Oyun İncelemeleri

Barista Simulator İncelemesi

Barista Simulator İncelemesi

Barista Simulator Türk yapımı bir simülasyon oyunu. Son zamanlarda artış gösteren işletme simülasyonlarının bir yenisi olan Barista Simulator adından anlaşılacağı üzere sizlere baristalığı öğretiyor. Bir kafe işletmenizden ziyade o kafenin tüm işlerini sizin yapmanızı sağlayan oyuna yakından bir göz atalım!

Barista Simulator İlk Bakış

İlk olarak GamePress sitesinde karşıma çıkan oyunun Türk yapımı olduğundan haberim yoktu. Simülasyon oyunlarını fazlasıyla oynayan birisi olarak dikkatimi çekti ve oyun CubeCube Sports Ltd. tarafından tarafıma gönderildi. Zaten Türk yapımı olduğunu işte ilk o zaman fark ettim. Sürekli simülasyon oyunları ile iç içe olan birisi olarak oyun ilk bakışta heyecanlanmamı sağlamıştı. Sonuçta bu türde son zamanlarda olan artışı saymazsak çok oyun çıkmıyor değil mi?

barista simulator ilk bakis

Oyuna ilk giriş yapmamla beraber beni az çok nasıl bir oyunun beklediğini anladım. Fakat bu tür oyunları sık sık oynamama rağmen eğitim kısmını dikkatli okumanız gerekiyor. Bazı şeyler kafa karıştırıcı olabilir. En azından kahve makineleri ile hiç samimi olamayan benim için..

Grafikler

Barista Simulator renkli bir dünyaya sahip. Gerçekçi grafiklerin dışında hazırlanmış olan grafiklerin uyumu oldukça iyi diyebilirim. Oyunda anlık parlamalar dışında çok bir sorun ile karşılaştığımı söyleyemem. Fakat işaretçiyi üstüne götürdüğümüzün eşyanın kenarlarında çıkan çerçeve biraz daha ince olabilirdi. Bu durum aslında birçok şey için geçerli. Zamanla düzenlemeler gelecektir diye düşünüyorum. Çünkü oyun henüz erken aşamada.

Grafikler: 70/100

Sesler

Bu türde bulunan oyunlar için ses oldukça büyük bir etken. Yakın zaman önce aynı türde oynadığım başka bir oyunda ses konusunda kanserlik yaşadıktan sonra bu oyunun seslerinin gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Oyun müziği rahatsız edici seviyede değil, kısmanıza gerek yok. Oyun içi efektler ve çevre sesleri ise basit ve net tutulmuş. Bu yüzden ses konusunda puanım iyi olacak.

Sesler: 90/100

Oynanış

Oyunda tek eleştireceğim noktaya gelelim. Bu tarz tek bir mağazanın içinde tüm oyun içeriğini barındıran oyunlarda her şeyin dört dörtlük olması gerektiğini düşünüyorum. Oyunda beni bilgilendirme pencereleri ve ui boyutu çok rahatsız etti. Font kullanımı, tuşlar ve bazı şeyler tamamen düzenlenebilir. Erken erişim bir oyun olduğu için çok fazla eleştiri yapmayı uygun görmüyorum ama açıkçası daha kibar bilgilendirme pencereleri ve arayüz insanları oyunda daha fazla tutacaktır diye düşünüyorum. Elbette bu tamamen benim görüşüm. Oyun bunlara rağmen anlatmak ve yapmak istediğini yapıyor. Fakat bu gelişme ile daha büyük bir kitleye hitap edebilir.

Oynanış: 60 /100

Optimizasyon

Barista Simulator henüz erken erişim aşamasında. Fakat buna rağmen oyunda herhangi bir takılma veya benzer bir unsurla karşılaşmadım. Oyuna ilk girdiğimde işlemcinin bir süre sesi arttı. O durumda sanıyorum ki ana menüde yüklemeleri yapmaya başladığı için. Bu durum aslında değişirse daha iyi olabilir. Fakat genel olarak oyun optimizasyon konusunda oldukça iyi ve akıcıydı.

Optimizasyon: 70/100

Fiyat

Türkiye fiyatı ile Steam’de 32 ₺ olan oyun herkes tarafından alınabilir uygun bir fiyata sahip. Son dönemlerde Türk yapımcılarının Steam zamlarına rağmen zam yapmaması oldukça güzel bir durum. Bu konuda da CubeCube Sports Ltd. firmasını tebrik ederiz.

Fiyat: 100/100

[wp-review]

Erken erişimde olan Barista Simulator incelemesi ile sizlere oyun hakkında artı ve eksi yönleri söylemeye çalıştık. Bu tarz Türk yapımlarını desteklersek çok daha kaliteli işlerin zamanla geleceğini düşünüyoruz. Oyunu incelememiz için ürün anahtarı gönderen firmaya tekrar teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Daha fazla oyun incelemeleri için kategoriyi ziyaret edebilir, incelememizi istediğiniz oyunları press@oyuncukonseyi.com adresine gönderebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

1 Yorum
  • imPrecieux
    08:10'de 30/07/2023

    Visitor Rating: 3 Stars

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir