Oyun Rehberleri

Medieval Dynasty Başlangıç Rehberi

Medieval Dynasty Başlangıç Rehberi

Orta çağı anımsatan en güzel oyunlardan biri olan Medieval Dynasty için başlangıç rehberi ile karşınızdayız. Oyuna başladıktan sonra neler yapmanız gerektiğini ve ilk hangi icraatların sizi hayatta tutabileceği ile ilgili ipuçları içeren bu rehber gününüzü kurtarabilir.

Medieval Dynasty Başlangıç Rehberi: Oyunun Konusu

Medieval Dynasty orta çağda hayatta kalma simülasyonudur. Hikaye olarak savaştan sıkılıp kaçan bir genç askerin hayatını anlatmaktadır. Hiç bilmediği bir diyara amcasının yanına giden genç karakterimizin, amcasının vefatını öğrenmesi üzerine yeni bir hayat kurma tecrübesini anlatmaktadır. Tamamen farklı bir diyarda geçen oyunda harita içerisinde bulunan diğer köylerle etkileşimde bulunarak kendi köyümüzü yaratma çabası içerisine giriyoruz. Peki bu oyunda nasıl hayatta kalmak için en önemli ipuçları nelerdir?

Görevler

Karakterimizin daha hızlı gelişebilmesi, tecrübe ve teknoloji puanlarını daha hızlı bir şekilde açabilmesi için ilk öncelik tüm görevleri yapmaktan geçiyor. Çünkü her görev bize belli bir miktarda para kazandırırken aynı zamanda görevi veren karakterin bulunduğu köy ile de aramızı geliştiriyor. Ayrıca sizin kendi köyünüzün de puanı doğru oranda artıyor. Bu sayede yeni insanları köyünüze çekebiliyorsunuz.

Yiyecek

Oyunun olmazsa olmazı yiyecekleri sürekli stok halinde bulundurmak fazlasıyla kritik bir öneme sahip. Özellikle kış mevsimine girmeden güzel bir yiyecek stoğunuz bulunursa çok rahat edersiniz. Çünkü kışın tarlalarla ilgilenmek zor ve ava gitmek neredeyse imkansız. Bu yüzden yiyecek durumunuzu sürekli gözden geçirin. Eğer köyünüzde yeni yeni insanlara da yer açtıysanız stok limitiniz 2 katına çıkmalıdır.

Suya Yakın Yerleşke

Köyünüzü ilk kuracağınız zaman suya yakın olmasına dikkat edin. Çünkü Medieval Dynasty geliştikçe birçok yeni mekanik oyuna eklendi. Artık sürekli su taşımalı ve birçok işimizi su ile halletmeliyiz. Ayrıca düzenli olarak su içmemiz gerektiğini de unutmayın!

Medieval Dynasty Başlangıç Rehberi: Doğru Görev Dağılımı Nasıl Yapılır?

Köyünüze çektiğiniz yeni insanları ilk olarak yiyecek ve odun gibi kritik işlere atayın. Eğer direkt olarak atölye gibi işlere atarsanız halk mutsuz olacak ve sağlığını kaybedecektir. Bu yüzden doğru bir görev dağılımı izlemek oldukça yüksek öneme sahiptir.

Hızlı Büyümeyin!

Birçok Medieval Dynasty oyuncusunun yaptığı en büyük hata oyunda hızlı bir şekilde gelişmeye çalışmak. Fakat hızlı bir büyüme plansızlık demektir. Bu yüzden stoklarda bulunan yiyecek ve odununuz kısa sürede bitebilir. Fazlasıyla dikkat ederek ve yavaşça büyümeniz oyunun sonunu getirmeniz demektir. Hatta ilk köylüyü almadan önce evlenme yolunu seçebilirsiniz. Bu sayede eşiniz size işlerde yardım edecek ve sürekli yemek hazırlayacaktır.

Sizler için hazırladığımız Medieval Dynasty başlangıç rehberi oyuna girmeden önce yol gösterici olacaktır. Eğer takıldığınız bir nokta olursa yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. Bu sayede çözümü için hızlıca cevap verebiliriz. Dilerseniz ücretsiz bültenimize kayıt olarak bilgilendirici oyun rehberleri paylaştığımız zaman bildirim alabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

En İyi Factorio Modları
Oyun Rehberleri

En İyi Factorio Modları

Wube Software tarafından geliştirilen Factorio, 2020 yılında oyun dünyasına giriş yaptı. Girdiğiniz haritadaki kaynakları toplayarak kendinize en verimli üretim tesisini kurup gelişmeye çalışıyorsunuz. Bu içeriğimizde yer vereceğimiz en iyi Factorio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir