Pubg Mobile Kademeleri ve Rütbeleri 2023

PUBG Mobile Kademeleri ve Rütbeleri 2022

Oyuncular, PUBG Mobile kademeleri ve rütbeleri sayesinde rakiplerine göre hangi sıralama aralığında olduğunu öğrenebilirler. Özellikle rekabeti seven oyuncular oyunda hangi kademede olduğuna dikkat ediyorlar. Oyunu sadece trollemek için oynayan oyuncuların bir çoğu alt kademelerde sıkışıp kalmış durumda. Çok daha iyi ve oyunu ciddiye alan oyuncular ise daha az kişinin erişebildiği üst kademelerde oynuyor. Gelin hep birlikte bu kademeler neymiş inceleyelim.

PUBG Mobile Kademeleri ve Rütbeleri Nelerdir?

PUBG Mobile sürekli gelen güncellemeler ve etkinlikler ile oyuncu sayısını gün be gün artırmaya devam ediyor. Oyuna yeni başlayan oyuncular normal oyunlarla kendilerini geliştirebilirler. Oyunu rekabetçi olarak oynamadan önce mutlaka hamlelerinizi oluşturmalısınız. Bunu yapmanın en iyi yolu da normal oyunlarda rakiplerin en çok nerelere atladığını, hangi açılarla size karşı cover aldıklarını ve atışlar yaptığını incelemektir. Bu sayede aiminizi de geliştirebilirsiniz.

Normal oyunda kendinizi geliştirip, hamlelerinizi belirleyip ve son olarak da oyuna adepte olduktan sonra rekabetçi maçlara girmek için hazırsınız demektir. Rekabetçi maçlara girdiğiniz zaman eşleşeceğiniz oyuncular sizinle aynı düzeyde olabileceği gibi sizden daha yetenekli oyuncuların da sizinle aynı oyunda olma ihtimali vardır. Genellikle tam bir üst ranka çıkarken sizden daha iyi oyuncular ile aynı olabiliyorsunuz. Aşağıda yer verdiğimiz PUBG Mobile kademeleri ve rütbeleri ile hangi elo aralığında oynadığınızı öğrenebilirisiniz.

  • Bronz: 1200 / 1699
  • Gümüş: 1700 / 2199
  • Altın: 2200 / 2699
  • Platin: 2700 / 3199
  • Elmas: 3200 / 3699
  • Taç: 3700 / 4199
  • As ve Fatih: Yalnızca ilk 500 oyuncu içerisindeyseniz bu rütbede oynayabilirsiniz. Her gün 00:00’da düzenli olarak sıfırlanmaktadır.

PUBG Mobile Kademeleri ve Rütbeleri Arasındaki Farklar

PUBG Mobile için belirlenmiş kademe ve rütbeler arasındaki farklar oyuncular tarafından merak ediliyor. Her rütbenin kendi içerisinde zorluğu var fakat bazı rütbeleri geçmek için ekstra olarak çaba göstermeniz gerekiyor. Oyundaki rütbelerde olup bitenler hakkında bildiğimiz her şeyi sizinle paylaştık. Bildiklerimizi anlatmadan önce yer vereceğimiz taktikler ve bazı rütbelerde yaşananların değişiklik gösterebileceğini hatırlatmak isteriz.

PUBG Mobile kademeleri ve rütbeleri arasında en çok trollün döndüğü rütbeler Bronz – Gümüş ve Altın diyebiliriz. Bu rütbeler arasında ciddi bir şekilde oynamak çok zor olsa da arada bir ciddi oyunlara denk gelebilirsiniz. Normalde üst rütbelerde oynayan oyuncuların genel bir çoğu sıfırdan bir hesap açarak bu üç rütbede oyunları trollemeyi tercih edebiliyorlar. Bu tarz oyunculara denk gelirseniz üst rütbeye çıkma şansınızın düşük olduğunu da söylemeden edemeyeceğiz. Bunun haricinde oyun bilginizi geliştirmek için adına ilk üç rütbe muhteşem bir deneyim sunmaktadır. Gümüş ve Altın rütbelerine yükseldiğiniz zaman oyununuza gerçek oyuncular ve zorlu rakipler gelmeye başlayacaktır. Kendinizi iyice geliştirip Platin ve Elmas rütbesine yükselebilirsiniz.

Şimdi gelelim Platin, Elmas ve Taç rütbelerinde karşılaşabileceğiniz olaylara. Burada artık genel oyuncu kitlesinden daha yetenekli oyuncular ile karşılaşacaksınız. Oyundaki başlangıç yeriniz, alacağınız konumlar ve yapacağınız taktiğin daha çok ön plana çıkacağını sizler de hissedeceksiniz. Rakip oyuncuları elemek önceki rütbelere göre daha zor olacaktır. Bu rütbelerde (Platin, Elmas ve Taç) oynayan oyuncuların çoğu birbiriyle eşit seviyede mücadele edeceği için yükselmesi de kolay olmayacaktır. Hatta bir üst rütbeye çıkıp ardından çok fazla puan bile kaybedebilirsiniz. Yeterince iyi oynayabilirsiniz bu 3 rütbeden kolayca çıkabilirsiniz.

Oyuncuların yükselebileceği son PUBG Mobile kademeleri ve rütbeleri As ve Fatih’tir. Bu iki rütbeye çıkmak diğerlerine nazaran oldukça zordur. Çünkü genel anlamda oyunda bulduğunuz diğer teçhizatları aktif olarak kullanmanız gerekecek. Oyundaki evlerde bulacağınız sis, yanıcı ve diğer ekipmanlar rakip oyuncuları şaşırtma veya doğrudan elemek için etkin olarak kullanılmaktadır. Tabi ki kullanmanız zorunlu değil fakat rakipleriniz bunları kullanırken sizi kolayca oyun dışı bırakabileceğinden sizlerinde bu tarz ekipmanları kullanmaya alışmalısınız. As kademesinden Fatih kademesine geçebildiyseniz artık oyunu avucunuzun için gibi biliyorsunuz demektir. Fatih kademesindeki amacınız oyundaki sıralamanın en tepesine oynamak olacaktır. En tepeye çıkmak ise sanıldığı kadar kolay değildir.

PUBG Mobile kademeleri ve rütbeleri için hazırladığımız bu rehber içeriğimiz umarız yeterince bilgilendirici olmuştur. Eksik anlattığımız veya sizlerinde eklemek istediği bir şeyler varsa eğer yorumlar bölümünden bunları yazabilirsiniz. Size göre hangi PUBG Mobile kademesinde daha az troll oyuncu var? Cevaplarınızı bekliyoruz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 22 Dengeli Taktik (4-2-3-1)
Oyun Rehberleri

FM 22 Dengeli Taktik (4-2-3-1)

Football Manager 2022 mekaniklerine düzgün olarak tasarlanmış taktikler bir çok oyuncu tarafından araştırılmaktadır. Bazı oyuncular agresif oyun düzenini ve mentalitesinde oynarken bazı ise daha dengeli oynayarak kariyerlerinde ilerlemeye çalışmaktadır. Oyunu

Kaydır Gelsin!

Deceive Inc. İncelemesi

Deceive Inc. İncelemesi

Sweet Bandits Studios tarafından geliştirilen strateji ve aksiyon oyunu Deceive Inc 21 Mart 2023 tarihinde oyun dünyasına giriş yaptı. Deceive Inc, gizlilik ve shooter oyun türlerinin karması olarak karşımıza çıkıyor.
Spotify Pie Nedir?

Spotify Pie Nedir? ve Nasıl Yapılır?

Spotify ile birlikte birçok kişi günün her anında istediği parçayı kolayca dinleyebiliyor. Geniş kütüphanesi ve birbirinden farklı müzik türlerini içerisinde barındırmasıyla dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı vardır. Sevdiğiniz müzik türlerini bir
FM 2023 Wonderkid Santraforlar

FM 2023 Wonderkid Santraforlar (Gol Makinesi Forvetler)

FM 2023 Wonderkid santraforlar listemizde yer alan oyuncular ile takımınıza muhteşem yetenekleri dahil edebilirsiniz. Lisetede bulunan forvetlerin neredeyse tamamı çok genç oyunculardan oluşmaktadır. Bu oyuncuları erkenden takımınıza alıp geliştirirseniz ilerleyen
Sims 4 Kulüp Rehberi

Sims 4 Kulüp Rehberi

Sims 4 içerisine ek paketler ile birçok yeni sistem ekleniyor. Get Together ek paketinin bütün albenisi ise kulüp sistemi. Bu sistemle oyunda sizinle aynı zevkleri paylaşan insanlarla kulüp kurabilir, aktiviteler
Rainbow Six Extraction İlk Açılacak Silahlar

Rainbow Six Extraction İlk Açılacak Silahlar

Rainbow Six Extraction içerisinde iyi bir takım oluştururken operatör seçimleriniz ne kadar önemliyse doğru silahı kullanıyor olmanız da o kadar önemli. Maalesef oyundaki tüm silahlar oyuncuların kullanımına açık halde gelmiyor.
Hades Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Hades Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Supergiant Games'in geliştirdiği Hades oynanış açısından oyuncuların ilgisini çekmiş durumda. Oyunu halen daha oynamadıysanız sizler için hazırladığımız Hades başlangıç rehberi ile oyunda bilmeniz gereken ipuçları ve gelişimi kolaylaştıracak bilgileri öğrenebilirsiniz.
Monster-Hunter-Rise-Kulu-Ya-Ku-Yaratik-Rehberi

Monster Hunter Rise Kulu-Ya-Ku Yaratık Rehberi

Kulu-Ya-Ku, Monster Hunter Rise içerisinde avlamakla görevlendirileceğiniz büyük yaratıklardan bir tanesidir. Sizler için derlediğimiz Monster Hunter Rise Kulu-Ya-Ku Yaratık Rehberi tüm zayıflıklarını, kesmek için kullanmanız gereken taktikleri ve kestikten sonra
Steam ID Nasıl Bulunur?

Steam ID Nasıl Bulunur?

Oyuncuların en çok tercih ettiği platformlardan olan Steam, kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Platformu daha yeni keşfeden oyuncular Steam ID nasıl bulunur? sorusunu çok sık soruyorlar. Steam ID bulma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir