Teknoloji

En İyi Hız Testi Siteleri ve Uygulamaları

En İyi Hız Testi Siteleri ve Uygulamaları Hangileridir?

İnternet hızınızı ölçmek, ne kadar sağlıklı veri akışı sağladığınızı görmek ve daha benzer birçok konuda en iyi hız testi siteleri ve uygulamaları oldukça işinize yarayacak. Günümüzde onlarca ISP (internet servis sağlayıcı) firma mevcut. Bu firmaların bazıları kendi altyapılarını kullanırken bazıları başka firmalar ile anlaşıyor. Bazı firmalar fiber veya bakır hizmet kullanırken bazı firmalar uydu aracılığı ile işlem yapıyor. Bu kadar fazla firma ve altyapı seçeneğinin olması ise hizmet kalitesine yansıyabiliyor.

İnsanlar aldıkları hizmetin kendilerine tam olarak ulaşmasını istiyor ve bu yüzden hizmetin durumunu sorgulamak için en iyi hız testi siteleri gibi yerlerden ölçüm yaparak durumları kontrol ediyorlar. Bu makalede aldığınız internet hizmetinin ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenebileceğiniz en iyi hız testi siteleri ve uygulamalarını paylaşacağız.

En İyi Hız Testi Siteleri Hangileridir?

İnternet hızınızın indirme, yükleme, ping ve paket verisi gibi değerlerini görebilmek için kullanacağınız en iyi hız testi siteleri aşağıdaki gibidir;

Fast

Fast.com özellikle yüksek hızda indirme hızına sahip kullanıcıların test yapabileceği oldukça güzel bir sistemdir. Birçok kullanıcının bildiği Netflix firması tarafından hazırlanmış ve hizmete sunulmuştur. Sistemi kullanırken tam verilere ulaşabilmek için yükleme değerlerinin test kutucuğunu da aşağı kısımdan işaretlemeniz gerekmektedir. Hız testini başlatmak için siteye giriş yapmanız yeterlidir.

Speedtest

Speedtest.net dünyanın her yerindeki sunuculara ping göndererek işlem yapan harika ve en iyi hız testi siteleri arasındadır. Aynı zamanda kullanıcıların en çok güvendiği hız testi sitesi speedtest olarak açıklanmıştır. IOS ve Play üzerinde de uygulamalarını bulabileceğiniz bu harika site sizlere yaptığınız test sonrası onlarca veri sunar.

Türk Telekom

Ülkemizdeki altyapının çoğunluğunu sağlayan ve en çok kullanıcıya sahip olan Türk Telekom’un hız testi sitesi de değerleri ölçebileceğiniz kaliteli siteler arasında yer almaktadır. En yakın Türk Telekom sunucularına bağlanarak test işlemini gerçekleştiren site üzerinden TT kullanıcıysanız işlem yapabilirsiniz. Eğer diğer ISP firmalardan hizmet alıyorsanız başka hız testi servisini seçebilirsiniz.

Diğer Hız Testi Siteleri ve Uygulamaları

Fast.com, speedtest.net ve Türk Telekom hız testi servislerinden başka uygulama ve sistemlerde yer almaktadır. Fakat bu sistemlerin birçoğu altyapı olarak speedtest kullanmaktadır. Bu yüzden en yüksek verimi alacağınız en iyi 3 internet hız testi sitesini sizlere sunduk. Başka servis arıyorsanız aşağıda yer alan alternatif sitelere başvurabilirsiniz.

  • speedcheck.org
  • xfinity
  • speed.io
  • nperf

İnternet servis sağlayıcınızın size sunmuş olduğu internet verilerini test edebilmeniz için onlarca sistemi sunduk. Beğendiğiniz servislerden herhangi birini kullanarak verilerinizi ve hızınızı test edebilirsiniz. Eğer bir sorun ile karşı karşıyaysanız sorunu tespit edebilir ve ilgili ISS firmanıza sorun hakkında geri bildirimde bulunarak çözüm arayabilirsiniz. Bu tür daha fazla teknoloji odaklı içerik görmek için ilgili kategoriye göz atmayı unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir