Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Açıklandı!

E3 2021 etkinliği tam hız devam ediyor. Dün akşam Microsoft konferansında yarış oyunları içerisinde en çok tercih edilen Forza Horizon 5 çıkış tarihi duyuruldu. Yarış oyunları tutkunlarının merakla beklediği Forza Horizon 5 çapraz platform desteği ile çıkışını gerçekleştirecek.

Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

13 Haziran’da Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanan E3 2021 etkinliğinde yarış oyunlarını sevenleri sevindirecek bir duyuru yapıldı. Serinin önceki oyunlarından daha büyük haritaya sahip olacak Forza Horizon 5 grafikleri ile izleyicileri mest etti. Özellikle Ray Tracing sisteminin oldukça başarılı bir şekilde oyuna aktarıldığını tanıtım videosunda çok net bir şekilde gözlemleyebildik.

Forza Horizon 5 haritaları benzersiz HDR görsellerle desteklenecek. Bunun için harita görsellerinin alındığı bölgede 24 saatlik kameralar kurularak dinamik geçişler kaydedilmiş. Bu sayede oyunda dinamik olarak geçişler olacak bu da oyunun gerçekçiliğini ön plana çıkartacaktır. Ayrıca yeni oyunda sürücüler kendi aralarında belirli cümle kalıpları sayesinde iletişim içerisine girebilecekler. Peki ya Forza Horizon 5 ne zaman çıkıyor? Herhangi bir aksilik olmaması durumunda Forza Horizon 5 oyunu 9 Kasım 2021 tarihinde çıkış yapacak.

Serinin yeni oyunu grafik kalitesiyle izleyicileri tam olarak gerçek hayatta araba sürüyormuş hissi verecek. Çevrenin detayları muazzam gözüküyor. Özellikle çöl haritasındaki kaktüslerin her bir dikeninin oyuna işlenmiş olması efsane ötesi. Tabi ki bu grafikleri 4K çözünürlükte 60 FPS olarak imkan tanıyacak Xbox oyun konsolu da oldukça başarılı.

Forza Horizon 5 çıkış tarihi sonunda açıklandı. Oyun çıkış yaptığında Xbox Series X|S, Xbox One, Xbox Cloud Gaming, ve PC platformlarında aynı anda oynanabilecek. Oyunun fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Lakin Xbox Game Pass üyeliği bulunan kullanıcılar oyun çıkış yaptığı saniyeden itibaren oyuna sorunsuz bir şekilde erişebilecekler. Bunun gibi daha fazla oyun haberleri içerikleri gelmesini istiyorsanız bültenimize abone olarak içeriklerden hızlıca haberdar olabilirsiniz.