Oyun Kayıt Dosyalarını Depolama İşlemi

Oyun Kayıt Dosyalarını Depolama

Oyun kayıt dosyalarını depolama işlemi birçok oyuncunun ihtiyaç duyduğu şeylerden sadece bir tanesidir. Özellikle sık seyahat eden, sık bilgisayar değiştiren veya format atmayı zorunluluk olarak gören biriyseniz oynadığınız oyunların kayıtlarını saklamak belirli bir zaman sonra sıkıcı bir hal alabilir. Geçmişte Flash disk gibi şeylerle kolaylıkla yapılan bu işlem artık oyunların boyutlarının artmasıyla oyuncuları zor durumlara düşürmeye başladı.

Oyun kayıt dosyalarını depolama nasıl yapılır?

Oyunların boyutu arttı evet lakin oyun kayıt dosyalarını depolama gibi işlemler için seçeneklerimizde artık geçmişe göre çok daha yüksek. Aşağıda sizlere kayıt dosyalarınızı tutabileceğiniz farklı alternatifler sunacağım.

Steam Bulut Hizmeti

Oyunlarını Steam üzerinden oynayanlar için bu tarz bir işlem gerekmiyor. Steam Bulut hizmetini destekleyen oyunlar otomatik olarak kendi kayıtlarını Steam sunucuları üzerinde tutuyorlar. Burada dikkat etmeniz gereken husus “Destekleyen oyunlar” olmalı. Çünkü eski oyunların birçoğunun böyle bir desteği olmadığı gibi bazı yeni oyunlarda da bu hizmet aktif olarak gelmeyebiliyor.

Google Drive / Microsoft One Drive

Kullanıcılarına ücretsiz olarak belirli bir alan sunan Google Drive ve Microsoft One Drive hizmetlerini bu tarz işlemler için kullanabilirsiniz. Sanal bir ortamda diskinizin olması oldukça güzel bir şey. Bilgisayar değiştirdikçe oyun kayıt dosyalarını depolama işlemini online bir şekilde gerçekleştirebilir ve diğer bilgisayara kolay bir şekilde aktarabilirsiniz.

Taşınabilir Disk

Oyuncu Konseyi olarak bizim en çok önereceğimiz seçenek taşınabilir diskler olacak. Yeni nesil taşınabilir disklerin okuma ve yazma hızı yüksek olduğu için bu tarz işlemlerde kolaylıkla kullanılabiliyorlar. Daha iyi bir şey söyleyelim mi? Eğer diskinizin okuma hızı yüksekse oyunları bu diske kurabilir ve bilgisayar değiştirdikçe tak/çalıştır mantığı ile oynayabilirsiniz. Böylece yanınızda taşıdığınız disk sizin bir nevi konsolunuz haline gelir.

Oyun kayıt dosyalarını depolama konusunda küçük bir rehberle sizlerleydik. Eğer daha fazla oyun rehberleri görmek isterseniz ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

GTA 5 FiveM Admin Komutları
Oyun Rehberleri

GTA 5 FiveM Admin Komutları

Kendinize yeni bir FiveM sunucusu açmaya karar verdiyseniz veya bir sunucuda yönetime katıldıysanız bazı yönetici kodlarını bilmeniz gerekiyor. Sunucuyu her şeye hazır hale getirirken FiveM admin komutları kullanarak işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Kaydır Gelsin!

Hogwarts Legacy İncelemesi

Hogwarts Legacy İncelemesi

Çıkması dört gözle beklenen ve çıkış yaptıktan sonra büyük bir beğeni toplayan Hogwarts Legacy oyununu detaylarıyla beraber inceleme altına aldık. Harry Potter evreninde bulunan oyun eksikliğini giderdiğine kesin gözüyle bakılan
Tarik Valorant Crosshair Ayarları

Tarik Valorant Crosshair Ayarları

CS:GO'da oldukça başarılı bir kariyere sahip olan Tarik kariyerine Riot Games'in yeni oyunu Valorant ile devam ediyor. Yaptığı vuruşlara ek olarak takım oyunları ile izleyiciler ve oyuncular tarafından çok sevildi.
LOL FPS Arttırma (Güncel Ayarlar)

LOL FPS Arttırma (Güncel Ayarlar)

League of Legends, geliştiricilerin optimizasyon anlamında yaptıkları iyi çalışmalar sayesinde neredeyse bütün bilgisayarlarda oynanabiliyor. Lakin oyuncular çok daha akıcı LOL oynamak için LOL fps arttırma üzerine araştırma yapmaya devam ediyor.
FM 2023 Simeone 3-5-2 Defans Taktiği

FM 2023 Simeone 3-5-2 Defans Taktiği

Football Manager 2023 oynayan oyuncuların çoğu dünya çapında ses getiren teknik direktörlerin taktikleriyle oynamayı tercih ediyor. FM 2023 Simeone 3-5-2 defans taktiği, defansif oyun düzenini sevenler için muhteşem bir tercih
Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

2009 yılında çıkış yapan ve büyük bir oyuncu kitlesini elde etmeyi başaran Minecaft, Microsoft’ta satıldıktan sonra birçok güncelleme almaya devam ediyor. Ancak bu yapılan güncellemeler bir süre sonra oyuncuların sıkılmasına
LOL Düşük Öncelikli Sıra Nasıl Geçer?

LOL Düşük Öncelikli Sıra Nasıl Geçer?

Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends dünya çapında rekabetçi oyunculardan oluşuyor. Bunun yanısıra rekabetçi oyunlara girip belli bir süre AFK kaldıktan sonra kasıtlı olarak oyunu terk edenler de mevcut.
Overwatch 2 Yenilikleri

Overwatch 2 Yenilikleri Nelerdir?

Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch 2 çıkmadan önce yeni oyunda oyuncuları nelerin beklediği konusunda bilgilendirmek istedik. Yazımızda yer vereceğimiz Overwatch 2 yenilikleri çoğu oyuncunun ilgisini çekecektir. Overwatch'ın kapanması oyuncuların bir kısmını
God of War Rota Boss Rehberi

God of War Rota Boss Rehberi

God of War oyununun Pc platformuna çıkışı ile birlikte yenilenen efektler ile oyuncular adeta bir görsel şölene kavuştu. Oyundaki birçok şeyin kaplama kalitesi ve efektleri yenilendi. Daha önce deneyimleme şansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir