Oyun Rehberleri

Minecraft Dürbün Yapımı: Basit Yöntem 2024

Minecraft Dürbün Yapımı

Minecraft, uçsuz bucaksız ve sürekli olarak yenilenen bir haritaya sahip. Oyunun sonsuz haritasında keşfedilecek yerlere uzaktan bakmak orada nelerle karşılaşacağını bilmek oyuncuların işlerini kolaylaştırıyor. Minecraft dürbün eşyası sayesinde bunu gerçekleştirmek mümkündür.

Bu içeriğimizde Minecraft oyununda oyunculara büyük bir kolaylık sağlayan dürbün eşyasının nasıl yapılacağını ve en basit dürbün tarifi hakkında bilgileri paylaşacağız. Minecraft dürbün yapımı adımlarını sıra sıra takip ederek bu muhteşem eşyayı kolayca üretebileceksiniz.

Minecraft Dürbün Yapımı Gereken Malzemeler Nelerdir?

  • 2 adet Bakır Cevheri
  • 1 adet Ametist Parçası

Minecraft’ta dürbün yapımı için gereken malzemeler arasında 2 adet Bakır Cevheri ve 1 adet Ametist Parçası bulunuyor. Bu malzemeler arasında yer alan Bakır cevheri, madenlerde kazı yapılarak çok rahat bir şekilde elde edilebiliyor. Bakır cevherleri genellikle yeryüzüne yakın yerlerde oluşmaktadır.

Bir diğer malzeme olan Ametist Parçası, yerin derinliklerinde bazalt tabakasının içerisinde bulunabilir. Bazalt tabakalarını bulma konusunda zorluk çekiyorsanız oyunun seslerini biraz açarak ametist ışıldamalarını duyabilirsiniz. Böylece sesin geldiği yöne doğru ilerleyerek Ametist parçaları toplayabilirsiniz.

Minecraft Dürbün Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle çalışma masasını boş bir yere yerleştirin ve açın.
  • Çalışma masasının en üstteki kutucuğa 1 adet ametist parçası ekleyin.
  • Son olarak ametist parçasının altına fırında eritilen 2 adet bakır cevherlerini dizin.
  • Bütün işlemleri sıra sıra yerine getirdikten sonra dürbün eşyasını envanterinize sürükleyin.
minecraft durbun nasil yapilir

Minecrat dürbün yapımı için her şeyden önce çalışma masası yapmanız gerekiyor. Çalışma masası, çevreden bulunan tahtalar ile kolayca yapılabilir. Ürettiğiniz çalışma masasını istediğiniz ve erişimi kolay bir yere yerleştirin.

Çalışma masasına sağ tıklayın ve açılan pencerede bulunan kutucukların en üst 3 tanesinden birine ametist parçasını sürükleyin. Ametist parçasının yer aldığı sütundaki boş kutucuklara da bakır cevherlerini koyun. Her şeyi doğru şekilde yaptığınızda dürbün eşyasını elde etmiş olacaksınız. Eğer nerede yanlışlık yaptığınızı bulamıyorsanız dizilimi görseldeki gibi dizilim yapabilirsiniz.

Minecraft Dürbün Eşyası Hangi Sürümle Eklendi?

Oyuncuların işlerini kolaylaştıran ve uzak diyarları görmelerini sağlayan Minecraft dürbün eşyası, oyunun 1.17 versiyonuyla eklendi. Oyuna eklendiğinde tamir edilemez olan bu eşya güncellemelerle birlikte tamir edilebilir oldu. Bunun yanı sıra oyuncuların oyun deneyimlerini iyileştiren dürbün animasyonu da geliştirildi.

Dürbün eşyası için herhangi bir güncelleme yapıldığı zaman içeriğimizi güncelleyerek bu eşyaya eklenen özellikleri veya yapılan değişikliklere hızla yer vereceğiz.

Sonuç

Bu yazımızda oyuncuların çok fazla araştırdığı Minecraft dürbün yapımı hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaştık. Rehberimizdeki adımları takip ederek basit ve çabucak dürbün yapabilirsiniz. Dürbün eşyası için gerekli olan bakır cevherini elde etmek için kullanacağınız maden fırınının nasıl yapılacağını öğrenmek için https://oyuncukonseyi.com/minecraft-maden-firini-nasil-yapilir/ bağlantısına tıklayabilirsiniz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir