Valorant Hesabı Satın Almak Güvenli Midir?

Valorant Hesap Satın Almak Güvenilir Mi?

Çıktığı ilk günden beri popülerliğini koruyan ve bu doğrultuda bir çok oyuncusu olan Valorant için talepler gitgide büyümekte. Özellikle oyun içi market sisteminin değişken olması sebebiyle insanlar yeni hesap arayışına geçmiş durumdalar. Çünkü istedikleri silah kostüm setleri bir türlü özel markete düşmüyor. Bu yüzden oyuncular Valorant hesabı satın almak istiyorlar. Peki dışarıda satılan Valorant hesabını satın almak güvenli midir?

Valorant Hesabı Alınır Mı?

Özellikle bu tür online oyunlarda hesap satın almak daima risk teşkil eder. Riot Games politikalarında hesap satışının yasak olduğunu duymuşsunuzdur. Bu söylentiden ibaret değil. Gerçekten hesap satışı yasaklanmıştır. Özellikle içerisinde VP yüklü olan hesapların satışı gerçekleştiğinde fark edilmeli çok kolay. VP’lerin yüklenme tarihi, hangi IP adresinden yüklendiği ve yüklenen E-PIN kodu direkt olarak sistemde gözükmekte. Eğer bir hesap satın almak istiyorsanız ilk önce bu riski kabul etmek zorundasınız. Peki bir çok riskten oluşan yığında başka riskler neler?

  • Hesabın ilk sahibi daima hesabı tekrar geri alabilir.
  • Çalıntı hesap satın alıyor olabilirsiniz.
  • Aldığınız hesaptan çalıntı kart ile işlem yapılmış olabilir.
  • Hesap aynı anda birden fazla kişiye satılıyor olabilir.
  • Hesabı aldığınız kişi “hesabım çalındı” bildirimi yaparak sizin para ödediğiniz hesabın bilgilerini değiştirebilir.

Yukarıdaki yazdığım nedenler sadece risklerden birkaçı. Valorant oyununda hesap satın almak mantıklı bir hareket değil. Bu durum aynı şekilde League of Legends oyunu içinde geçerli. Saydığımız tüm faktörler duruma etki ediyor olabilir.

Güvenilir Valorant Hesabı Satan Firma Var Mı?

Ülkemizde özellikle epin ve hesap satışı sektöründe oldukça güvenilir firmalar mevcut. Fakat bu firmalar hesap satışına sadece aracılık etmektedir. Yani hesaplar firmalara ait değildir. Pazar sistemi ile satılmaktadır. Bu yüzden güvenilir bir yer olduğunu düşünmek mantıksız bir hareket olacaktır.

Elbette piyasada sadece bu işi yapanlarda yok değil. Bu işten geçim sağlayan kişilerde mevcut. Fakat üstte belirttiğimiz sebepler yüzünden Valorant hesabı satın almak kesinlikle büyük bir risktir. Eğer paranızı çöpe atmak istemiyorsanız her zaman kendi açtığınız hesaplarda oyun oynamanızı tavsiye etmekteyiz.