Oyun Rehberleri

GTA 5 FiveM Admin Komutları

GTA 5 FiveM Admin Komutları

Kendinize yeni bir FiveM sunucusu açmaya karar verdiyseniz veya bir sunucuda yönetime katıldıysanız bazı yönetici kodlarını bilmeniz gerekiyor. Sunucuyu her şeye hazır hale getirirken FiveM admin komutları kullanarak işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Bu içeriğimzide yer verdiğimiz komutları sunucuya ekleyeceğiniz yenilikleri test etmek için sıkça kullanacaksınız.

FiveM Admin Komutları Nelerdir?

Son zamanlarda çok fazla FiveM rp sunucusu açılıyor. Oyuncular kendilerini rahat hissettikleri sunucularda oynayarak eğlenceli roller yapmaya çalışıyor. Kaliteli ve daha az hata ile açılmış sunucularda oynarken genelde çok az hata ile karşılaşırsınız. Aşağıdaki FiveM admin komutları ile sunucunuza eklediğiniz yenilikleri hızlı bir şekilde deneyebilirsiniz.

  • /revive “ID”: Sunucuda bir şeyleri test ederken en sık kullanılan komutlardan birisidir. Belirlediğin ID’ye sahip oyuncuyu canlandırır.
  • /setjob “ID” “Meslek” “Meslek seviyesi” : Bu kodu kullanarak belirlediğiniz ID’ye istediğiniz mesleği ve o mesleğin seviyesini verebilirsiniz.
  • /giveitem “ID” “Eşya Adı” “Eşya Adeti” : Belirlediğinz ID’ye sahip oyuncuya istediğiniz miktarda eşya verebilirsiniz.
  • /noclip: FiveM admin komutları arasında sıklıkla kullanılan başka bir komuttur. Bu komut sayesinde haritanın her yerine uçarak gidebilirsiniz.
  • /heal: Karakterin canını, susuzluk ve açlığını doldurur.
  • /car “Araba Kodu”: Sunucunuza yeni arabalar eklediyseniz bu komutu çok sık kullanacaksınız. Sunucuya ekleyeceğiniz arabaları bu komut ile çağırarak test edebilirsiniz.
  • /giveweapon “ID” “Silah Adı” “Mermi Adeti”: Komutun adından da anlaşılabileceği üzere seçtiğiniz ID’ye sahip oyuncuya silah ve mermi verir.
  • /goto “ID”: Belirlediğiniz ID’ye sahip oyuncuya ışınlanırsınız.
  • /bring “ID”: Belirlediğiniz ID’ye sahip oyuncuyu yanınıza ışınlanırsınız.

Yukarıda yer alan FiveM admin komutları çok sık kullanılmaktadır. Bunları bildiğiniz zaman birçok admin işini çabucak halledebilirsiniz. Bu komutlar oyun içi kullanılmaktadır. Eğer sunucu dosyalarında veya scriptler içerisinde bir sorun varsa bu komutlar işe yarayamayacaktır. FiveM silah kodları konumuzu inceleyerek sunucuya ekleyeceğiniz silahları denemek için gereken kodları öğrenebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir