Oyun Haberleri

PUBG Ne Zaman Ücretsiz Olacak?

PUBG Ne Zaman Ücretsiz Olacak?

Battle Royale oyun türünde piyasada çok ses getiren ve öncülük eden oyunlardan birisi şüphesiz PUBG’dir. Oyun çıkış yaptığı ilk dönemlerde yakaladığı mükemmel hype sayesinde milyonlarca oyuncu tarafından oynandı. Son zamanlarda yeni oyunların piyasaya çıkmasıyla ciddi bir oyuncu kitlesini kaybeden PUBG için ortaya atılan iddialar mevcut. Bu iddialardan bir tanesi de oyunun ücretsiz olarak oynanabileceği yönünde. Peki ya PUBG ne zaman ücretsiz olacak?

PUBG Ne Zaman Ücretsiz Olacak? İddilar Doğru Mu?

Kısa sürede kulaktan kulağa yayılan PUBG’nin oynaması ücretsiz hale geleceği iddialarının kaynağı ise PlayerIGN nickli Twitter kullanıcısı. Bu kullanıcı tarafından atılan gönderi oyuncuların bir kısmını sevindirirken halen daha oyunu oynamaya devam eden oyuncuların moralini bozdu diyebiliriz. Tabi ki bunun yalnızca bir iddia olduğunu unutmamak lazım. PUBG tarafından bu iddia ile ilgili herhangi resmi bir açıklama yapılmadığını belirtmek isteriz. Bu konuyla ilgili oyun haberleri paylaşıldıkça sizlere en hızlı şekilde ileteceğiz.

https://twitter.com/PlayerIGN/status/1418897430859460613

Bu iddia gerçekleşirse oyunun kanayan yarası olan anlık oyuncu sayısına bir çözüm olabilir. Tabi oyunu önceden ücretli olarak satın alanlar ile ücretsiz oynayanlar arasında mutlaka bir fark olacaktır. Aynı CS:GO’da olduğu gibi oyunu ücret karşılığında satın alan oyuncular oyundaki bütün özelliklerden faydalanabilirken ücretsiz olarak indirenler için bir kısıtlama getirilebilir. Böylece rekabetçi oyunlarda hileci oyuncularla karşılaşma ihtimali düşürülmüş olacaktır. Lakin bunları konuşmak için çok erken. Bu durumla ilgili resmi kaynaklardan bir açıklama geldiği zaman her şey netleşecektir.

Henüz daha oyunu Steam kütüphanelerine eklemeyen oyuncuların merak ettiği PUBG ne zaman ücretsiz olacak? sorusunun yanıtını henüz veremiyoruz. PUBG’nin ücretsiz oynanabilir olması demek oyundaki hilelerin önemli oranda artacağı ve bunun oyunu olumsuz etkileyebileceği anlamına gelmektedir. Lakin eğer böyle bir şey gerçekleşirse geliştirici firma bununla ilgili önemlerini alacaktır.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir