Oyun Rehberleri

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Minecraft’a gelen her güncelleme oyunu önceki sürüme kıyasla çok daha oynanabilir hale getiriyor. Oyuna eklenen yeni araç gereçler ve arkaplanda yapılan iyileştirmeler Minecraft’ı geliştiriyor. Oyuna eklenmiş yeni araçlardan bir tanesi de maden fırınıdır. Bu rehberimizde merak edilen Minecraft maden fırını nasıl yapılır ve ne işe yarar sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Nedir?

Temel olarak oyundaki normal fırın ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Kalabalık bir ekiple oynuyorsanız topladığınız madenleri eritmeniz çok uzun sürecektir. Daha hızlı eritmek istiyorsanız çok fazla fırın yapabilirsiniz ancak oyuna eklenen maden fırını ile bunun önüne geçebilirsiniz.

Maden fırını ile normal fırın arasında iki kat eritme hızı farkı vardır. Bu nedenle arkadaşlarınızla birlikte modsuz Minecraft oynuyorsanız maden fırınını kullanmanız verimliliği artıracaktır.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

  • İlk olarak çalışma masasını bir yere koyun ve sağ tıklayın.
  • Çalışma masasının en alt sırasına pürüssüz taşları dizin.
  • Ortadaki kutucuğa normal fırını yerleştirin.
  • Boş kalan kutucuklara da demir külçelerini tek tek yerleştirin.

Maden fırını yapımı oldukça basittir. İlk olarak toplamanız gereken malzemeleri anlatmak istiyoruz. Maden fırını yapmak için x3 demir külçe + 1 adet normal fırın + x3 pürüssüz taş toplamalısınız.

minecraft maden firini yapimi adimlari

Ardından crafting table’ı açın ve demir külçeleri kafalık yapıyormuş gibi dizin. Ortaya fırını yerleştirdikten sonra en alttaki 3 kutuya da pürüssüz taşları dizin. Son olarak çalışma masasının sağ kutucuğunda görünen Minecraft maden fırını eşyasını envanterinize taşıdıktan sonra onu kullanabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Nasıl Kullanılır?

Minecrat oyununda bulunan maden fırınını kullanmak oldukça basittir. Çalışma mantığı oyundaki diğer fırınlar ile birebir aynıdır. Eritmek istediğiniz madeni ve fırının çalışması için gerekli olan yakıtı ekleyerek maden fırını kullanılabilir.

Fırının çalışması için ekleyebileceğinzi çeşitli yakıt türleri bulunuyor. Yakıt türlerinin kalitesi değiştikçe eritebileceği maden miktarı da artıyor. Örneğin, yakıt olarak bir tahta parçası kullanıldığında 1 tane demir eritebilirken, yakıt haznesine 1 lav kovası yerleştirildiği zaman 100 adet eşyayı eritmek mümkün olabiliyor.

Oyuncuların sıkça sorduğu Minecraft maden fırını nasıl yapılır sorusuna sizler için yanıt verdik. Umarız aradığınız cevabı verebilmişizdir. İçerisinde Minecraft’ında bulunduğu daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Diablo 4 Sorcerer Rehberi
Oyun Rehberleri

Diablo 4 Sorcerer Rehberi

Sorcerer, Diablo IV oyunundaki en etkili güçlü sınıflardan birisidir. Oynanış açısından zorlukları olsa da yetenek setiyle bir alan içerisindeki canavarlara yüksek hasarlar verebiliyor. Rogue ve Barbarian sınıfı gibi tekli yaratıklara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir