Planet Zoo Başlangıç Rehberi

Planet Zoo Başlangıç Rehberi

Simülasyon oyun türünde bulunan oyunlar arasında belki de herkes tarafından sevilen tek bir tür var. O türe ise Planet Zoo oyunu eşlik ediyor. Planet Zoo başlangıç rehberi ile sizde güzel bir hayvanat bahçesi kurabilecek ve başlangıç aşamasını zorlanmadan geçebileceksiniz.

Frontier tarafından geliştirilen ve oyun dünyasına Zoo Tycoon’dan sonra oldukça büyük bir renk katan Planet Zoo hayvanat bahçesi işlettiğimiz bir simülasyon oyunudur. Oyuna ilk başladığınızda aklınız karıştıysa Planet Zoo başlangıç rehberi ile ne yapacağını bilir hale geleceksiniz!

Planet Zoo’ya Nasıl Başlanır?

Planet Zoo başlangıç rehberi içerisinde bulunan tüm ipuçlarını takip ederek oyuna güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Elbette bu rehber Sandbox modunda oynayanları kapsamıyor. Oyuna normal bir şekilde başlamak isteyenler için bu ipuçları oldukça önemlidir:

Planlayın ve Oluşturun

Yeni bir oyun oluşturduğunuzda karşınıza devasa bir arazi, küçük bir bütçe ve kısıtlı araştırmalar ile koyabileceğiniz kısıtlı hayvanlar gelir. Oyundaki hayvanların, dekorların veya kafeslerin açılma aşaması araştırmaya bağlıdır. Bu yüzden başlangıç aşamasını atlatabilecek ve gelirinizi artıda tutacak bir planlama yapmanız oldukça önemlidir.

Ziyaretçilerinizin parkınızda gezebileceği, vakit geçirebileceği ve vakit geçirirken de keyif alıp bilgilenebileceği bir hayvanat bahçesi yapmanız önemlidir. Bu yüzden ilk planlamayı kafanızda yapmaya başlayın.

Finansal Yönetimi Sıkı Tutun

Oyuna ilk başladığımızda bize verilen 50.000 para ile çok şey yapmak mümkün olmayabiliyor. Sadece çalışan odaları, personel odaları ve veteriner binalarını yaptığımız zaman bize 23.000 gibi bir para kalıyor. Bu para ile başlamak biraz zorlayıcı olabilir. Bu yüzden başlangıcı en ekonomik şekilde yapmalısınız. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

  • Başlangıçta ne kadar çok hayvan sunarsanız kazancınız o derece yüksek olur. Elbette bu her hayvanı alıp her yere yerleştirin demek değildir. Bütçe dostu, bakım masrafları düşük ve kafesinde büyük bir alan istemeyen hayvanları seçmek önemlidir. Teraryum gibi küçük akvaryumlara böcekler, sürüngenler yerleştirebilir veya karıncayiyen gibi maliyeti düşük hayvanlardan koyabilirsiniz.
  • Başlangıç aşamasında her personelden birer tane yeterlidir. Ekstra personeller için boş yere gider oluşturursunuz, gereksiz bir yatırım olur. Her personelden birer tane ekleyip birde küçük bir reklam vererek ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz. Dolaylı yoldan gelirinizde artaracaktır.
  • Çok fazla bağış kutusu koymak iyi değildir. En kalabalık toplanma alanlarını tespit edin ve bağış kutularını sadece o alanlara yerleştirin.
  • İlk kurulduğunuz zaman bu kurulmanın geçici olduğunu bilin. Bu yüzden her şeyi birbirine yakın kurarsanız ekstra elektrik ve su araçları kullanmazsınız. Bu durumda size güzel bir mali denge kazandırır.
  • Gelen gelirlerinizi biraz biriktirin. Kazandığınız miktarlarla direkt olarak yeni hayvanlar eklemektense mevcut hayvanlarınızın yaşam alanlarını zenginleştirin.

Güzel Bir Yaşam Alanı İnşa Edin!

Planet Zoo başlangıç rehberi içerisinde en önemli önerilerimizden bir tanesi de hayvan dostlarımız için gerçek bir yuva hazırlamanız üzerine olacak. Hayvanat bahçenizde yetiştirdiğiniz hayvanlarınız ne kadar mutlu ve huzurlu olursa parkınızın puanı da o kadar yüksek olur. Yıllık denetime gelen müfettiş incelemelerinde tam puan alırsanız bu yapacağınız en büyük reklamdan bile daha fazla etki eder.

Aynı zamanda hayvan severler olarak onların en iyi yaşam alanlarında yaşamasını isteriz değil mi? Kendi diyarlarından alınmış, doğal ortamlarından uzaklaştırılmış ve ticari faaliyetlere sokulmuş bu sevimli hayvanlar sizlere emanet olduğu için onlara iyi bakmaya özen gösterin..

Eğitim ve Araştırmaya Öncelik Tanıyın

Frontier oyunlarında yapılan en büyük hatalardan birisi devasa haritalara oyuncuların hemen yerleşmek istemeleridir. Yapımcı aslında bu konuda oldukça düşünceli bir yapım ortaya koymuştur. Oyunda başlangıç aşamasında düşük kazançlar sağlamamızın ana sebebi personellerin eğitimleri ve yüksek bekleme sürelerine sahip araştırmalardır. Ayrıca;

Planet Zoo başlangıç rehberi içerisinde bilmeniz gereken hususlar arasında ziyaretçi eğitimleri de vardır. Ziyaretçiler sadece hayvanları görmeyi değil, onları tanımayı da isterler. Bu yüzden parkınızın çeşitli yerlerine eğitim tabelaları ve ekranları kurun. Her yaşam alanının etrafına orada yaşayan hayvan hakkında sesli ve görsel bilgilendirme ekranları ekleyin. Ziyaretçilerinizin parkınızda dolaşırken eğitim almaları da oldukça güzel bir detaydır.

Elbette tüm bunları yaparken mekanik ve teknik araştırmaları da atamayı unutmayın..

Ziyaretçilerin Neler İstediğini Öğrenin

Planet Zoo oynarken birçok insanın dikkat etmediği bir husus daha var. Oyun bizlere aslında ziyaretçilerin tam olarak neler istediğini sunuyor. Hayvanat bahçenizde dolaşan 5-6 rastgele ziyaretçiye tıklayarak açılan ekrandan onları neyin mutlu edip neyin mutsuz ettiğini görebilirsiniz. Bu detaya dikkat ederek ziyaretçilerin mutluluk oranını artırabilir ve parkınızın itibarını artırabilirsiniz.

Tüm bu maddelerde yazan şeyleri doğru yaptığınızda parkınız zamanla büyüyecek, gelişecek ve düzenli bir şekilde görünecektir. Frontier oyunlarında vakit hızlı geçer, dekorasyona öyle bir dalarsınız ki vaktin su gibi akıp gittiğini anlamazsınız bile..

Planet Zoo başlangıç rehberi hakkında hazırladığımız içeriğin sonuna geldik. Daha fazla bu tarz içerik görmek isterseniz oyun rehberleri kategorisine göz atabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2023 En İyi Taktikler
Oyun Rehberleri

FM 2023 En İyi Taktikler

Oyuncular Football Manager kariyerlerinde kendi taktiklerini sıfırdan oluşturabiliyor. Aynı zamanda diğer oyuncular tarafından hazırlanmış taktikleri de kullanabiliyorlar. FM 2023 en iyi taktikler arasından bir tanesini seçip onun üzerinden oynamalar yapmayı

Kaydır Gelsin!

OSM Anti 4-3-3 Taktik

OSM Anti 4-3-3 Taktik 2024

OSM Anti 4-3-3 taktiği nedir? Online Soccer Manager (OSM) oyunu stratejiye dayalı bir menajerlik oyunu olduğu için takımımızı sahaya sürerken rakibimize göre taktikler belirlemeliyiz. Bu taktikleri belirlerken rakibimizi analiz edip
Minecraft Ender Gözü Yapımı

Minecraft Ender Gözü Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım!

Minecraft oyununa yeni başlayan oyuncular için hazırladığımız rehberlere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu rehberimizde Minecraft ender gözü nasıl yapılır ve ne işe yarar sorularını cevaplandıracağız. Eğer sizlerde oyuna yeni başladıysanız
FM 2023 Wonderkid Sol Bekler

FM 2023 Wonderkid Sol Bekler

Football Manager oyunundaki kariyer sürecinizde uygulayabileceğiniz çok fazla taktik bulunuyor. Bazı savunma taktiklerinde sağ ve sol bekler çok önemli bir konumda olabiliyor. Bu yazımızda FM 2023 wonderkid sol bekler listemize
The Finals FPS Arttırma Rehberi

The Finals FPS Arttırma Rehberi 2024

Oyuncuların çoğu oyunu oynarken kasma ve takılma sorunu yaşadığı için The Finals FPS arttırma yöntemlerini merak ediyor. Embark Studios tarafından geliştirilen The Finals, grafikleri ve içeriği ile oyunculara farklı bir
FUT mojj Crosshair Ayarları 2022

FUT mojj Crosshair Ayarları 2023

Profesyonel Esporcu ayarları ile oynamak isteyen oyuncular için rehberler hazırlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda yer vereceğimiz nişangah ayarları FUT takımında oynayan Buğra " mojj " Kiraz'a ait olacak. Kendinize ait
Fall Guys Sistem Gereksinimleri Nedir?

Fall Guys Sistem Gereksinimleri Nedir?

Mediatonic tarafından geliştirilen Fall Guys oynanışı ve içeriğiyle çok fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Oyunun Fall Guys sistem gereksinimleri çok düşük olmasına rağmen biraz daha güçlü donanımlara ihtiyacınız var. Çünkü performans
Valheim Tuzak Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Valheim Tuzak Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Geçtiğimiz sene oyun dünyasında yerini alan Valheim, halen daha erken erişim sürecinde bulunuyor. Erken erişim sürecini çok iyi değerlendiren Valheim, güncellemelerle birlikte oyunculara yeni mekanikler ve içerikler sunuyor. En son
Rainbow-Six-Extraction-Yuksek-Zorluk-Nasil-AcilirRainbow-Six-Extraction-Yuksek-Zorluk-Nasil-Acilir

Rainbow Six Extraction Yüksek Zorluk Nasıl Açılır?

Rainbow Six Extraction içerisinde daha zorlu seviyelerde oynamak için öncelikle kilitlerini açmanız gerekiyor. Oyuna ilk olarak en kolay zorluk seviyesinde başlıyorsunuz. Ancak halen oyundaki operatörleri taktiksel bir şekilde kullanarak oynamanız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir