Oyun Haberleri

Epic Games ve Apple Fortnite Davası Sonuçlandı!

Epic Games ve Apple Fortnite Davası Sonuçlandı!

Epic Games ve Apple Fortnite davası sonuçlandı. Uygulama içi satın alma üzerine açılmış bu dava nihayet bir neticeye ulaştı. Bir tarafta dünya çapında popüler oyun Fortnite diğer tarafta dünya devi teknoloji üreticisi Apple vardı. Mahkeme iki tarafında belgelerini inceledi ve haklı olan tarafı seçti. Bu işten karlı çıkan taraf Epic Games oldu diyebiliriz.

Epic Games ve Apple Fortnite Davası Nasıl Sonuçlandı?

Fortnite, App Store’a geldiği günden beri satın alımlardaki komisyonlar büyük tartışmalara yol açtı. Oyunun geliştiricisi App Store üzerinden satın alımlardaki komisyonların fazla olmasından dolayı kendi satın alım sistemi kullanıyordu. Bunun sonucunda da Epic Games ile Apple arasında yaşanan uygulama içi satın alma komisyon ücreti gerginliği mahkemeye taşınmıştı.

Bu olayda davayı açan taraf Epic Games olmuştu. Şimdiye kadar herhangi bir gelişme olmayan dava nihai bir karara ulaştırıldı. Bu karara göre oyun geliştiricileri kendi uygulama için satın alım sistemlerini kullanabilecek. Bir diğer deyişle Apple gibi şirketler, geliştiriciler kendi ödeme sistemlerini kullandıkları için onların içeriklerini mağazadan kaldıramayacak.

Epic Games ile Apple arasındaki dava bu şekilde sonuçlandı. Görünüşe bakılırsa Apple kendi kurallarını biraz esnetmek zorunda kalacak. Aksi takdirde çok daha fazla dava ile yüz yüze geleceklerdir. Davanın bu şekilde sonuçlanmasının uygulama içi satın almalarla ilgili bir çok konuya öncülük edeceğini düşünüyoruz. Sizler bu dava ve verilen karar hakkında neler düşünüyorsunuz? Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecektir? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca oyun haberleri içeriklerinden herkesten önce haberdar olmak için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir