile korumasının ihtiyacı olduğu yetkileri vermediğiniz için hata almanız oldukça normaldir. Oyuna sağ tıklayıp özellikler penceresini açın ve uyumluluk sekmesine geçiş yapın. Burada ” Yönetici Olarak Çalıştır ” yazısının yanındaki kutucuğu tikledikten sonra uygula butonuna ve tamam butonuna basıp pencereleri kapatın. Artık oyuna tüm yetkileri vermiş olacaksınız.

Easy Anti Cheat yazılımı bir şekilde hizmetler bölümünden devre dışı bırakılmış olabilir. Yazılımın Windows hizmetleri içerisinde devre dışı bırakılmış olması demek artık onun kullanılmayacağı anlamına gelmektedir ve hiç bir şekilde çalışmayacaktır. Bunu çözmek için görev yöneticisinden hizmetler bölümüne tıklayın ve en altataki Hizmetleri Aç yazısına tıklayın. Açılan pencerede Easy Anti Cheat hizmetini bulun ve sağ tıklayıp başlat seçeniğini seçin.

Yazılım dosyaları zarar görmüş olabilir. Bu durumda oyunu açabilmeniz mümkün olmayacaktır. Oyun dosyaları içerisinden Easy Anti Cheat dosyasını bulun ve ” EasyAntiCheat_Setup ” adındaki dosyayı çalıştırın. Karşınıza çıkan ekranda oyunu seçin ve Repair Service butonuna basın. İşlem tamamlandığı zaman bütün eksik dosyalar düzgün olarak yüklenmiş olacak ve oyuna giriş yapabileceksiniz.

Easy Anti Cheat kurulu değil hatası almanızın bir sebebi de oyun dosyalarındaki bozukluk olabilir. Oyunun kurulu olduğu dosyada Easy Anti Cheat klasörünü tamamen silin. Ardından oyunu indirdiğiniz platformdan oyun dosyalarını doğrulama işlemini başlatın. Böylece Easy Anti Cheat tekrardan indirilip yüklenecektir. Bunu yapmadan önce stabil internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun.

Windows güncellemelerini yapın. İşletim sisteminin en güncel sürümünü kullanmak oyunlarda karşılaşılabilecek çoğu sorunun çözümü niteliğindedir. Her zaman için güncel ve orijinal Windows kullanmaya çalışın.

Easy Anti Cheat kurulu değil hatası çözümü için önerilimiz bunlardı. Yukarıdaki adımları sırasıyla yaptıktan sonra Easy Anti Cheat kullanan oyunlara sorunsuz bir şekilde giriş yapıp eğlenceye kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Umarız sorununuzu çözebilmişizdir. Oyunlarda karşılaşabileceğiniz diğer sorunlar için hata çözümleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir