RUST NVIDIA Reflex Nedir?

RUST NVIDIA Reflex Nedir?

RUST oyuncularının merakla beklediği HDRP grafik güncellemesi nihayet yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte gelen NVIDIA Reflex özelliği de oyun deneyimini önemli ölçüde geliştirecek. Peki ya RUST NVIDIA Reflex nedir?

NVIDIA Reflex Nedir?

Nvidia Reflex’in RUST oyununda nasıl çalıştığını anlatmadan önce bu teknoloji hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. NVIDIA Reflex, oyunlardaki sistemler gecikmeleri en aza indirerek oyunculara akıcı ve gecikmesiz bir oyun deneyimi sunan bir teknolojidir. Reflex teknolojisi özellikle rekabetçi oyunlarda çok fazla işe yaramaktadır. Arada yaşanabilecek gecikmeleri düşürerek siz hareketinizi yaptığınız an, bu hareketin oyuna en hızlı şekilde yansıtmanızı sağlar.

nvidia reflex nedir

RUST NVIDIA Reflex Nasıl Çalışır?

Rekabetçi oyunlarda oyunun akıcılığı ve ekranın Hz (yenileme hızı) gibi değerler oldukça önemli. RUST’da rakip oyunculardan daha iyi fps ile oynuyorsanız eğer çok kolay bir şekilde hayatta kalabilirsiniz. 6 Mayıs 2021 tarihinde gelen RUST güncellemesi oyuncuların daha az gecikmeyle oynaması için gerekli olan bu teknolojiyi beraberinde getirdi.

RUST oyuncuları kaçan rakiplere ateş ederken aradaki gecikmeden dolayı attıkları mermi doğru olarak işlenmiyordu ve isabet ettiremiyorlardı. NVIDIA Reflex teknolojisi sayesinde gecikme süresinde 38% oranında bir azalma olacak. Bu sayede hareketli hedefleri vurmak daha da kolaylaşacak. Böylece takımla atılan raid ve birebir çatışmalar daha da keyifli olacak.

RUST NVIDIA Reflex Nasıl Açılır?

NVIDIA Reflex teknolojisinin nasıl aktif edileceğini anlatmadan önce hangi ekran kartlarına sahip kullanıcıların bundan faydalanabileceğini anlatalım. Bilgisayarında NVIDA Geforce 900 serisi ve üzeri bir ekran kartı olan oyuncular bu özelliği kullanabilecekler. Nvidia Reflex açmak için takip edeceğiniz adımlar;

  • İlk olarak ESC tuşu ile oyun ayarlarını açın.
  • Grafik bölümüne tıklayın ve NVIDIA Reflex bölümünü “Açık ve Boost” olarak değiştirin.
  • Nvidia Reflex Latency seçeneğini de açık olarak değiştirin.

Yukarıdaki 3 adım ile RUST Nvidia Reflex özelliğini açabilirsiniz. Bu teknolojinin fps değerinizi düşürmeyeceğini belirtmek isteriz. Aksine oyunu daha stabil bir şekilde oynamanız için yararlı olacaktır. Lakin bu özelliğin bazı düşük ayarlarda anlamsız ışık kırılmalarına yol açabileceğini hatırlatmakta fayda var. Bu durum önümüzdeki günlerde gelecek ufak düzeltmeler içeren güncellemeler ile kolayca çözülecektir. Daha fazla Rust oyun rehberi için sitemizi takipte kalın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Overwatch 2 Yenilikleri
Oyun Rehberleri

Overwatch 2 Yenilikleri Nelerdir?

Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch 2 çıkmadan önce yeni oyunda oyuncuları nelerin beklediği konusunda bilgilendirmek istedik. Yazımızda yer vereceğimiz Overwatch 2 yenilikleri çoğu oyuncunun ilgisini çekecektir. Overwatch'ın kapanması oyuncuların bir kısmını

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir