New World Karakter Gözükmeme Sorunu Çözümü

New World Karakter Gözükmeme Sorunu Çözümü

New World çıkış yapar yapmaz büyük bir ilgiyle oynanmaya başlandı. Oyuncuların bir kısmı oyunu problemsiz oynarken bazılarında çeşitli sorunlar baş göstermeye başladı bile. New World karakter gözükmeme sorunu genel olarak connection error problemi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Tabi ki bu sorununda çözümü için yapılabilecek bir kaç çözüm yöntemi bulunuyor.

New World Karakter Gözükmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Oyun genel olarak çok az problemle çıkış yaptı diyebiliriz. Lakin diğer MMORPG oyunlarında olduğu gibi New World’de de bir takım sorunlar olacaktır. Daha çıkış yapmasından 1 gün geçmesine rağmen sayıları az da olsa oyuncular sorunlar yaşayabiliyor. Hele ki karşılaşan sorunlar daha oyuna girmeden önce ortaya çıkıyorsa çok can sıkıcı olabiliyor. Daha önceden oluşturduğunuz karakter sunucuya giriş ekranında gözükmüyorsa sorunun kaynağı internetinizle ilgili olabilir. Peki ya bunu çözmek için neler yapabilirsiniz?

  • Modeminizi Kapatıp Açın
    • Bağlantı problemlerini çözmek için kullanılan çok basit ve yaygın bir çözümdür. Sabit IP kullanmıyorsanız eğer modeminiz uzun süre açık kaldığı sürece sürekli aynı IP adresi üzerinden bağlanırsınız. Modemi kapatıp açtığınız zaman yeni bir IP adresi tanımlanacaktır. Böylece bağlantınız daha kararlı olacaktır. Sabit IP kullananlar internet servis sağlayıcılarını arayarak IP adresi değişikliği talep edebilirler.
  • DNS Ön Belleklemesini Temizleyin
    • Kullandığınız DNS adresini arada bir yenilemek New World‘de karşılaştığınız connection error problemini çözecektir. Bunu yapmak için Windows arama bölümüne CMD yazın ve çıkan arama sonucuna tıklayın. Ardından “ipconfig /flushdns” yazarak DNS’lerinizi sıfırlayın. İkinci olarak “ipconfig /release” yazıp enter tuşuna basın. Son olarak “ipconfig /renew” yazıp yine enter tuşuna basın. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • New World Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın
    • Steam kütüphanesi üzerinden oyuna sağ tıklayın ve özellikleri açın. Ardından yerel dosyalar kısmından dosya bütünlüğünü doğrulayın. Bu işlemin tamamlanma süresi bilgisayarınızın donanımlarına göre değişkenlik gösterebilir. Tamamlandıktan sonra Steam’i yönetici olarak çalıştırıp oyuna girin.

New World karakter gözükmeme sorunu genellikle internet bağlantısının stabil olup olmamasından kaynaklanmaktadır. Giriş ekranında karakterin gözükmemesine neden olan New World connection error problemi yaşıyorsanız bunun ilk zamanlar için çok normal olduğunu söyleyebiliriz. Aynı anda 700 bin ve üzeri oyuncu sunuculara girmeye çalıştığı zaman bu tarz bağlantı sorunları oluşabiliyor. Bunun yanı sıra daha fazla oyun rehberi için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.