Oyun Rehberleri

GTA 5 Karakterleri

GTA 5 Karakterleri

Grand Theft Auto V 2013 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen bazı oyuncular hikayeyi en baştan oynamak istiyor. Özellikle, oyun ilk çıktığında sorun yaşayan veya grafikleri beğenmeyen oyuncular bunu yapıyor diyebiliriz. Bu içeriğimizde oyunun hikaye modunda oynayacağınız bütün GTA 5 karakterleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Oyunu hiç denemediyseniz veya temiz bir başlangıç yapmak istiyorsanız üç ana GTA karakterle ilgili yazdıklarımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

GTA 5 Karakterleri Nelerdir?

Oyunun hikaye modu içerisinde üç farklı karakteri oynayabiliyorsunuz. Her bir karakterin kendisine özgü bazı yetenekleri ve hikaye akışı bulunuyor. GTA 5 görevleri içerisinde oradan oraya koştururken bu üç ana karakter arasında geçişler yapabiliyorsunuz. GTA 5 ana karakterleri için yazılmış hikayeler çok farklı gibi gözükse de aslında birbirlerini tamamlıyor diyebiliriz. İşte GTA 5 karakterleri;

Michael De Santa

Eski adıyla Michael Townley olarak bilinen Michael De Santa, Federal Araştırma Bürosu ile yaptığı anlaşmadan sonra banka soygunlarını bırakmış bir karakterdir. Kirli işleri geride bırakan karakterimiz ailesiyle birlikte Los Santos’ta lüks bir villaya taşındı. Karısı Amanda’nın yaptığı finansal harcamalar nedeniyle aile zamanla işlevsiz bir hale geldi. Çocuklarıyla oldukça kötü ilişkiler kuran karakterimiz defalarca aldatılmıştır.

gta 5 michael hikayesi ve yetenekleri

Bir noktadan sonra varlıklarının çoğunu kaybeden Michael, eski dostları olan Trevor Philips’e katıldı. Birlikte yaptıklardı işlerde sıkça sürtüşmeler yaşasalar da silah kaçakçılığı, banka ve FIB araştırma laboratuvarları baskınları gibi bir çok soygunlar gerçekleştirdiler. Karakterimizin özel yeteneği ise çatışmalarda zamanı yavaşlatabilmesidir. Bu yeteneği sayesinde Michael karakteriyle oyunda girdiğiniz çatışmaları kazanma oranınız çok yüksektir. Oynaması keyifli GTA 5 karakterleri listesinde kesinlikle ilk sırada yer alır.

Franklin Clinton

Franklin karakterimiz, parlak sokak çetesi günlerinin üstünden çokça zaman geçtikten sonra Amerika’da ünlü olmayı hayal ediyor. Karakterimizin en büyük tutkusu ise arabalarıdır. Lüks otomobil satışı yapan bir bayide depo görevlisi olarak çalışan Franklin, işinde yaptığı hırs nedeniyle diğer çalışanları bezdiriyor. İşinden kovulmasına neden olan Michael ile kısa bir süre sonra tanışıp arkadaşlık kurarlar.

gta 5 franklin karakter hikayesi

Michael ile birlikte birkaç başarılı banka soygunu yapar ve onun çocuklarıyla olan ilişkilerini geliştirmesi konusunda yardımcı olur. Oyunda gerçekleştirdikleri kuyumcu soygunuyla birlikte eski dostları Trevor Philips ekibe dahil olur. Bu üçlü çok fazla soygun yaparlar ve bu soygunları başarıyla tamamlar. Trevor ve Michael karakterlerinin birbirileriyle olan atışmalarında ara bulucu görevini üstlenir. Franklin karakterinin özel yeteneği ise araç kullanırken zamanı yavaşlatabilmesidir. Böylece kovalamaca sırasında keskin dönüşler yaparak hızlıca ortadan kaybolabilir.

Trevor Philips

GTA 5 karakterleri arasında en dengesiz olanıdır diyebiliriz. Trevor karakterimiz eski bir askeri pilot olarak Sandy Shores da yaşamaktadır. Los Santos’ta kuyumcu soygunu yaptıktan sonra öldüğünü düşündüğü eski partneri Michael’in hayatta olduğunun farkına varır. Eski dostunu bulduktan sonra Michael ve Franklin’in ekibine dahil olarak soygunları ve kirli işleri yürütmeye başlar.

gta 5 trevor karakter hikayesi

Trevor karakteri bir müddet sonra Michael’in 9 yıl önce ona ihanet ettiğini hatırlar ve bu durum onların ilişkilerini zedeler. Ancak son bir büyük soygun yapmak için aralarında geçen bu olayı bir rafa kaldırır. Trevor karakterimiz, özel yeteneğiyle çılgına döner. Çılgına dönen Trevor, çevresine daha çok zarar verir, canı daha az gider ve yakın dövüş konusunda çok fazla güçlenir.

Oyunun hikayesinde oynayacağınız GTA 5 karakterleri bunlardı. Oyunun içerisindeki tek karakterler bunlar değil. Oyuna başladığınız zaman birden çok karakterle ve onların hikayesiyle tanışacaksınız. Sizce en güçlü GTA 5 karakteri hangisi? Cevaplarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriye göz atmayı unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir