Metin2 Biyolog Görevleri Nelerdir? Bütün Biyolog Görevleri Nasıl Yapılır?

Metin2 Biyolog Görevleri Nelerdir?

Webzen’in geliştirdiği Metin2, bir dönemin en çok oynanan MMORPG’lerinden biriydi. Günümüzde de hatrı sayılır düzeyde oyuncuya sahip olan Metin2, oyunculara karakterlerini geliştirebilecek çeşitli görevler sunuyor. Karakterlere kalıcı fayda sağlayan özellikler veren Metin2 biyolog görevleri çok fazla oyuncu tarafından araştırılıyor.

Oyuna yeni başlayan veya yeni sunucularda sıfırdan gelişmek isteyen oyuncular için hazırladığımız bu içeriğimizde Metin2 biyolog görevleri nelerdir ve biyolog görevlerinin verdiği ödüller hakkında bilgiler vereceğiz. Böylece diğer oyuncularla rekabet ederken bu görev serisi daha kısa sürelerde bitirilebilir.

Metin2 Biyolog Görevleri Neler?

 • Biyoloğun Deneyi 1: 10 adet Ork Dişi ve Jinunggynin Ruh Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 2: 15 adet Lanet Kitabı ve Tapınağın Ruh Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 3: 15 adet Şeytan Hatırası ve Sagyinin Ruh Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 4: 20 adet Buz Topu ve Aurtumryunun Ruh Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 5: 25 adet Zelkova Dalı ve Gyimokun Ruh Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 6: 30 adet Tugyis Tabelası ve Tugyinin Ruh Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 7: 40 adet Kırmızı Hayalet Ağaç Dalı ve Orman Ruhu Taşı ister.
 • Biyoloğun Deneyi 8: 50 adet Liderin Notları ve Liderlerin Ruh Taşı ister.

Metin2 Biyolog Görevleri Nasıl Yapılır?

Karakterlere kalıcı özellikler vererek güçlendiren 8 farklı biyolog görevleri bulunuyor. Biyoloğun Deneyi olarak adlandırılan bu görev serisinde her bir görevin alınabileceği belirli leveller vardır. Gelin hep birlikte bu görevlerin nasıl yapıldığına göz atalım.

Biyoloğun deneyi 1 görevini yapabilmek için 30. seviyeye ulaşmak gerekiyor. Bu görevde 10 adet Ork Dişi ve Jinunggynin Ruh Taşı eşyalarının toplanması isteniyor. Seungryong Vadisi’nde bulunan Cesur Siyah Ork, Ork ve Siyah Ork canavarları kesilerek “Ork Dişi” elde edilebilir. Yeterli sayıda Ork Dişi toplandığında Siyah Ork, Siyah Ork Devi, Elit Ork, Elit Ork Generali, Elit Ork Savaşçısı, Elit Ork Gözcüsü ve Elit Ork Büyücüsü yaratıklarını keserek “Jinunggynin Ruh Taşı” alınabilir.

Biyoloğun Deneyi 2 görevinde ise oyunculardan 40. seviye olması isteniyor. İstenen seviyeye ulaşan oyuncular yine Seungryong Vadisi’nde yer alan Karanlık İşkenceci ve Büyük İşkenceci yaratıklarını keserek “Lanet Kitabı” toplayabilir. Lanet Kitabı bittiği zaman Hwang Tapınağı’ndaki Kibirli Karanlık Fanatik, Kibirli Karanlık Savaşçı ve Kibirli Karanlık Albay yaratıklarıyla savaşarak “Tapınağın Ruh Taşı” düşürülebilir.

Biyoloğun Deneyi 3 görevine başlayabilmek için 50. seviyeye erişmek gerekiyor. Metin2 biyolog görevleri içinde 3. sırada yer alan bu görevi tamamlayabilmek için Şeytan Kulesi’ndeki Şeytan Okçusu, Şeytan Şamanı, Şeytan Askeri, Şeytan Mızrakçısı ve Kharoon yaratıklarından “Şeytan Hatırası” düşürülebilir. Biyolog bütün hatıraları kabul ettikten sonra yine kuleye çıkarak Şeytan Okçusu, Şeytan Şamanı, Şeytan Askeri ve Şeytan Mızrakçısı canavarlarını keserek “Sagyinin Ruh Taşı” toplanabilir.

Biyoloğun Deneyi 4 görevini alabilmek için karakterin 60. seviye olması gerekiyor. Görevi aldıktan sonra Sürgün Mağarası’na girerek Buz Golemi ve Yeraltı Buz Golemi kesip biyoloğun istediği sayıda “Buz Topu” düşürülebilir. Ardından Sohan Dağı’nda yer alan Buz Golemi, Buz Katil Balinası, Buz Arslanı, Buz Adam ve Büyülü Buz canavarlarını keserek görevi tamamlamak için istenen “Aurtumryunun Ruh Taşı” eşyası düşürülebilir.

Biyoloğun Deneyi 5 görevi ise 70. seviyeye ulaşıldığı zaman alınabiliyor. Görevi alan oyuncular, Hayalet Orman haritasındaki Kötü Ağaç, Orman Perisi, Hayalet Ağaç, Hayalet Ağaç Kökü, Hayalet Söğüt, Kırmızı Orman Perisi, Kırmızı Hayalet Söğüt, Kırmızı Hayalet Ağaç, Kırmızı Hayalet Ağaç Kökü ve Kırmızı Kötü Ağaç yaratıklarını keserek “Zelkova Dalı” görev eşyasını düşürebilir. Sonrasında yine Hayalet Orman’a geçerek aynı yaratıkları kesip biyoloğun talep ettiği “Gyimokun Ruh Taşı” eşyası elde edilebilir.

Biyoloğun Deneyi 6 görevi seviye 80’e erişildiğinde yapılabiliyor. Bu görevde istenen “Tugyis Tabelası” eşyası Devler Diyarı’nda yer alan Maymun Savaşçı, Öcü Berserker, Öcü Savaşçı, Öcü Kasap, Bin Savaşçı ve Yokedici yaratıklarından düşürülebiliyor. İstenen sayıda Tugyis Tabelası toplandıktan sonra “Tugyinin Ruh Taşı” eşyasını bulmak için yine Devler Diyarı’na gidip aynı yaratıkları kesmek gerekiyor.

Biyoloğun Deneyi 7 görevi ise 85 seviye karakterlerde açılıyor. Görevi tamamlamak için gerekli olan “Kırmızı Hayalet Ağaç Dalı” görev eşyasını bulmak için Kızıl Orman haritasındaki Kırmızı Orman Perisi, Kırmızı Hayalet Söğüt, Kırmızı Hayalet Ağaç, Kırmızı Hayalet Ağaç Kökü ve Kırmızı Kötü Ağaç canavarları kesilmelidir. Sonrasında “Orman Ruhu Taşı” eşyasını bulmak için yine Kızıl Ormanda bulunun aynı canavarlar kesilebilir.

Biyoloğun Deneyi 8 görevi, Metin2 biyolog görevleri arasındaki sonuncu görevdir. Bu görevi alabilmek için 90. seviye olmak gerekiyor. Görevi bitirmek için istenen “Liderin Notları” eşyası haritalardaki Patron (Boss) canavarlarından düşmektedir. Görev serisini bitirecek “Liderlerin Ruh Taşı” görev eşyası ise Vahşi Yüzbaşı, Taş Maymun, Yürüyen Maymun, Maymun Lordu, Ork Reisi, Karanlık Lider, Kraliçe Örümcek, Alev Kral, Dokuz Kuyruk, Sarı Kaplan Hayaleti, Şeytan Kral, Kibirli Şeytan Kral, Azrail, Güçlü Buz Cadısı, Ochao Dükü, Dev Hayalet Ağaç ve Lusifer gibi Patron (Boss) canavarlarından elde edilebiliyor.

metin2 biyolog gorevleri odulleri

Metin2 Biyolog Görevleri Ödülleri Nelerdir?

 • Biyoloğun Deneyi 1: +%10 Hareket Hızı ve Kırmızı Kırmızı Abanoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 2: +%5 Saldırı Hızı ve İhtişamlı Abonoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 3: +60 Savunma ve Sarı Abonoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 4: +50 Saldırı Değeri ve Parlak Yeşil Abonoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 5: +11% Hareket Hızı, +10% Savunma ve Yeşil Abonoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 6: +6% Saldırı Hızı, +%10 Saldırı Değeri ve Mavi Abanoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 7: +%10 Savaşçı/Sura/Ninja/Şaman/Lycanlara Karşı Savunma ve Mor Abanoz Sandık
 • Biyoloğun Deneyi 8: +%8 Savaşçı/Sura/Ninja/Şaman/Lycanlara karşı güçlü ve Mavi Abanoz Sandık

Yukarıdaki listede yer verdiğimiz Metin2 biyolog görevleri ödülleri, sınırsız olarak karaktere ekleniyor. Görevleri tamamlamak oldukça uzun bir zaman alsa da karaktere kattığı özellikler için yapmaya değerdir.

Sonuç

Bu yazımızda oyuncuların çok merak ettiği Metin2 biyolog görevleri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Metin2 ve diğer oyunlarla ilgili daha fazla oyun rehberleri içeriklerine göz atmak için oyuncukonseyi.com/oyun-rehberleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

RUST NVIDIA Reflex Nedir?
Oyun Rehberleri

RUST NVIDIA Reflex Nedir?

RUST oyuncularının merakla beklediği HDRP grafik güncellemesi nihayet yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte gelen NVIDIA Reflex özelliği de oyun deneyimini önemli ölçüde geliştirecek. Peki ya RUST NVIDIA Reflex nedir? NVIDIA

Kaydır Gelsin!

League Of Legends Orman Rehberi

League of Legends Orman Rehberi

League of Legends’ta en önemli iki rolden biri olan ormancı yani jungle rehberi ile karşınızdayız. Ormancı olmak, düşük liglerde bir sorun olsa da yüksek liglere çıkmanın en kolay yollarından birisidir.
Sims 4 Para Nasıl Kazanılır?

Sims 4 Para Nasıl Kazanılır?

Sims 4 içerisinde size para kazandıracak bin bir türlü yol bulunmakta. Bazı yöntemler çok para kazandırırken bazı yöntemler ise siminizin yaşamasına yetiyor. Bu kadar çok seçeneğin içerisinde oyuncular hangi yöntemi
Halo Infinite Anlık Oyuncu Sayısı Yüzleri Güldürdü

Halo Infinite Anlık Oyuncu Sayısı Yüzleri Güldürdü

343 Industries tarafından geliştirilen Halo Infinite, multiplayer versiyonunu free-to-play olarak piyasaya sürdü. Bunun etkisiyle birlikte Halo Infinite anlık oyuncu sayısı da bir anda tavan yaptı. Oyunun çok fazla oynanmasının en
BBL MUJ Valorant Crosshair Ayarları

BBL MUJ Valorant Crosshair Ayarları

BBL Esport en iyi Valorant takımları arasında yer alıyor. Lakin son dönemlerdeki aksilikleri atlatmak adına köklü bir değişikliğe gittiler. Bu oyuncu değişikliği ile BBL ailesi yeni bir üye kazandı. Attığı
Minecraft Evcilleştirilebilen Hayvanlar

Minecraft Evcilleştirilebilen Hayvanlar

En çok oynanan hayatta kalma oyunlarından birisi olan Minecraft, gelen güncellemeler ile çok daha gelişiyor. Geçmişten günümüze artan Minecraft evcilleştirilebilen hayvanlar, farklı biyomların eklenmesi, yeni araç gereçlerin getirilmesi gibi yenilikler
SteamWorld Build İncelemesi
7.8

SteamWorld Build İncelemesi

Renkli paletleri ve minyatür bakış açısıyla oyuncuların dünyasına girmeyi başaran bu oyun strateji ve inşa etme üzerine dayalı. 2022-2023 yıllarının modası olan inşa etme türünde ortaya çıkan SteamWorld Build kategorisindeki
Streamlabs OBS Nedir Nasil Kullanilir

Streamlabs OBS Nedir? Nasıl Kullanılır?

Streamlabs tarafından üretilen ve klasik Open Broadcaster Software Studio programına rakip olarak piyasaya çıkartılan Streamlabs OBS nedir? Tamamen farklı bir arayüz ve otomasyon ile piyasaya çıkan OBS Studio diğer yayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir